istanbulspor

istanbul lisesi mezunlarinin dernegi tarafindan satin alinmis olan futbol klubu.gecen sezon kume dustu,bu sezon 2.lige merhaba diyecek.hayirlisi.
cem uzan’in satin aldigi donemde doneminin yildiz oyunculari oguz cetin,aykut kocaman,tanju colak,emre asik,sergen yalcin gibi isimlerin formasini giydigi ancak bir turlu lige renk katmayi basaramayan,uzanlarin iflasi ile 1. lige veda eden sari-siyah forma renkleri olan takim.
sari-siyah rengini ve amblemini istanbul lisesinden alan takim. sari-siyah renkleri tasimalarinin sebebini biliyorlar mi? nerden cikti bu "sari uzerine siyah" merak ediyorlar mi? gercekten cok merak ediyorum. kanimca su anda sari-siyah renkleri hakketmeyen bir takimdir. istanbul lisesi beden egitimi ögretmeni ahmet robenson’un kurdugu klup, takym. tam anlamiyla olmasa da yuvaya donmustur.
sari -siyah renkli formayi kullanan , simdi ikinci ligden super lige geri donmek uzere mucadele veren takim.
kuruluş tarihi 4 ocak 1926’dır.cumhuriyet döneminin bir eğitim kurumundan çıkan ilk takımıdır.t.m.s.f. ihale ile 3.250.000$’a marmara a.ş’ye satmıştır.satın aldıktan sonra saffet sancaklı’nın renkleri ve amblemi kuvvetle muhtemel değiştirmeyeceğiz demesi gönülleri rahatlartmıştır.
türk futbolunun en köklü klüplerinden biri cem uzan tarafından sağlanan maddi destekle süper lige çıkmıştır daha sonra cem uzan’ın tmsf’ye olan borcundan dolayı el konulmuş daha sonra da maddi imkansızlıklar yüzünden ikinci lige düşmüştür klüp daha sonra saffet sancaklı tarfından satın alınmıştır birinci ligde uzun zaman aykut kocaman tarafından çalıştırılmıştır sırf bu yüzden o dönem hep. başarılı olmasını istemişimdir.
zamanında iyi işler çıkartacak kadroya sahip olmasına rağmen gerekli taraftar desteği olmayan ve çabuk parlayıp çabuk sönen, yapılan yatırımlardan çabuk vazgeçilen futbol takımı.
fm 2007 ve 2008de beşiktaşım feeder klübü olarak gösterilmektedir doğruluğu nedir bilinmez çünkü türkiyede feeder parent uygulaması vardır bilmiyorum.