hüseyin avni mutlu

bu gece 24.00 da gezi parkı direnişçilerini, görüşmek üzere beklemekteymiş. neden 24.00 çok merak etmekteyim. arayıp soracağım, kendimi zor tutuyorum.
açıklama yapıyor şu an. hala marjinal grup diyor, fevkalede düzgün, uygun müdahale ile hiç sıkıntı olmadan boşalttık diyor. sadece bir miktar marjinal grupla, kısa süren müdahale olmuş. sorunsuz temizlenmiş park !! chp’li vekil de burnumu kırdı yerde tekmeledi polis diyor. divan oteli gördük. sukünet muhafaza edilmiş. kısa süreli ve kayda değer olmayan ufak çatışmalar olmuş.

hukukun üstünlüğü diyor, çiğnenmedik hukuk mu kaldı allah aşkına.
fevkalade duzgun bir sekilde hic bir sikinti ya$anmadan gezi parki bo$altilmi$tir, bu cok memnuniyet vericidir dedi kendisi.

3 dakika sonra bir gazetecinin sorusu uzerine de $unu soyledi.

29 ki$i yaralanmi$tir bu mudahale esnasinda.

e sayin valim, neden sen kendinle celi$iyorsun ki? fevkalade duzgundu her $ey, hicbir sikinti ya$anmami$ti hi?
"yaralı rakamlarını az gösterebilirdik, buna engel bir durum yok ama yapmıyoruz" demiştir. gerçekten demiştir.
yalanlarına inanılmadığının kendisi de farkında. tutarlı olabilmek için yüksek çaba gösteriyor ve bu resmen yüzüne ve konuşmasına yansıyor. yutkunuyor konuşurken.
sıkılan sudaki kimyasal şüphesi hakkındaki soruya, "evet bir takım ilaçlar vardır ama bunlar kesinlikle, kimyasal nitelik taşımıyor, insan sağlıpına zararlı herhangi bir durum yok, zaten (gülerek) bu suya artık vatandaşlar da alıştı, sizin de gördüğünüz üzere göstericiler, tomaların karşısına geçip, bana sık diyorlar" demiştir. gerçekten demiştir.
bugun taksim’de ya$anan polis mudahalesi ile alakali $oyle bir aciklama yapmi$ kendisi;

"taksim dayanışması, taksim bölgesinde bir süredir sağlanan huzurlu ortamın yeniden bozulması için çağrı yapmış oluyor. bunlar şehrin ve herkesin huzuruna da bozan hareketler oluyor. grup, bir saat taksim meydanı’nı bloke etmiştir. olayın karanfil bırakmanın ötesinde kamu düzenini bozacak noktaya gelmesi, taksim’de akmakta olan rutin trafiğin bir saate yakın engellenmesi, toplu ulaşım, normal ulaşım, taksiler, dolmuşların erişiminin engellenmesi dolayısıyla bu şekilde uygun müdahale yapılmıştır. taksim dayanışması’nın yaptığı çağrılar demokratik hakların kullanılmasının ötesinde kamu düzenini, trafik akışını bozmuştur. bunlar yasal olarak suçtur."

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/23566735.asp
en son kendisini twitter üzerinden istifaya çağıran 10 kişi ile yüz yüze görüşeceğini açıklamış, neden diye soracakmış.
kendisine atilan kimi tweetler var ki gel de gulme arkada$;

http://onedio.com/haber/vali-mutlu-ya-atilan-en-muzip-tweetler-182792
gorevimi teslim etmeye hazirim $eklinde bir aciklama yapmi$, bir an gaza geldim sevindim falan ama i$in asli oyle degilmi$ megerse;

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/26228263.asp
0 /