A

adolf hitler

Hitler tipi propaganda, almanya'da nasyonel sosyal parti olarak bilien adolf hitler'in liderliğini yaptığı propaganda türüdür.

Temelinde mesaj bombardımanı denilen, her türlü iletişim aracını temelinde görsel mesajlar ve etkili sloganlara dönüştürerek insanların görebileceği her noktaya asılır veya yazılır. Bireyler başlarını nereye döndürürlerse döndürsün o mesajlardan biriyle karşılaşır. Bireylerde iki algı oluşturulur " çok güçlüler" ve "tek seçenek"...

Bu iki algı elbetteki bireylerin siyasi davranışlarını şekillendirir.

playstation türkiye

Fahiş oyun fiyatları sebebiyle PlayStation Türkiye'yi Ticaret Bakanlığı'na şikayet eden oyuncuların tepkisi sonuç verdi.

Bu kapsamda Ticaret Bakanlığı, "6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun" ve Ticari Reklam ve Haksız Ticari Uygulamalar Yönetmeliği" kapsamında Sony Eurasia Pazarlama A.Ş hakkında soruşturma başlattı.

Ticaret Bakanlığı, Sony Euroasia'dan şu bilgileri istedi:

- Fiyat artışlarının nedeni
- Euro'ya endeksli ürünlerin diğer Avrupa ülkelerinde hangi fiyatla satıldığı ve bu fiyatlar ile maliyet unsurlarının Türkiye piyasasıyla paralellik gösterip göstermediğine dair detaylı bilgi
- Döviz endeksli fiyat politikanız çerçevesinde ürünlerin fiyatlarını arttırırken, döviz düştükten sonra fiyatların neden indirilmediği hakkında bilgi
- Bu maddelere ek olarak 7 maddede daha mali politikalarla ilgili bilgi isteniyor.

Yıllardır oyun dünyasıyla iç içeyim. İlk kez fahiş fiyatlar konusunda ticaret bakanlığının olaya dahil olduğunu görüyorum... umarım gerekli adımlar atılır.

Olaya uzak olanlar için de bilgilendirme yapayım.
An itibariyle ülkemizde standart sürüm bir 3a oyunun fiyatı 469tl. Evet yanlış duymadınız 469tl.

dgs

kazanmak için çok uğraşmanız gereken sınavdır. 60 soru alanınızdan var ise en azından 30 net çıkarmanız gerekir.

stephen hawking

Hakkında benzer yorumlar görünce ne yapacağımı şaşırıyorum. Laf anlatmak imkansız, tartışmaya da tıkanık kalp damarlarım müsaade etmiyor. Siker misin sabaha mı bırakırsın cinsinden.justin trudeau

çalışmış da başarmış sıradan bir vatandaş değildir. eski kanada başbakanı Pierre Trudeau'nun oğludur


birleşmiş milletler görevlisi kanadalı diplomat pedofil peter dalglish'in kankasıdır

dalglish'in nepal'da yakalanma hikayesinin ucu.. mikipedya'nın dünyamızın zengin yöneticilerini incitecek her türlü ifadeden arındırılmış sayfası... fazlası için wikilipedyadan başka yerlere bakmanız gerekiyor haliyle..
https://en.wikipedia.org/wiki/Peter_Dalglish

üniversiteden arkadaşı Christopher Ingvaldson da çocuk pornosundan hüküm giymiş bi yaratıktırhttp://www.oyetimes.com/news/canada/3453-3453

castinoğlan john podesta'yla da gangadırözeti; mafyanın allayıp pulladığı bir yeni dünya düzeni psikopatı...

"hammaa çook taaatllişşşş..." böyle diyen de olacaktır elbette.. salak çok.

trafik cezası kesilince çığlık atan ehliyetsiz kadın

anlamadan bilmeden veryansin etmisim sanirim. eksi sozluk'te hocanın detayli bir aciklamasi var, virgulune dokunmadan paste ediyorum buraya;

""üniversitede gerçekleşen önemli bir toplantıya yetişmek üzere aracımı sürüyordum, bu esnada trafik polisi durmamı istedi, ehliyet ve ruhsatı kendilerine verdiğimde ehliyetimin kırık olduğunu öne sürerek bu ehliyeti kabul etmeyeceklerini bildirdiler, kendilerine ehliyetimin olduğunu ve ehliyetsiz araba kullanmaktan ceza veremeyeceklerini söyledim, önemli bir toplantıya yetişmek durumunda olduğumu belirttim, kendileri bana herhangi bir şey söylemeden uzun bir süre beklettiler, kendimi tanıtarak sizin gibi bir çok polis öğrencim var bana saygıda kusur etmezler, ben sizleri onlardan ayırmıyorum dedim, o sırada polis "bana ne öğretmensen, hocaysan" dedi ve ehliyetim olmasına rağmen ehliyetsiz araba kullanmaktan ceza kesti, uzlaşmacı bir tavırla memur olduğunu sabit bir gelire sahip olduğumu bu cezanın hem ağır hem de lüzumsuz olduğunu söyledim diğer polis cebinden çıkardığı telefonla beni videoya kaydetmeye başlayınca sinir krizi geçirdim, ben de polis memurlarının ve polis arabasının fotoğraflarını çektim, toplantıya gitmek üzere yola koyuldum aradan 1 ay geçtikten sonra video görüntülerinin basına servis edildiğini üzülerek öğrendim, hukuki olarak sürecin takipçisi olacağım."

halkla ilişkiler

Şu bölüme nerden girdim, nerden tercih ettim bilmiyorum. Geçen yaz özel hastanede ufak bir staj dönemi geçirdim. 2-3 gün mal gibi oturdum, ayak işleri yaptım. Biraz kendime güvenim geldi.

4. Gün biriyle tokalaşayım dedim, pat ellerim terledi. Adam benimle tokalaştıktan sonra gitti elini üzerine sildi. Şimdi gel de bu mesleği yap. Benim tüm sabrım orada bitti. El terlemesi gibi sorununuz varsa insanlarla bolca iletişim halinde olan bölümlerden kaçın. Yoksa benim gibi olursunuz.

the haunting of hill house

Diziyi bitirdim. Genelde her gün 1 bölüm izleyip, sindirerek gitmeyi tercih ederdim. Fakat dizi kendisine aşırı derece bağladı. Bu bağlılık hem duygusal anlamda hem de merak konusunda oluştu.

Öncelikle tam olarak korku türü olmadığını kabul etmeliyim. Hatta tümüyle dram ağırlıklı bir dizi diyebiliriz. İlk üç bölümde yer yer korkmuş olsam da, korkma hissi o bölümlerdeki dram sahnelerini kaçırmama sebep olmuş. Kısacası çok iyi işlenmiş, basit ama bir o kadar duygusal bir hikaye anlatılıyor.

Diziyi baştan sona beğendim. Ancak tüm bölümleri işin içine kattığımızda korku konusunda istediğimi alamadığımı düşünmüştüm. Son bölümü bitirip, credits ekranı akarken " tek sorun korkunun az olması " diye içimden geçirdim. Ama sabah kalktığımda dizinin dram konusunda göründüğünden çok daha ağır olduğunu fark ettim. Kulağa biraz saçma geliyor ama dizi kendine bağlayınca, belli bir süre aklınızdan atamıyorsunuz. Karakterler, mekanlar sanki sizin hayatınıza girmiş gibi oluyor... nasıl anlatacağımı da çözemiyorum. Son bölüm bittikten bir süre sonra değerini anladım. Dram, böylesine güzel işlenebilirdi.


Diziyi tavsiye ediyorum. Ama bir çırpıda bitirmeyin. Günde 1 bölüm şeklinde gidilirse daha tatlı olur... şunu da hatırlatayım, dram konusunda taş kalpli iseniz, sizin için düz bir diziden öteye geçemeyebilir.

smuggler s run 2

Smuggler s run 2, rockstar games tarafından 3 ağutos 2001 yılında playstation 2 için çıkartılan serinin ikinci oyunudur.

Oyunda hikaye modu, zamana karşı ve serbest şekilde dolaşabileceğiniz modlar yenilik olarak eklenmiştir. İlk oyunun üzerine çıkmakla kalmamış, neredeyse ilk oyunu tarihten silmiştir.

Devrimsel fizik motoru ve grafikleriyle günümüz oyunlarının bir kısmıyla yarışabilir. Ve evet, türünün hâlâ en iyisidir.

burnout paradise

Aslında aradaki spin offs oyunları saymazsak serinin beşinci oyunudur.

Ayrıca yenilenmiş grafikleriyle 16 mart 2018 tarihinde ps4, xbox one ve pc için remastered sürümü yayınlanmıştır.

ahmet kural'ın sıla gençoğlu'nu darp etmesi

sıla gençoğlu'nun iddiası.

iddiaya göre sıla gençoğlu'nun sevgilisi ahmet kural, 29 ekim 2018 tarihinde saat 04:00 sularinda sıla gençoğlu'na fiziksel şiddet uygulamış, hakaret etmiş ve ölümle tehdit etmiş. sıla gençoğlu'da ahmet kural'dan şikayetçi olmuş.

savcilik ahmet kural'in ifadesini aldi ve dava açtı. bakalim neler olacak.