mustafa kemal atatürk

Örnek aldığım, ileride çocuklarıma hep anlatacağım, kendi çapımda unutturmamak için elimden geleni yapacağım liderim. Herkesin ayıya dayı dediği bu yıllarda atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı insanlar sindirilmiş gözükse de yemin ediyorum son nefesime kadar izinden ayrılmayacağım tek insan olacak. Birilerinin götünün kılı olmak yerine onurumla bilimin izinde olacagim.

adnan oktar'ın yılbaşı partisi

hakiki adnan oktar 1987 yılında şehit edilmiştir.. martı kaşları ve bülbül ötüme koydum götüne sakalıyla tipik bir islamcı


1987'den sonra insanlara tanıtılan kişi ise ingiliz gitarcı chris rea'dır.


sakalına filan dikkat eder. ve sürekli gitar çalıyor. bu kadar güzel gitar çalacak ne vardı.

ethereum

131 milyar dolarlık piyasa değeriyle bitcoin'den sonraki sırada gelen dünyanın en büyük 2. açık kaynaklı kripto para birimi. mucidi rus yazılımcı Vitalik Buterin'dir. bitcoin'e göre çok daha istikrarlı bir yükseliş seyri vardır. sert düşüşler yaşamıyor. 3 ay içerisinde bir adedinin 2000$'lık piyasa değerine ulaşacağı kesin gözüyle bakılıyor.

interaktif sözlükler aralık 2017 sıralaması

her ay başında interaktifsozlukler.com sitesi tarafından yayınlanan interaktif sözlükler sıralamasının, aralık (2017) ayına ait listesidir.

listede yer alan sözlükler, çeşitli kriterler çerçevesinde değerlendirilerek 20 adet ile sınırlandırılmış olup, aylık entry/girdi sayısına göre listelenmiştir. daha önceki aylarda olduğu gibi listenin excel formatında bilgisayara kaydedilmesi veya farklı kriterlere göre sıralamanın düzenlenerek incelenmesi mümkündür.

listeye ulaşmak için:https://interaktifsozlukler.com/aralik-2017/

edit: çalıntımız da çıktı, olayı buradan öğrenebilirsiniz:
https://kulzos.com/entry/67752/

bitcoin

cok agir dusuyor su siralar. 19 bin kusurlardan 13 bin civarina geriledi. tanede 6k dolar kaybi. yatirimcisi dizlerini dovuyordur su siralar.

neyse ki bana koymuyor. ben hep 100$.

ayşe sibel ersoy

Farklı ve değerli bakış açısı ile eczacılık sektörüne katkıda bulunan uzman eczacı ve farmakolog Ayşe Sibel Ersoy, sosyal medya sayfalarından yapmış olduğu yayınlarla danışanlarının sağlığını korumak, hasta olmalarını engellemek anlamında değerli bilgiler vererek farkındalık yaratıyor."Sevdiklerinize sağlık hediye edin" sloganı ile gerçek hediyenin sağlık olduğunu ve bu anlamda güvenilir noktalardan birinin eczaneler ve eczacı danışmanları olduğu bilincini yaymak istiyor.
Eczacılık sektörüne yapmış olduğu bu değerli katkılar nedeniyle de takdiri hak ediyor...

dr. betül açıkalın


Annesini yerde baygın görmesi ile hayatını değiştirme kararı alan idealist bir doktor Betül Açıkalın. Tıbbi Onkoloji uzmanlığıyla hastaları için ölümle yaşam arasındaki ince çizgiyi kalınlaştırmaya çalışıyor. Bir anne ve kadın doktor olarak daha fazlasını yapabilmek için tamamlayıcı tıp ile tanışmış. Bitkilerin sihirli dünyasında dolaşıp sihrin nerede zehire dönüştüğünü öğrenmiş. Kanser hastalarına şifa olan bitkiler üzerine de çalışma yapan Dr. Betül Açıkalın, İstanbul onkologları arasında mesleğine olan idealist tutumuyla öne çıkmakta.
Allah kimseyi bu illetle uğraştırmasın ama Türkiye'de zaten az olan onkologlar arasında
saygıyı hakeden bir doktor olarak öne çıkıyor.

adnan oktar

devlet artik bu sahis icin harekete gecmeli ve yaninda bulunan, son derece dekolte kiyafetlerle ekrana hipnotize olmus edasi ile cikan kadinlarin kim oldugunu, bulunduklari yerde kendi rizalari ile mi yoksa kimi tehditler uzerine mi durduklarini arastirmali kesinlikle.

bir kac gun once avusturya'da yasayan bir adam iki kizini birden adnan oktar'İn tv programinda goruyor. kizlar henuz resit degil. kizlarin annesi almis kizlari oktar'a teslim etmis ne amacla ettiyse, kizlar da programda. baba kizlarini gorur gormez atliyor ucaga ve turkiye'ye geliyor, adnan oktar ile kizlarin annesi hakkinda suc duyurusunda bulunuyor. mahkeme de hem anneye hem de adnan oktar'a kizlara ve babalarina 6 ay boyunca hic bir kosulda yaklasmamalari hukmunde bulunuyor.

bu kizlar sansli. en azindan babalari gormus ve kendilerine ulasmis. diger kisiler kim? neden beyinleri yikanmiscasina adnan oktar'i canli yayinda goklere cikartmaya cabaliyorlar? normalde oradaki en cirkin kiz bile oktar'i sokakta gorse yuzune bakmaz ama programlarda masallah bismillah hafazanallah nidalari esliginde oktar'a askimdan baska bir sey soylemiyorlar.

neden?

bunlar ciddi ciddi arastirilmali. adnan oktar bir gun agir patlayacak ama olan gencecik kizlara olacak gibi geliyor bana.

4k film dolumu

4K olarak bilinmekte olan filmler günlük hayatta alışık olduğumuz Full HD çözünürlüğün tam olarak 2 katı daha kaliteli versiyonu olarak düşünülebilir. 4K filmler inanılmaz derecede net olduğu için film izleme konusunda ayrı bir deneyim yaşamanız için size yardımcı olacaktır. Fakat bahsetmiş olduğumuz bu filmlerin görsel olarak kalitesi aşırı derecede yüksek olduğu için filmlerin boyutu da buna bağlı olarak artış gösteriyor. Eğer internet kotanızı bunun için yeterli değilse veya internet hızınız düşük ise 4K film dolumu yaptırmak çok daha mantıklı bir tercih olacaktır. 4K filmleri daha önceden indirilmiş olan kişiler tarafından yapılan bu işlemler sayesinde harici depolama birimi içerisine filmleri yükleyebilir ve herhangi bir monitör aracılığı ile bu filmleri izleyebilirsiniz. Eğer filmleri izlerken televizyonumuz veya telefonunuz ne kadar yüksek çözünürlüğü destekliyorsa, film o kadar net görünecektir. Genellikle son zamanlarda çıkmakta olan televizyonların büyük bir bölümü 4K görüntü destekleyecek şekilde dizayn edilmiştir. Ayrıca markalar tarafından piyasaya sürülmüş telefonların son modelleri de 2K ekran çözünürlüğüne sahip olduğu için bu ekranlarda 4K film izlemek inanılmaz bir deneyim yaşamanıza yardımcı olacak. Eğer daha önceden 4K film izlemediyseniz mutlaka bu tecrübeyi yaşamanızı tavsiye ediyoruz. İnternet üzerinden 4K filmleri indirmek günler boyunca devam edebilir. Bu süre boyunca bilgisayarınızın açık kalma zamanını düşünecek olursak 4K film dolumu yaptırmak için para vermek çok daha mantıklı bir seçim olacaktır. İnternet üzerinden hizmet vermekte olan birçok farklı site sayesinde istediğiniz filmleri seçebilir ve daha sonra siparişlerinizi tamamlayarak kısa süre içerisinde filmlerini izlemeye başlayabilirsiniz. Üstelik 4K görüntü teknolojisi sadece filmler içerisinde kullanılmıyor. Aynı zamanda dizi ve belgesel gibi daha birçok alanda bu görüntü seviyesini görmek mümkün. Oldukça gelişmiş kameralar aracılığı ile hazırlanmış olan bu içerikler sayesinde izlemiş olduğunuz görselin tüm detaylarını oldukça yakından inceleme fırsatına sahip olacaksınız. 4K film dolumu yaptırma konusunda destek almak istiyorsanız, internet sitelerini veya etrafınızda bulunmakta olan ve film satan yerleri tercih edebilirsiniz. Film izleme keyfi hiç bu kadar güzel olmamıştı.