ilk aşk

genellikle cocukken ya$anmi$ olup,her akla geldiginde insanin yuzune kar$i koyamadigi bir gulucugun yerle$mesini saglayan insan..
hayat boyunca yasanan en siddetli, en saf, en unutulmaz duygu... sonrakilerin hep kiyaslanmak zorunda kalacagi insan.
ezginin gunlugu’nun 2003 yilinda cikarttigi albumle ayni ismi tasiyan sarkisi.aha sozleri..

simdi ben oldum yeniden
kacinci kez yitirdigimi buldugum
kardesim kadar eski bir sokakta seni gordum
anladim artik beyaz bir vapurdur ask
makine dairesinde soylemedigimiz sozler
uyutmaz yolculari sabaha kadar
seni gordum
seni mi gordum?
cozuldum gecmis gibi
bir karanfil acmis gibi yakamda
kokladim yalnizligimi acidim kendime sonra
zamanin uzumleri hep sarap olmus
ilk askim deli askim bana care bul
kendine care bul baglandi elim kolum neyleyim
ilk askim deli askim bana care bul
kendine care bul
gel coz beni azad et benden
bu dunya naylon anlamak guc
birak yikasin icimizi gecmis
bu dunya naylon anlamak guc
birak yikasin ikimizi gecmis...
ustunden cok uzun zaman gecince bulanik bir ani olarak hatirlanan ama yine de herkesin hayatinda zamaninda onemli bir yere sahip olmus kisidir.
hepsi eskisini siler.daha dogrusu en gucsuz olanlari.en yogunlari ilk ask diye hatirlarim ben.gercekteki ilkini hatirlamam bile hic.
sadece ilk aşktadır o kalbin düşer gibi hoplaması ,bir gülüşe ruhunu satma isteği,bir göz kaçırdığında köprüden atlama krizi ,sensiz yaşayamamın ithafı.sonrakiler yaşanmış aşkın eksik klonlarıdır ,tecrübeyle,yaşla,cinsellikle tamamlanmaya çalışılan.
her insan kendi kaderini kendi yazar
doğumdan itibaren nasıl devamlı birşeyler keşfedilirse bunu keşfederken seninle, içinde hissettiğin birinin olmasıyla hissetmek ve keşfetmek. onun içinde olmak ve onu içinde hissetmek isteği...
çetin tekindor,dolunay soysert,tarık pabuccuoğlu,okan yalabık gibi oyuncuların da kadrosunda olduğu bugün gösterime girmiş olan türk filmi.
10 yaşında rastladığım en son 12 yaşında gördüğüm, o zamandan beri ne yaptığını bilmediğim, hiçbir şekilde haber alamadığım, nerde ismini görsem, "acaba o mu?" diye düşündüğüm, "keşke burda olsada o zaman söyleyemediklerimi şimdi söylesem" veya "oda beni seviyodu biliyorum" dediğim çocukluğumun en büyük hatırası.. hala düşündükçe gülümserim, hala paylaşamam, hala saygı duyarım..
bazen cok gec de yasanabilen bir duygu. 26 yasinda asik olunca öncekilerin askla ilgisi yokmus dedirten ve ciddi ciddi karına kalbe kramplar girmesine sebep olan his öbeği.
ilk aşkların nasıl büyük bir hüzünle son bulabileceğini anlatan güzel denebilecek bir film. gideceklerin çok büyük beklentilerle gütmemesi gerekir bu filme. oyunculuklar amcalara yakısacak derecede çok güzeldir ama elde adam gibi bir senaryo ve kurgu olmayınca böyle orta dereceli bir film çıkıyo.
0 /