2 mayıs 2018 cumhurbaşkanlığına aday olmam

annem amerikada, dolayisi ile sanirim bu firsati kaciracak, sevgili greyfurt'a oy veremeyecek. benim oyum zaten kendisinin cebinde(50lik raki+ salgam suyu+ meze anlasmamiz karsiliginda), babama boyle bir teklifi goturdum "o kim? hdp'den falan mi yoksa?" dedi cevab veremedim.

kendi oyunun da sayilacagi kesin eger yanlislikla erdogan'a falan atmazsa. bu durumda 2 oy ile yoluna devam edebilir. yolu ışıkla dolsun.

4 mayıs 2018 muharrem ince'nin cumhurbaşkanı adayı olması

daha once de yazdim, yeniden yazayim.

muharrem ince'Nin chp tarafindan cumhurbaskani adayi olarak gosterilmesi stratejik bir hatadir ama artik yapacak bir sey yok. aday olarak gosterildi bir kere, geri donusu yok. bu yuzden bundan sonra neler olabilir onun uzerine kafa yormak lazim.

muharrem ince'nin secilmesi bu ulke icin buyuk bir umut, buyuk bir degisimin baslangici olabilir. laiklik olsun, ozgurlukler olsun, yargi bagimsizligi olsun yeniden insa edilebilir. insan haklari, fikir hürriyeti, aksayan demokrasi, gelir dagilimi esitligi ve benzeri hayati konular yeniden ele alinip duzenlenebilir.

muharrem ince şu anda bu ulke icin tek umuttur. meral aksener'in kazanabilme ihtimalini dusunsem onun icin de ayni seyleri yazardim ancak su anda erdogan'dan sonra secimleri kazanmasi en muhtemel olan kisi muharrem ince, bu yuzden oylari bolmekte bir fayda yok. muharrem ince'nin secilmesi sart, aksi taktirde 24 hazirandan sonra bu ulkede gunes cok daha gec dogup cok daha erken batacak.

ahlat ağacı

Kurak bölgelerde, ormanlarda rastlamak mümkündür. Yabani bir ağaç olması ve meyvelerinin armudu andırması nedeniyle bilinen bir diğer adı da yaban armududur. Yine halk dilinde çakal armudu veya çörtük adlarıyla bilinir. Ahlat, içerisinde meyve asidi, şeker ve tanen bulundurmaktadır. Çok yararlı bir meyve olduğu bilinmektedir. Ahlat ağacının boyu genellikle 10 metreye kadar uzanmaktadır. İlkbahar ayının ortalarında çiçek açar, sonbahar ayında meyve verir. Meyvesinin buruk bir tadı vardır. Doğada yabani bir şekilde kendiliğinden yetişebildiği gibi armut aşısı kullanılarak da yetiştirilmesi mümkündür. Meyvesi için olduğu kadar gölgesinden de faydalanılan bir ağaç türüdür.

2 mayıs 2018 cumhurbaşkanlığına aday olmam

Değerli yazar ve okuyucu kardeşlerim,
Ülkemizin son yıllarda yaşadığı zor dönemler ve darboğazlardan sonra,
Kişisel çıkarlarımı bir kenara bırakıp, ülke menfaatleri bunu gerektirdiği için 24 haziran seçimlerine Cumhurbaşkanı adayı olarak katılmaya karar verdim.
Bu süreçte desteğinizi ve dualarınızı esirgememenizi rica ederim.

Cumhurun Cumhurbaşkanı Adayı Greyfurt.

Not: (benim imzam kabul ediliyorsa) Daha şimdiden 1 imza hazır. Sakın ihmal etmeyin, bir kişi çok şeyi değiştirebilir...

not.2: değerli çiflikbank mağdurları, jet fadıl'dan bu yana düzenli olarak mağdur edilen biri olarak hissettiklerinizi çok iyi anlıyorum. bende bir çiflikbank mağduruyum ve sesimizi duyurmak için desteğinizi bekliyorum.

mustafa kemal atatürk

Yalnız 20.yüzyıl değil, aynı zamanda 21.yüzyıla da damga vurmayı başarmış; fikirleri ve dünya görüşü hala canlı, tarihte kendine benzeyen başka bir siyasetçi, devlet adamı veya asker bulunmayan modern türkiye'nin kurucu önderi.

Böyle bir kahramanın ülkesinde yaşamaktan, onun temellerini şekillendirdiği bir tarihe sahip olmakla övünün.

Ayrıca;

Başöğretmen diyecekseniz!

bilgi sözlük

İnteraktif sözlük sıralamasında gözüme çarpan ve ismi ile dikkatimi çeken sözlüktür.

Kayıt olmada biraz sıkıntı yaşadım, asıl sorun davetiye kodu değil, sanırım almaya çalıştığım nick ile ilgiliymiş.

E-mailler ile Darladığım arkadaşın sabrı için teşekkür ediyorum.

deniz baykal

arkadas, adam yatalak bir sekilde tedavi goruyor hastanede hayli uzun zamandir, ölüm tehlikesi atlatmis ama secimlerde yine antalya'dan milletvekili adayi. kendisine mi kizmak lazim, kendisini aday listesine dahil eden kilicdaroglu'na mi kizmak lazim bilemedim.

kimi zaman cekilmek gerekir, bu ayip degil erdemdir.

muharrem ince

kendisini ne kadar savunsak da, şunu bilmeli ki iyi bir insan olduğu için değil, reis'e karşı olduğu için savunuyoruz. yoksa bütün siyasetçilerin yalan dolan sevdiğiniz hepimiz biliyoruz. sen de onlardan sadece birisin.

ümit özdağ

benim anladığım kadarıyla şu arkadaş diyor ki "seçimi kaybedersek gömdüğümüz silahları çıkarırız cinayetlere başlarız."normal yani.. dinci işte.. ben dinciden hiçbir insani meziyet beklemem.. ahlak mahlak.. yok işte.. neyse....

bu ümit arkadaş da diyor ki

"Bu iç savaş çığırtkanlığı hakkında cumhuriyet savcılarının ne yapacağını merak ediyorum. Öte yandan bu zatın ormanda gömdüğü tek şey yaladığı kemik olabilir."cinayet şebekesini çalıştırırız diyen elemana laf sokmuş... oooooovv...

bu boş beleş ümit arkadaş milletvekili, dokanılmazlığı var, 20 bin lira maaşı var, toplumda bilinirliği filan var ama mücadeleden anladığı bu otçuyu savcılığa götürmek, dava açmak filan değil.. "laf sokmak" o kadar...

zahmet etmişin ümütçüüm o kadarını biz de yaparız be..

tekrar söylüyorum bu ülkenin sorunu akp değil.. akp bugün gitse yarın yenisini bulur başımıza oturturlar.. ülkemizin sorunu malesef muhalefet..

çok şanslı adam tayyip erdoğan.. böyle şapşalların el üstünde tutulduğu bir muhalefeti istesen kuramazsın..

hadis

siyasal islam dinine mensup şahısların işlerine geldiği gibi kullandıkları kuran dışı kurallar..

bakarsan bunlar da hadis

“Vergi alan kimse cennete giremez.” (Ebu Davud 2548)

“Vergi alan kimse cehennemdedir.” (Ahmed b. Hanbel 16387)

“Kendi rıza ve isteği olmadan bir Müslümanın malını yemek haramdır.” (Ahmed b. Hanbel M.B. 19774).

https://www.mumsema.org/misafir-sorulari/220909-islam-a-gore-devlete-vergi-vermek-gerekli-midir.html

"Peygamber zamanında ve 4 halife döneminde zekat dışında vergi alınmamıştır.. daha sonra devletin gelirleri giderlerini karşılamaz hale gelince zaruret prensibine dayanarak, zekat dışında bir takım vergiler ortaya çıkmıştır...."... malum saray maray filan.. sen anladın onu.

yaygın kabule göre zekat 40'ta 1'dir.. ötv kdv filan nedir bir hesaplayın.. zekat ayrıca ciddi gelire sahip kişilerden alınır. asgari ücretliden değil..

zekat için "40'ta 1 değil.. kuran'da böyle bir ölçü yok, daha fazla da alınabilir" diye zırlayanların tamamı siyasal islam dinine mensuptur.. kendiniz bakın görün.. çünkü malum saray maray filan.

deniz baykal

1 - seks kasedin yayınlanmış .. metresinin bilmem ne görüntüleri ortalığa saçılmış2 - Lafları çatır çatır yemişsin.. genel bu genel...


3 - bu kadar laftan sonra adam seni ayağına çağırmış ... zıpırdaya zıpırdaya gitmişsin... türkçesini söyleyelim "suratına tükürülmüş .. ya rabbi şükür" diyorsun...


adamın karakteri sorunlu..

79 yaşında.. 60 yıldır politikanın içinde.. hastanede yatıyor.. ama kenara çekilmek, gençlerin önünü açmak filan yok... ille de milletvekili olacak... 60 yılda yapamadığı neyi yapacaksa..

türkiye'nin sorunu akp filan değil.. türkiye'nin sorunu chp... türkiye'nin sorunu tarihin en büyük devrimcisinin emanetinin karakteri sorunlu adamların elinde olması..

kemaller, gürseller, cananlar, şafaklar .. bu karikatürlerin yönettiği bir organizasyondan hiçbir bok olmaz. ama hiçbir bok olmaz.

ahmet maranki

24 haziran secimlerinde kazanamazsak ormana gomdugumuz emanetleri cikartiriz ortaya diye bir seyler geveleyen kisi.

bildigin ic savas cigirtkanligi yapiyor. uzerine yorum yapmaksizin devletin savcilarinin bu konuda ne yapacagini merak ediyorum sabirsizlikla.