house of the rising sun

çömezlerden an itibariyle en sonuncusudur.muhtemelen entrylerini yava$tan sözlük sayfalarına bırakmı$,bilgiçler olarakta en yakın zamanda okunmaya ba$lanacaktır.eh yalnız bırakmak olmaz.kendisini buradan selamlar,bilgicligi daim olsun dileriz.

(bkz:sozluk ho$geldin deme servisi)
kendisine hoşgeldin demek istedigim bilgiç adayidir. ayrica "astral seyahatlarda başarilar, aman dikkat et de bedenine geri dönerken ölüp kalma." diyesim de geldi. ama gerek yok sanirim. bol bol yapmış kendileri seyahat. bol enrtyli günler dileyip, bir sorun olursa her zaman yardimci olacagimi da eklemeden geçemeyecegim.
bob dylan yorumu da dinlenilesi.

there is a house in new orleans.
they call the rising sun.
and it’s been the ruin of many young poor boys
and god i know i’m one.

my mother was a tailor
she sewed my new blue jeans
my father was a gamblin man
down in new orleans.

now the only thing a gambler needs
is a suitcase and a trunk
and the only time that he’s satisfied
is when he’s all drunk.

oh mother tell your children
not to do what i have done
to spend their life in sin and misery
in the house of the rising sun.

with one foot on the platform
and the other foot on the train
i’m going back to new orleans
to wear that ball and chain

there is a house in new orleans
they call the rising sun
and it’s been the ruin of many young poor boys
and god i know i’m one.
lost dizisi 1. sezonunun 6. bölümüdür. 27 ekim 2004’te yayınlanan bölümün yazarı javier grillo-marxuach, yönetmeni michael zinberg’dir. sun-hwa kwon merkezli bir bölümdür.

sentenced grubu da frozen albümünde $arkıyı yeniden yorumlamı$tır.bira $i$eleri tokuşturmuşlar, arkadan geğirme sesleri...çok fena çok.
sizi ne ara ele geçireceği belli olmayan muhteşem parça. hiç de şarkıyla ilgilenmiyorken, yalnızca fonda, birkaç kez dinlenmesi; aşina olmak için yeter de artar ve bir daha çıkaramazsınız hayatınızdan.

animals haricinde pink floyd yorumu da gayet başarılıdır. animals bambaşka tabii.
wikipedia’ ya göre bilinen en eski kaydı texas alexander’ a aitmiş. ancakhttp://tinyurl.com/cza6lgt adresinden dinlediğim parça doğru ise sözler ve melodi anlamında bugün bilinen ile bağlantısını, benim gibi bir amatör kulağın bulamadığını söylemek zorundayım. en eski kayıtları sırlamasında sonra gelen ise tom clarence ashley’ e ait ve burada kulağa tanıdık gelmeye başlıyor artık:http://tinyurl.com/3pw7jkg