istanbul'da sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi gerekliliği

Dün bakan açıkladı, Türkiye'de bulunan coronavirüs vakalarının %60 i istanbul sınırları içerisinde ki bu rakam 8.000 kişiyi geçkin. Elbette bu sayı sadece test yapılabilenler üzerinden varılabilen sonuç, test yapılmayan kişileri de dahil edecek olursak şahsi fikrim daha bugünden 100 bini geçkin bir sayı ile karşılaşırız.

Bakan bu açıklamayı yaptıktan sonra ne oldu dersiniz?

Arabasına atlayan tay tay başka şehirlere gitti, beraberinde ailesi ve artık ailesinden sayılabilecek virüs kardeşlerle birlikte. Tabi gittikleri yerlerde "oo hoşgeldiniz" karşılaşmaları, sarılmalar, öpüşmeler. İstanbul da 4 kişi ile başlayan virüslü yolculuk bir anda 10 kişiye evrildi, belki daha fazla.

İlk günden beri insanlar genel bir sokağa çıkma yasağı için yırttılar kendilerini, dün itibarı ile de en azından istanbul için böyle bir karar alınması yönünde feryat ediyorlar. İbb Başkanı Ekrem İmamoğlu defalarca bu çağrıyı yineledi ama kulak veren olmadı.

Kısa bir süre sonra bu yasak seve seve değilse bile hoplaya zıplaya getirilecek. O güne kadar yaşamını yitiren her insanın ecelinde bu kararı zamanında vermeyenlerlerin eli olacak.
bu başlıktaki tüm girileri gör