inception

herkes tarafindan muhte$em bir film olacagi konusunda ortak karara varilan christopher nolan filmi.

imdb linki $oyle;

http://www.imdb.com/title/tt1375666/

bir kac adet de fragman verelim tam olsun.

http://www.dailymotion.com/video/xa9lfg_inception-teaser-trailer-hd-vo_shortfilms

biraz kultur yapalim hesabina bu da fransizca bir trailer

http://tinyurl.com/38buw7y

bunlar da var quicktime iniz varsa;

http://trailers.apple.com/trailers/wb/inception/

bir de youtube linki patlattik mi tamamdir;

http://tinyurl.com/2abcjjj

ba$rolde leonardo dicaprio abimiz at ko$turuyor. 16 temmuz dunyada vizyona giri$i ancak sanirim turkiye’de 23 temmuzda vizyonda olacakmi$.
film icin turkiye’de 23 temmuzda yazmi$im, bok yemi$im. 30 temmuzda gosterime girecekmi$. amerika’da izleyenlerin soylediklerine gore gelmi$ gecmi$ en muhte$em filmler siralamasinda top 10 a rahatlikla girermi$. lan ne heveslendirdiler adami be.

ayrica film karaborsa ortamlara da du$mu$ ama akli olan sinema cekimi olan ve sesi belki de hic duyulamayacak olan bir filmi izlemez herhalde. yarin 30 temmuz lan, sabir azcik.
leonardo dicaprio’nun alakasız oyunculuğuna rağmen görülesi, tom hardy’nin oyunculuğunu yine konuşturduğu muhteşem film.
bugune kadar "lan hala $u filme gidemedim ya vay arkada$" dedigim yegane film. oysa sinema salonlari da burnumun ucunda valla, kicimi bir kaldirabilirsem bu ak$am in$alla.
turkiye’de gosterime girdigi hafta yakla$ik 145 bin ki$i tarafindan izlenmi$ ve ben halen o 145 bin ki$inin icerisinde degilim.
muhte$em bir filmmi$ oncelikle, ne kadar hasilat yaptiysa $imdiye kadar helali ho$ olsun.

kari$ik bir film, yogunla$mak lazim net anlayabilmek icin. filmin ilk kisimlarindaki bir detay filmin sonlarina dogru aklinizda kalmasi gereken bir detay olabiliyor, bu yuzden izlerken aklinizi kesinlikle ba$ka $eylerle me$gul etmeyin ki tadina varabilin. tahminim odur ki senaryosunu yazan yahut yazanlar $u anda akil hastanesindeler, zira film akilli i$i degil. ordan cik $uraya gir, hadi o yetmedi $una da gir, yetinemeyiz biz boyle $uraya da girelim derken beyin bu sicakta tamamen follo$ oluyor.

filmin konusu ise sanirim bu zamana kadar hic i$lenmemi$ bir konu. insanlarin ruyalarina daha dogrusu bilincaltlarina girerek son derece gizli bilgileri calan bir grup insan ve bu bir grup insanin daha once hic denenmemi$ bir $eyi yapmaya cali$malari, bir adamin bilincaltina girerek oraya yepyeni bir fikir birakmalari ve ki$inin bu fikrin cercevesinde hayatini yonlendirmesini amaclayan bir plani anlatiyor film, cok da muhte$em anlatiyor.

filmde kullanilan efektler enfes, muzikleri ba$tan cikartici, oyuncular birbirinden super ancak leonardo dicaprio’da a$mi$ bir oyunculuk gormedim. zaten film mimikler uzerine kurulu bir film degil, oyuncular muhtemelen oynayabilecekleri en ustun performansla oynadilar ama dedigim gibi, filmde mimiklere cok yer olmamasi sebebi ile ustun bir oyunculuk goze carpmiyor.

:--------------------------------------------------spoiler--------------------------------------------------:

son sahnede o donen zimbirti donmeye mi devam edecek yoksa du$ecek mi onu da bileydik tam super olacakti.

:--------------------------------------------------spoiler--------------------------------------------------:
bir takım insanlar bu filmin hayatlarında izlediği en iyi film olduğunu söyleyenleri aşağılamakta ve cahil sanmaktadır. ama aşağılayıp cahil sanan bu insanların derdi "ben farklıyım" diyebilmektir. tamam senin hayatında izlediğin en iyi film olmayabilir ama bu sana hayatında izlediği en iyi film olduğunu söyleyenlere laf etme hakkını vermez. inception harika bir filmdir ve azımsanmayacak sayıda insanın hayatında izlediği en iyi film olması gayet normaldır.

(bkz:en sevdiği film inception olan insan)

not:hayatımda izlediğim en iyi 3 filmden biri inception’dur.

güzel film, sonu devamının çekilmesine uygun olarak yapılmış sanki - keşke çekilse de gitsek.

-----------------------------spoiler----------------------------:
çocukları paris’e getirse leo da bi dünya gözüyle görse daha kolay olacaktı sanki derdirtmiştir ama o kadar kusur kadı kızında da olur.
-----------------------------spoiler----------------------------
çok karışık film. kafam karıştı benim. zevk aldım ama bi bok anlamadım. böyle rüyalar falan. fikir bi virüstür. sonra efendime söyleyeyim kendi dünyalarını kuruyorlar. sigaram nerde lan benim?
izleyiciyi dilemmaya sokan şahane filmdir. iki farklı sonun savunucuları mevcuttur. mutlu son diye düşünerek fazla büyütmüyorum içimde ben. bu adamın film senaryoları muhteşem oluyor o tartışılmaz bir gerçek evet.
bazı kısımları sakız gibi sündürülmüş olsada teması kuvvetli filmdir. fen ve felsefe severlerin seveceğini tahmin ediyorum.
klasik bir christopher nolan filmi olmuş. bu adamın aklına çok güzel bir fikir geliyor, sonra o fikir üzerine kurulu bir film yaratmaya çalışıyor. buraya kadar sorun yok ama o esas fikri, kurguyu vereceğim derken destekleyici sahneleri çok fazla boşluyor. mementoda da aynı şey vardı. filmin mütiş bir kurgusu olmasına rağmen üzerine kurulu olduğu esas olay çok çok basitti. bu filmde de bunu hissettim açıkçası.

filmde öne çıkan bir oyunculuk yok. fakat bu biraz da filmin buna müsade etmemesinden kaynaklanıyor. bu konuda oyuncuları suçlamak yanlış olur.tamam güzel, etkileyici film ama bu film için hayatımın en güzel filmi diyen insanlara katılmıyorum.

bir de şu var; filmi izlerken hep içten içe bir matrixle kıyaslama ihtiyacı hissettim. bunu da yazayım ki içimde kalmasın.
ne film yapmış adamlar be. ben bir kere izledim, içine düştüğüm beyin amcıklamasından iki günde zor kurtuldum. 10 kere izlediği halde beyin amcıklaması durumundan hala çıkamamaış ve filmin olayını çözememiş insanlar gördüm be
ne film yapmış adamlar be. ben henüz birinci kez izlemekteyim, içine düştüğüm beynimin amcıkla_o değil de neden beynim amcıklansın ki? ben filmi language fransızca ve slovakça alt yazılı olarak izler gene anlarım olm.


spoiler

altı üstü ateş eden adamlar uçaklar uyuyan adamlar yaralananlar rüya görenler rüyasında rüya görenler yansımalar filler çimenler karısı ölen adam atını siken adam atın intikamı işkenceciler ikinci yeniler karlı dağlar açılan kasa vasiyet miras yoldan geçen tren ikiye katlanan paris şehri_lağn?

spoiler
#988752
bi dur a.q. ya. senin yüzünden yine beyin amcıklamasına maruz kalacam ve 2 gün kendime gelemeyeceğim. ne güzel unutmuştum filmin konusunu. uyku falan kalmadı iyimi. sabaha kadar düşün dur şimdi.
#988753


spoiled

bu mu lağn beyninizi amcıklatan demekten kendimi alamadığım, ilk gördüğüm anda o buruşuk suratlı herifin zaten kendi yaşlılığı olma ihtimalini sevdiğim, bir minibüs ün bir köprüden düşmek bilmemesini ilk defa bu kadar uzunca seyrettiğim, neydi o benjamin buttons un tersten doğması gibi bunların da kıskanıp, yaşlanıp yaşlanıp tekrar gençleşme iksiri gibi intihar edip yeniden doğduklarını sanma hayalleri içinde bir zamanlar ferhan şensoy un içinden tren geçen tiyatro mu neydi adı o oyunundan bizzat çalıntı yaparak senaryo yazdıkları ve duvarlarda yürümeyi matrix gibi film yaptık sanarak..

bırak allasen. ben o matrix deki eğilip kurşun ateşiyle sigara yaktığı sahne vardı ya hani cem yılmaz ın, bi de ağaçlarda sucuk yetişiyordu da sonra bir sahnede meğer ikizlermiş christian bale ler o da batman olmuştu da bir de rien de rien diye şarkı söyleyen la vie an rose cu kaldırım serçesi minik lakabı nı almadan önce fransada pek ünlenen edith denen hatun türkiye de sezen aksu adıyla anılınca..

spoiled

cunta vardı bi. güzel yazardı. nerde acaba..

0 /