iki kere oy kullanan gurbetçi rezaleti

bir sözlükte gördüm ve hemen alıntılayarak bu başlığı açmak istedim. gerçekten çok kötü hissediyorum. hangi parti olursa olsun bu haksızlık oluyor.

"gerçek olduğuna inanmak istemiyorum. ysk oy kullananları ortak bir havuzda toplayıp, iki kere oy kullanmanın önlemini almamışsa durum vahim. acilen bir açıklama yapılmalı.

marifet gibi herkese açık facebook profilinde iki kere oy kullandığını paylaşmış kadının paylaşımları;
belçika
izmir adnan menderes havalimanı
yorumlara verdiği cevap...
https://s3.eksiup.com/68a555acb72.jpg
https://s3.eksiup.com/fc93f84eb52.jpg
http://prntscr.com/jwqbfc

hanımefendi bu paylaşımları yapmasa kimsenin ruhu duymayacaktı teşekkür mü etsek bilemedim. acilen yetkililerin böyle bir durumun mümkün olup olmadığını, sosyal medyadaki iddiaların gerçek olup olmadığını açıklaması gerek.."

gelen bilgi;
"16-17 haziranda görevli olduğum konsoloslukta oy verme işlemi başladı. görevli arkadaşlardan birisi acaba ikinci kez oy kullanmak isteyen olursa nasıl anlayacağız diye sordu, bende dedim ki ben kullandım bakalım beni bir sorgulayın nasıl uyarı veriyor bakalım. (bunu tüm müşahitlerin yanında söyledim.) sonra benim tc ile sorgulama yapıldı ve kocaman kırmızı bir uyarı yazısı çıktı. ilgili kişi oy kullanamaz “şu tarihte şurada oyunu kullanmıştır” diye. ve ilgili sorgulama ekranını sadece sorgulayan görüyor, müşahit istersen bakıyor.
yani sorgulama yapan kişi o uyarıyı es geçerse, mükerrer oyu anlayabilecek başka bir seçenek var mı bilmiyorum. yani mükerrer oy olayı pc kullananın insafına kalmış gibi görünüyor."