0537 409 10 76

pek sevdigim kisilerin numarasi. bugun saat 12:53 te aramizda gecem diyalog su sekilde;

dolandirici(bundan sınra d. olarak adlandirilacak) alo iyi gunler. kiminle gorusuyorum?

ben(bundan sonra b. olarak adlandirilacak)(henuz uyanip uyanmamak arasinda kalan ben goz kapaklarimi acmanin zorlugunu yasarken) beni siz aradiginiza gore kimi aradiginizi biliyor olmalisiniz. ben kiminle gorusuyorum?

d.= cekmekoy emniyet amirliginden baskomser bilmemkim. kiminle gorusuyorum?

b.= beni siz aradiniz memur bey, aradiginiz kisinin kim oldugunu mu bilmiyorsunuz? polis icin bu numaranin kime ait oldugunu bilmeniz cok basit aslinda.

d.=(daha fazla kim oldugumu uzatmadan) bu telefon kimin adina kayitli?

b.=(ben coktan uyanmistim tabi olaya) benim adima kayitli. hayirdir bir teror orgutune bu telefon uzerinden para falan mi yollanmis, cinayet yerinde telefon numaram mi bulunmus? dosyanin kapanmasi icin altin mi yollayayim dolar mi? dolara pek guvenmeyin derim ama ben, malum vize sorunu var her an tepetaklak olabilir. ben yine altin gondereyim size, adresi alabilir miyim lutfen?

elbette telefon yuzume kapandi.

cekmekoy ilce emniyet mudurlugunu aradim ihbarda bulunmak icin, bugun 7 ayri kisi ayni numara ile alakali ihbarda bulunmus. aranip ihbarda bulunmayanlarin sayisi allahbilir kac. ancak diger bir konu polis bunlarla alakali hicbir islemde bulunmuyor. ancak "sakin sahsi bilgilerinizi vermeyin, kaale almayin" demekle yetiniyor. oysa savcilik kanali ile gsm operatorune o telefonun o dakikalarda nereden sinyal verdigi arastirilsa hemen enselenir bu elemanlar.

8 ekim 2017 abd'nin türkiye'den vize başvurularını durdurması

abd turkiye'den abd'ye gitmeye niyetlenen vatandaslara vize basvurularini dondurunca turkiye de durur mu, abd'den turkiye'ye gelmeye niyetlenen abd vatandaslari icin verilen vize basvurularini misilleme olarak dondurdu.

abd vatandaslari telasta. newyork da gosteriler yapilmaya baslandi, white house abd vatandaslari tarafindan taslaniyor, hey allahim.

gunde kac abd vatandasi turkiye'ye gelmek istiyor da vize alamadigi icin kahrolacak acaba. hala anlamadik dunyada koskoca bir hic oldugumuzu.

edit: bu arada yapilmasi gereken bir hareket oldugunu yazmayi ihmal etmisim. evet yapilmasi gereken buydu ama etki anlaminda sadece siyasal bir etkisi olacaktir, o da amerikan hukumeti uzerinde. yoksa abd vatandasi acisindan zerre bir degeri yoktur. muhtemelen haberleri bile olmayacak.

ampute milli futbol takımı

daha 3 gün önce kimsenin sikinde olmayan bir takım, 3 gün önce meşhur oldu, maç izlemeye 1000 kişi giderken stadyum doldu. herkes takımla ilgili bir şeyler yazıp ne kadar like alabileceğinin peşinde. tabi şöyle bir şey var, a milli futbol takımı gibi yedikleri kaba sıçmıyorlar. hak ettiler. kazandılar.

11.22.63

JFK suikastini konu alan 8 bölümlük mini dizi. dizinin adı Kennedy suikastinin olduğu günden geliyor. ilginç kılan yanı ise, gelecekten ışınlanan bir adam bu suikasti önlemeye çalışıyor. severek izledim. imbd 8.9 hak ediyor.

8 ekim 2017 abd'nin türkiye'den vize başvurularını durdurması

abd ankara buyukelcisi konu ile alakali kendilerince aydinlatici bir aciklamada bulundu.

aha o aciklama;

"iyi günler. türkiye'deki dostlarımız ve ortaklarımıza, abd hükümetinin, büyükelçiliğimiz ve türkiye'deki konsolosluklarımızdaki göçmen olmayan vize hizmetlerini askıya alma kararının nedenlerini ve askıya almanın ne anlama geldiğini anlatmak istiyorum.

büyükelçiliğimizin dünkü açıklamasında, göçmen olmayan vize hizmetlerini askıya aldığımızı dile getirdik. söz konusu askıya alma, türkiye cumhuriyeti hükümeti'nin abd misyonu tesisleri ve personelinin güvenliğine ilişkin taahhütlerini değerlendirirken, büyükelçilik ve konsolosluklarımıza gelen ziyaretçi sayısını en aza indirmemize olanak sağlamaktadır. bizi bu kararı almaya iten durum şöyledir:

bu yıl ikinci defa olarak geçen hafta, diplomatik misyonumuzun bir türk çalışanı türk yetkili mercileri tarafından tutuklanmıştır. ancak, bu tutuklamanın neden meydana geldiğini veya ne olduğunu ve şayet varsa çalışanımıza karşı olan delilleri, sarf ettiğimiz tüm çabalarımıza rağmen tespit edemedik. bu personel, kanun uygulama konularında türk yetkili kurumlarıyla işbirliğini güçlendirme ve amerikan ve türk vatandaşlarının güvenliğini temin etme alanında faaliyet gösteren bir bölümde görev yapmaktadır. üstelik, çalışma arkadaşımızın avukatına erişimine yeterli izin verilmemiştir.

özellikle rahatsızlık veren nokta ise, görünüşe göre bazı türk yetkililer, yine sanığı ya da avukatını bilgilendirmeden, bazı gazetelere iddialarla ilgili bilgi sağlamışlardır. söz konusu gazeteler, çalışanın, misyonumuzun resmi çalışanı sıfatıyla, türkiye cumhuriyeti hükümeti üyeleri, polisi ya da savcılarıyla kanuni uygulama konularıyla ilgili görüştüğü iddialarını yinelemişlerdir.

açık olmak gerekirse, abd ile türkiye arasında kanuni uygulamalar alanındaki işbirliğini güçlendirmek personelimizin göreviydi. türkiye cumhuriyeti polisi ile görüşmek ve seyahat etmek işinin rutin bir parçasıydı. türkiye cumhuriyeti, çalışanın yasal olmayan herhangi bir faaliyetin içinde olduğunu gösteren herhangi bir bilgi paylaşmamıştır.

bu tutuklama, bazı yetkililerin, türkiye ile amerika birleşik devletleri arasındaki uzun zamandır süre gelen işbirliğini bozmak amacında olup olmadığına ilişkin soruları akıllara getirmiştir. eğer doğruysa, bu durum, diplomatik tesislerimizde çalışan ve buraları ziyaret eden kişileri risk altına sokacaktır. bu tutuklamaların münferit bir olay mı olduğunu, yoksa başka türk çalışanlarımızın da sadece görevlerini yerine getirirken türk hükümeti yetkilileri ve daha geniş kapsamda türk toplumuyla görüşmeleri nedeniyle tutuklanmalarını mı beklemeliyiz, bilmiyoruz.

bizim yerel çalışanlarımız da birer türk vatandaşıdır ve biz, türkiye cumhuriyeti'nin tüm diğer vatandaşları gibi, onların da türk kanunlarına uymalarını bekliyoruz. aksi ispat edilene kadar masumiyet karinesi de dahil olmak üzere türk anayasası ve tüm çağdaş demokrasilerin izledikleri hukukun üstünlüğü prensipleri uyarınca, türk yetkili makamlarından uygun hukuki savunma ve yargı süreci beklemek onların da hakkıdır.

bu, türk vatandaşlarına yönelik bir vize yasağı değildir. yeni vize başvurularının değerlendirilmesinin askıya alınmasıdır. geçerli vizenizin mevcut olması durumunda, abd'ye hala seyahat edebilirsiniz. türkiye dışında herhangi bir abd büyükelçiliği veya konsolosluğunda vize başvurusu yapmak isterseniz, yapabilirsiniz.

bu kolay aldığımız bir karar değildir, büyük üzüntüyle aldığımız bir karardır. vize hizmetlerinin askıya alınmasının insanlara rahatsızlık vereceğinin farkındayız. uzun sürmeyeceğini umuyoruz, ancak bu konunun çözülmesinin ne kadar süreceğini kestiremiyoruz. bu süreyi, yerel çalışanlarımızın gözaltına alınma nedenleriyle ilgili her iki hükümet arasında devam eden görüşmeler ve türkiye cumhuriyeti hükümeti'nin türkiye'deki tesislerimiz ve personelimizin güvenliğine ilişkin taahhütleri belirleyecektir. teşekkür ederim."

serenay sarıkaya

fi'de duru karakterini canlandiriyor.

cok cok guzel bir kiz degil, guzel ama bir prenses degil. oyunculuk anlaminda ise kendisinden bekledigimden daha iyi bir performansi var. yani "hah bu guzellik kralicesi de oyuncu oldu cikti" dememek lazim. rolunde siritmiyor.

buse narcı

o kadar ateşliymiş ki geceleri tek başına uyusa bile jartiyer giyip uyuyormuş. ayrıca erkeğini doyurma garantisi veriyormuş vs vs.
kendinden 30 yaş büyük özcan deniz ile de aşk yaşamıştı. kısacası modern eskort gibi bir şey.
değinmek istediğim nokta şu, günün birinde bunun çocuğu olsa, çocuğu 20 yaşına geldiğinde arşiv den annesi hakkında yazılanlara falan ulaşsa neler düşünecek acaba.
anne sen nasıl bir orospuymuşsun falan der mi acaba annesine.

barış telli

ampute milli takım golcüsü. aynı spor salonunda antreman yapıyoruz. (ankara ankyra spor salonu).
gerçekten efendi bir adam, gelip tek başına günlük spor antremanını yapıp gidiyor. kimseye bir havası artisliğini görmedim. herkesle selamlaşıyor.
milli takımın yıldızı olmasına rağmen para da kazanmıyor. birine aylık ortalama gelirim 3-4 bin tl derken duymuştum.

https://www.instagram.com/p/BaD-uuPBYdn/