insan ırkını kurtaracak yöntem

13 milyar yaşında olan evrende 200bin yıl kadar önce ortaya çıkmış Homo Sapiens yani Akıllı İnsan medeniyeti son 200 yıldır 200bin yılda yapamadığı bilişsel devrimleri yaptı ve belli bir bilince ulaştı.
Ancak insan medeniyeti, içgüdüsel olarak 'yaşamak' ve 'yaşamak için kendisinden olmayanı yok etmek' prensibine dayandığı için muhtemelen bir kaç yüzyıla kadar acil olarak bir şeyler yapmazsak, yok olacak. Bu yok oluş atmosferi kirletme, aç kalma gibi nedenlerden olabileceği gibi dini veya örfi akımların dünyayı savaşa sürüklemesiyle de olabilir. Veya tedavisi olmayan bir virüsle de sonumuz gelebilir. Son olarak bir gök taşı düşme veya bizden gelişmiş bir medeniyetin bizi bulup yok etme ihtimali de var.
İnsan medeniyeti herhangi bir nedenle yok olması evrenin umurunda olmayacak. Belki de 100 milyon yıl sonra dünyada farklı medeniyetler oluşacak ama olan insan medeniyetine olacak.
Biz insanlık medeniyetini kurtarmak gerekirken şu anda din,ırk,örf,bekaret,vergi borcu,tatil,siyasi parti,emeklilik,evlilik,mini etek,referandum falan gibi 13 milyar yaşındaki evren için hiç bir şey ifade etmeyen günlük dertlerin peşinde vakit kaybetmekteyiz.
Evrende 900 milyar adet, dünya ile aynı sıcaklık ve atmosfer şartları bulunan gezegen olduğu tahmin ediliyor.
İnsanoğlunun çok acil bir şekilde günlük problemleri bırakıp önce ölümsüzlüğü bulması daha sonra kolonileşmeyi hayata geçirmesi medeniyetimizi kurtaracak tek yöntem olacaktır.
Bunun için yapılması gereken şeyler sırasıyla aşağıdadır ;
• Tüm dünya ülkeleri birleşip sıkı yönetim ilan etmelidir. Bütün kaynaklar ölümsüzlük ve kolonileşme araştırmaları üzerine yoğunlaşmalıdır. Sadece genetik olarak en zeki, akıl ve fiziksel sağlığı en yerinde olan insanların üremesine izin verilmeli, sıradan insanların üremesi yasaklanmalıdır.
• Tüm dünyada tek bir yönetim devralmalı. Tüm terörist,dini,milliyetçi akımlar sert bir şekilde yasaklanmalı, düzene karşı gelen anında infaz edilmelidir. Tüm dünyada tek bir dil konuşulmalı tek bir ırk olduğumuz bilincine varılmalıdır.
• Tamamen sıkı yönetim şartları yerine getirilerek nihai amaca ulaşana kadar tüm insanlar kendine verilen görevi yerine getirmeli, günlük meşgaleler minimuma indirilmelidir.
• Tüm kaynaklar insan ömrünü uzatma, ölümsüzlük ve kolonileşme üzerine kurulacağı için kısa süre içerisinde sonuç alınacaktır.
• Hücre yenileme bulununca insanlar binlerce, on binlerce yıl yaşayabilecek ve uzayda çok uzak gezegenlere koloni kurma imkanına sahip olacaktır.
• Çeşitli gezegenlere koloniler kuran insanoğlu geliştirdiği teknoloji ile yok olma riskini minimize edecek ve çok daha üst düzey medeniyet seviyelerine ulaşmanın yollarını aramaya koyulabilecektir.
umarım bunu kuantum çağı ile yeneceğiz ama tam tabiri ile bizlerden daha zeki olabilecek bilgisayarlar ile yapabileceğiz gibi görünüyor.