gazeteci

turkiye’de sabahlari evden cikmadan once ailesi ile helalle$mek zorunda kalan insanlar. gerci ergenekon’un $oyle bir iyiligi var. eskiden gazeteciler di$aridayken ba$larina bir i$ gelirdi, $imdilerde evlerinden aliniyorlar, di$ari cikmalarina gerek bile kalmiyor.
bu insanları özellikle transferlerin imza törenlerinde izlemesi çok komiktir. herkes adamın kendisine doğru bakmasını isteyince adam maymun olur biz izleyiciler de bol bol güleriz.
insanların genelde yalan haber yaptığını söylediği ancak ne hikmetse yine insanların hakkını aramak için son çare olarak başvurdukları kişilerdir. bu meslek gurubu insanları asla kendi hakkını arayamaz, eylem yapamaz. ne yazıkki, başta çalışma koşulları olmak üzere en fazla haksızlığa uğrayan ve suiistimal edilenler de yine gazetecilerdir.
itici olmayan, girisken, merakli, gozlem yetenegi olan, kuskucu olan, mucadeleci, ozguveni olan, esnek olan, sagduyulu olan, is disiplini olan, hislerini denetim altinda tutabilen, hizli analiz ve sentez becerisini kullanabilen, genis kelime haznesine sahip, diline hakim, dusuncelerini duzgun ve anlasilir bir bicimde ifade edebilenlerin yapabilecegi bir meslek.