göt

şımarınca kalkan, laf yiyince inen, beden sıradışı bir yetenek sergileyince göğe erebilen, kafayı bulunca dağılan, aslında göründüğünden daha akıllı bir organdır. organizmadaki en pis iş kendisine aittir. tdk’da sıçgaç olarak geçiyor
’’götümüz olmasaydı eğer muhtemelen ağzımızdan sıçmak zorunda kalırdık’’ düşüncesiyle beni korkuya düşüren nadide organımız.
değeri meşhur müdür fıkrasıyla anlaşılır hep bu dış organımızın. bir gün vucuttaki organlar kim müdür olacak diye seçim yaparlar, beyin "oylarınızı bana verin ben sizi yönetenim" der, göt de aday olmuştur fakat onu kimse iplemez ve beyin müdür seçilir bu duruma çok bozulan göt ıkınır ıkınır ıkınır ve vucudun sıçmasına bir türlü izin vermez vucut patlayacak hale gelmiştir beyin de çaresizdir ve göte sorar "niye böyle yapıyorsun?" diye göt de "müdür olması gereken benim" der ve götü müdür yaparlar. yani aslında önemli ve iplenmesi gereken bir organımızdır mazallah ıkınırsa fena sakat geliriz. tabi burda bütün müdürlerin göt olduğu sonucu çıkar mı? çıkabilir diyelim ama üstüne alınan müdürler için.
alışmadık götte don durmaz.
el mahküm göt gardiyan..
nereye dönersen dön götün arkanda kalır..
0 /