ışid'in istanbul üniversitesi'ni hedefine alması

oncelikle bu durum tamami ile bir tahmin. ışid tarafindan yuklenen gorsellere bizler tarafindan yuklenilen anlam. gercekle hicbir alakasi dahi olmayabilir.

ışid 1 ocak reina baskinindan once, sanirim 3 kasım tarihinde iki ayri gorsel yayinlamis. asagidaki linkte gorselleri gorebilirsiniz;

https://twitter.com/sanlimahir/status/815567072646336514

ilk gorselde bir ışid militani koprunun ayaginin bulundugu yerlerden birinde bir tepede sahile dogru bakiyor. eger bulundugu yer anadolu yakasi ise ve o kopru birinci kopru ise, koprunun tam ayaginin dibinde reina bulunuyor.

bu gorsel buna yoruldu.

ikinci gorselde ise istanbul universitesi'nin girisi, girisin tepesinde kirik bir turk bayragi, kapida ise bir ışık hüzmesi, belki bir patlamanin aydinligi.

ikinci gorsel de buna yoruldu.

bir seylere anlam yuklemeye merakliyizdir, bu da onlardan biri olabilir ancak yine de bu durum muhakkak arastirilmali, hafife alinmamali. sonucta dusman ışid ve ne zaman nerede ne gibi bir eylem yapabileceklerini kestiremiyoruz.
maalesef bazı şeyleri önemsemesi gereken insanlar önemsemiyor. umarım bilmemhangiay.bilmemhangigün İstanbul üniversitesi saldırısı diye bir başlık görmeyiz.