evlilik yaşı

tartışılmaya açılması gereken bir konu aslında,
ancak hemen sapık veya yobaz muamelesi görüldüğü için yoğurdu da üfleyerek yemek gerekiyor ;
günümüzde 18 yaşından küçük bireylerin sağlıklı akıl yaşına sahip olmadığı için evlenmeleri doğru bulunmuyor.
peki bu 18 yaş sınırı nasıl belirlenmiş, bundan 30-40 yıl önce bir grup hümanist oturmuş, insan aklının bu yaşta olgunluğu eriştiğini oy çokluğu ile kabul etmiş. biz de tüm yasalarda bunu baz almışız. halbuki abd'de ehliyet yaşı 16, kumar yaşı 21, asya'da ise reşit olma yaşı 17 olarak belirlenmiş. aslında insanların bulunduğu toplumlara göre sonradan belirlediği sanal bir yaşı baz alinmis.
Şimdi gelelim evlilik yaşına,
homo-sapiens yani akıllı insan tarihini yuvarlak olarak 200 bin yıl kabul ediyoruz. bu 200 bin yıllık tarihin sadece 30 yıllık kesiminde legal evlilik için 18 yaşı baz alıyoruz. peki kalan 199.970 yıldır insanlar nasıl evleniyor? Cevap çok basit,
kadın ergenliğe adımını attığı gün yani 11 – 12 bilemedin 13 yaşında evleniyor. Çok eskiden (5-6 bin yıl once) bunun 'evlilik' diye bir adı da yoktu tabi. Doğanın bir yasasıydı. Kadın ergenleşmeye başladığından itibaren cinsel hayatı da başlardı. Kimi zaman kabile şefi, kimi zaman komün hayatı, kimi zaman kabilenin en hızlı koşanı. Kimse de, kızı 18'e kadar bekleyelim iyice aklı başına gelsin, demezdi.
Yani yüz binlerce yıl boyunca kızlar regl çağına gelir gelmez cinseliğe başlardı. Hepimizin ataları oradaydı. Hepimizin soy ağacı bu gerçekleri içeriyor. Yani hepimiz oradaydık !
Fazla uzağa da gitmeye gerek yok, hepimizin baba anneleri, nineleri hadi onlar değilse de 1 üst kuşakları 14- 15-16 yaşında evlenmedi mi?
Milyonlarca yılda gelişen bu evrimsel iç güdüye sonradan sanal duvarlar koyulabilir ancak bu evrimin beyinde biriktirdiği kalıcı içgüdü nöronlarına ne kadar dur diyebilir ki?
Evrim bize milyonlarca yıldır şunu kodlamış ;
Kızların ergenlik çağında kendini koruyup kollayacak kendinden yaşçabüyük (çünkü koruma kollama ve eve av getirme konusunda tecrübeli) erkeklere ilgi duyması.
Erkeklerin kendinden yaşça küçük kızlara ilgi duyması. (doğurganlık, çeviklik vs)
17 yaşındaki liseli kızın 21 yaşındaki üniversiteli erkeğe aşık olması. Ilişki yaşayınca hemen tecavüz mecavüz. Sanki 18 yaş sınırı evrimsel süreçlerin çok da umrundaydı. Evrim yaş hesabı tutmaz..
Veya ikisi de 18 yaş altı gençlerin sevişmesi.. evrim 2 kişinin sevişecek çekime girdiğini söylüyorsa ne yasalar durdurabilir ne de sonradan dayatılan kurallar.
Ha buradan şu sonuç da çıkmasın ,
50 yaşındaki köy ağasının veya din hocasının 15 yaşındaki kızı ailesinden satın alması hoş bir şey mi, asla değil ve engellenmeli..
Ancak, sonradan dayatılan ahlak kuralları belirlenirken de içimizdeki milyonlarca yıllık içgüdüleri de keskin bir şekilde kesip atmamak gerekmekte. 17 yaşındaki bir kız 21 yaşındaki bir gençle kendi isteğiyle beraber olunca, o kendi karar veremez diye, 21 yaşındaki erkek tecavüzden hapse girmeli mi?
Düşünmek gerekir..

tarsus'ta aylardır süren gizemli kazı çalışması

elin herifleri tarafından yapılan kazı..

spekülasyon yapalım

incil'de geçen iki tane önemli ceset var

biri son of man.. çok geniş bir ifadeyle anti-christ, bizim nemrut adıyla bildiğimiz nimrod vs.

Matthew 24:28
"For just as the lightning comes from the east and flashes even to the west, so will the coming of the Son of Man be. Wherever the corpse is, there the vultures/eagles will gather."

özeti: cesedi neredeyse oraya kartallar üşüşür diyor. spekülasyona göre diriltme filan mevzuları var veya DNA'sını alma..

diğeri de Musa'nın cesedi
Mikail ve Şeytan Musa'nın cesedi yüzünden birbirine giriyor. yine benzer şekilde düşünülen şey şeytan'ın musa'nın bedenini/dna'sını kullanmak istemesi
Jude 1:9
"But when the archangel Michael, contending with the devil, was disputing about the body of Moses, he did not presume to pronounce a blasphemous judgment, but said, “The Lord rebuke you.”

Musa'nın cesedini "Lord" saklıyor.. (bu kelimeyi tanrı diye çevirmeyi tercih etmiyorum)
Deuteronomy 34:5
"So Moses the servant of the LORD died there in the land of Moab, according to the word of the LORD. 6And He buried him in the valley in the land of Moab, opposite Beth-peor; but no man knows his burial place to this day."

spekülasyon bunlar.. en doğrusunu hökümatımız bilir...

şaka lan şaka.. normal şartlarda hükümete filan sormak lazım tabi de garibim onlar da bilmiyor ki söylesinler..

tarsus'ta aylardır süren gizemli kazı çalışması

kazı bitti, kazilan yerler dolduruldu, cekildi gidildi.

peki ne arandi, ne bulundu, neler alindi goturuldu hicbir aciklama yok. bir ustteki entryde yazdim yapilan kiytirik aciklamayi.

"söz konusu alanda mimarı olarak herhangi bir kültür varlığı bulunmasa da amorf durumda pişmiş toprak parçaları vb. buluntuların olması nedeniyle"

evet, amorf durumda pismis toprak parcalari bulundu diye 7/24 ozel harekat korudu o bolgeyi, keskin nisancilar damlara turedi bir sene boyunca ve vekiller bile alinmadi kazi alanina. sirf parca pincik sekilde pismis toprak parcalari bulundu diye.

gun gelir cikar dogrular ortaya. akp iktidarinin kara yüzü tarihe bu kazi ile birlikte bir kez daha işlendi.

reza zarrab

Genç yaşta milletler arası savaş çıkartacak kapasitede bir adam bu. Öyle birisiki gözümüzün gördüğü görmediği tüm siyasileri, üst düzey yetkilileri satın almış ama ben Kendisinin yaşına geldiğimde çok büyük bir mucize olmazsa kyk borçlarını anca bitirmiş, bundan dolayı iflahı kurumuş, ekmek bimde fırından daha ucuz diye fırından uzaktaki bime yürüyen kadın olacagıma eminim.

zafer çağlayan

Tek kalemde belki yüzbinlerce asgari ücrerli maaşi kadar rüşvet alan bir bok surat. Çocuklarını ısıtamadığı için kendini asan annenin olduğu ülkede yaşıyoruz. Tez zamanda geberin.

kuzey kore

dünyanın en büyük film seti

gezegenimizi gasp etmiş pedofil mayfa tarafından zamanı geldiğinde yeni bir savaşı tetiklemek üzere kullanılmak için sotada bekletilen feyk bir ülke.

bu resimde kuzey kore denen kolpa ülkenin süper uzay roketi tesisleri görülüyor


teknisyenimsi görünümlü adamların yanında duran alet ses mixeri

işte bu kadar feyk bir ülke

jay dyer bu kolpa ülkeyi parçik pinçik ediyor
https://jaysanalysis.com/2017/04/18/north-korea-is-a-fake-cia-state/

bu da videolu izah


jay dyer süber bir adamdır. takip edilesi.

kuzey kore'yle ilgili gerginlikler mafya orospusu medya tarafından her gündeme getirildiğinde jay dyer gibi insanlar medyayı da, kuzey korenin başındaki kolpacı gebeşi de itin götüne sokup çıkarıyor..


bir türlü olmuyor istenen korku pornosu.

o yüzden şimdilik suudi - iran gerginliğinden yürümeye çalışıyorlar.. hayırlısı be gülüm diyoruz..

kolpacı gebeşin türkiye'deki en büyük destekçisi doğu perinçek'tir. ki kendisi de ne bok olduğu belli olmayan bir adamdır.


özeti; kuzey kore'nin nükleerleri cükleerleri filan diye boşuna gerilmeyin. yok öyle bir şey. raad olun. işinize bakın.

tubal cain

incil'de genesis 4:22'de adı geçen karakter.

"Zillah also had a son, Tubal-Cain, who forged all kinds of tools out of bronze and iron. Tubal-Cain's sister was Naamah."

insanlık tarihinin ilk katili kabil'in büyük büyük torunu.

metal işçiliği üzerine uzman. bilumum savaş silahını yapan bir bey.

tubal cain'e ses olarak benzer olduğu için kullanılan two ball cane ifadesi var. two ball cane iki top ve bir baston demek.

two ball cane ifadesini kullanan arkadaşların da ortak bir profili var.

bakalım profil resimlerine
gözüme sok iyi göremedim diyenler için


hiram miram hikaye yani..


iki top ve bir baston.. şöylekine


ya da şöyle


ya da şöyle


işte bunlar hep rastlantı...

tarsus'ta aylardır süren gizemli kazı çalışması

tarsus kaymakamligi ve mersin il turizm mudurlugu tarafindan hemen hemen ayni kelimeler ve metin kullanilarak yapilan aciklama su sekilde;

“bimer başvurusunda ifade edilen ve ilçemiz 82 evler mahallesinde gerçekleştirilen kazı çalışmaları ile ilgili olarak 2015 yılında kaçak kazı çalışmalarının ihbarının vatandaşlarca yapılması sonucu müze müdürlüğü ve tarsus ilçe emniyet müdürlüğü görevlilerince inceleme ve araştırma çalışmalarının yapıldığı, bu kapsamda daha önce kaçak kazı yapılan söz konusu alanda mimarı olarak herhangi bir kültür varlığı bulunmasa da amorf durumda pişmiş toprak parçaları vb. buluntuların olması nedeniyle 2016-2017 yılında kültür katmalarının ortaya çıkarılarak niteliğinin anlaşılabilmesi için kültür ve tabiat varlıklarıyla ilgili yapılacak yüzey araştırması, sondaj ve kazı çalışmalarının yürütülmesi hakkında yönerge gereğince tarsus müze müdürlüğünce kültür ve turizm bakanlığı kültür varlıkları ve müzeler genel müdürlüğünden kurtarma kazısı yapılabilmesi için kurtarma kazısı izin talebinde bulunulduğu, alanın kazı ve sondaj izin belgesi doğrultusunda 82 evler mahallesi kurtarma kazısı çalışmalarının mevsimsel etkenlerden dolayı aralıklı olarak sürdürüldüğü, bu alanda kültür dokusunun tespitine ilişkin çalışmaların devam ettiği bildirilmiştir.”

mimari olarak herhangi bir kultur varligi bulunmamis da amorf durumda(yani paramparca bir halde) pismis toprak parcalari bulunmus, bunun icin de 1 senedir kazi calismasi yapiliyor ve basinda 7/24 ozel harekat bekliyor, vekiller dahi kazi alanina alinmiyor oyle mi?

lan besiktas'in meydaninda turkler'in anadoluya gelis tarihlerini bile degistirecek onlarca mezar bulundu da basinda trafik polisi dahil bir polis yok, sen burda pismis toprak parcalarini ozel harekatin koruduguna mi inandiracaksin bu milleti.

vallahi orada cok buyuk olaylar donuyor bak. bugun olmasa bile 20 seneye ogreniriz olup biteni.

turgut özal selamı

rahmetli turgut özal'ın mitinglerinde yaptigi selam sekli, hey gidi. tum ulkeyi birlestirmek anlami tasiyordu.

su sekilde;
o anlamli o kucaklayici selam gitti, evrildi evrildi geldi rabia oldu ya, evrim bile tersine isler oldu bu ulkede.

aha;hey gidi.

türban

kara çarşafın 'lightlaştırılmış' hali.
Türban giymenin amacı, Kuran'daki ilgili ayete istinaden 'erkeklerin dikkatini çekmemek için kapalı giyinmek' olarak özetleyebiliriz.
Buraya kadar tamam diyelim. Kadınların böyle bir ayet var, kapanalım ki erkeklerin dikkatini çekmeyelim ve böylece günah işlemeyelim, görüşünü savundukları doğrultusunda gidelim. Herkesin kendi görüşüdür, saygı duyalım diyelim. şimdi madem İslam'i bir görüşü benimsedik, görüşe göre uyulması gereken kurallar nelerdir ,
'Saçını ve vücut hatlarını tam anlamıyla gizleyeceksin, dikkat çekmeyen bol ve renksiz bir kıyafet giyeceksin,hatta makyaj bile yapmayacaksın ki, seni gören bir erkek vücut hatlarını, yüzündeki makyajı, ayağındaki ojeyi bile görüp herhangi bir cinsel çekicilik hissetmeyecek.'
dinin emrettiği amaç bu,
Peki bizdeki uygulaması ne,
Türban Modası Her Yıl Değişiyor
Renkli ve Pahalı Kıyafetler
Hatları belli eden Dar kesim türban modelleri
aşırı makyaj,oje,topuklu ayakkabı, türban atındaki saçı kabartmak gibi karşısındakinin dikkatini çekmeye çalışan bin bir türlü süslenmeler.

açıkçası ben bir erkek olarak söyleyebilirim ki, bu tarz kadınları görünce normal giyimli bir kadından daha ayrıntılı inceleyesim geliyor. yani türban giymek kadın açısından dini anlamda hiç bir işe yaramadığı gibi çok daha fazla dikkatleri üzerinde topladığından inandıkları dine göre günah işlemelerine bile sebep oluyor.

aslında tüm bunların açıklaması şudur,
Milyonlarca yıllık Kadınlık içgüdüsü 5000 yıllık tarihi olan Dinlerin bile üzerindedir.
kadın ne kadar baskı altında,dogmatik bir toplumdaki kurallara uymaya zorlanırsa zorlansın içgüdüsel olarak kendini hemcinslerine ve karşı cinslere beğendirmeye kodlanmıştır.
bunun için her şartta ve her zaman bir çıkış kapısı bulacaktır. dinler buna engel olamaz. çünkü insanları ilk olarak iç güdüleri yönetir. sonradan empoze edilen fikirler değil.