into the night

Bir kaç gün önce netflix'te yayınlanmış gerilim ve kıyamet sonrası hayatta kalma dizisidir. Dram da var diyorlar ama biz görmedik öyle bişe. Neyse...

Peşinen, bu diziye bayıldım ve hayran kaldım. Zaten gerilim demişsiniz, Ailecek severek izliyoruz.

Dizi hakkında bir kaç şey söyleyeceğim ama sürpriz bozan olması ihtimaline karşılık, olabildiğince yüzeysel konuşacağım.
( Büyük ihtimal yüzeysel geçmeyi beceremeyeceğim ama siz yine de temkinli olun )

Benim diziye hayran kalma sebeplerimden birisi, mevzunun yolcu uçağında geçmesi. Çünkü yüksekten ve uçak seyahetinden korkan bir insan evladıyım. Böyle bir fobiyi, dizide kıyamet sonrası temasına uygun şekilde yaptıkları için de ekstradan titreyerek izledim. Belki bu tarZ, yani havada geçen başka yapımlar da var ama dizide hem uçağın psikolojisi hem de işlenen farklı kıyamet teması inanılmaz şekilde gerilim ve sürükleyicilik katmayı başarmış.

Toplam 6 bölümden oluşuyor ve bölümler 35-40 dakika arası değişiyor. Bu gece tek oturuşta bitirdim. Muhtemelen siz de tek oturuşta bitirmek isteyeceksiniz. Mantık hatası arama derdi olanlardan değilseniz tabi...

Bir de dizide türk oyuncu, mehmet kurtuluş var. Bence en iyi oyunculuğu sergileyen de kendisi oldu. Dizide yine türk kimliğiyle rolünü oynadı. bazı sahnelerde oynadığı karakterle göğsümüzü de kabarttı. Tabi ortada bir kurgu var ama bu defa bizi, yerin dibine sokmadılar gibi... ben öyle gördüm.

Çöplüğe dönmüş netflix orijinal yapımları arasında fersah gibi parlayan bir dizi oldu. İkinci sezon lafını umarım duymayız ama dizi aşırı fenomen olacak gibi de duruyor. Gerçi böyle gerilim tarzı yapımlar pek patlama yaptığını görmedim ama yine de sürü psikolojisiyle izlenme rekoruna gidebilir. Bak mesela (bkz:the stranger) için de patlama yapabilir demiştim, tam olarak demesem de ona yakın bişeler yazmıştım. Peki ne oldu ? Dizi unutuldu gitti. Benim lafıma da güvenmemek lazım.

Ama dizi sürükleyici. İzleyin efendim. Pişman olmazsınız bence.
bu başlıktaki tüm girileri gör