ilker aksum

kanal d de çarli adlı dizide acayip zevkle izlediğim türkiyedeki ender 2-3 genç oyuncudan birisi şu anda yabancı damat adlı dizide oynamaktadır bide çarlide oynadığı karakterin isminin atakan mı afakan mı olduğunu yıllar yılı belli periyotlarda kendi kendime sorduğum müthiş bir oyuncu.
bir diğeri için (bkz:okan yalabık )
(bkz:kafanı duvara sürterim kıvılcım çıkar) repliğide gönlümüzde ayrı bir yerdedir ilker aksum dediği vakit.
son zamanlarda ekranlarda rastlanabilecek en başarılı oyunculardan.. halim rolüyle ne kadar kaliteli bir oyuncu olduğunu tekrar kanıtlamıştır.

seviyoruz kendisini ailecek.
türkiye’ nin en iyi yardımcı erkek oyuncusudur. ve oynadığı hemen her dizi/ film tutmuştur.
vavien (2009) - televizyoncu sabri
ejder kapanı (2009) - doktor
canım ailem (2008) - halim
güz sancısı (2008) - ismet
kara yılan (2007) - yüzbaşı laroş
küçük kıyamet (2006) - ali
yabancı damat (2004-2007) - ruşen demir
aşk olsun (2003) - yıldırım
beşik kertmesi (2002) - enis büyütücü
biz size aşık olduk (2002) - sinan
baykuşların saltanatı (2000)
çarli iş başında (2000) - afakan
5 maymun çetesi (1999) - amerikan
çarli (1998) - afakan
hangi karaktere bürünse sanki o ilker aksum değil de gerçekten halim ya da ruşen.küçücük rolleri bile vazgeçilmez yapan adam.onu izlerken hayran olmamak elde değil.düzgün şahsiyet aynı zamanda.
geçen sezon trt’de birimiz ikimiz için adlı yarışma proğramını sunuyordu.
bir insan her rolü mü çok güzel yapar bu adam yapıyor.son zamanlarda 20 dakika dizisinde muhteşem sırf onun için izliyorum mu bilmiyorum tabi birazda merak var ama onun oyunculuğu için de izlenilir.ne kadar kazanıyorsa bence hepsini sonuna kadar hakediyor.mutlu aile defteri adlı filmde de çok iyidi role gitmişti her rolün hakkını veriyor adam.
istanbul narkotik şube müdürlüğü’nün bu sabah yaptığı operasyonda bir çok ünlü isimle birlikte gözaltına alınıp, serbest kalmış. emniyet çıkışında basın memurlarının sorularını cevaplayan aksum, gözaltına alınmasıyla ilgili "ifade verdik, benimle ilgili sıkıntı yok onu söyleyebilirim" demiş..