gaye su akyol

o kadından o ses nasıl çıkıyor dıyorsun resmen. turk sanat musıkısını yeni jenerasyona armagan etmiş kendıleri. ekibi de iyi ama kendisi bir içim su. ne zamandır böyle güzel sesli güzel bir kadın denk gelmemişti. abbas, develerle yaşıyorum, yılan yıllar favori deneyin pişman olmayacaksınız.
kendini marjinal sanan saçma sapan şarkıların sahibi
bir de pink floyd göndermesi var ki içler acısı
he amk en marjinal sensin diyesi gelir insanın
salon iksv'de izlemiştim. sanırım yılbaşından önce kasım falandı.bubituzak diye bir grupla çıkmıştı.oryantal ezgileri batı alyapısıyla jazz formuna taşıması güzeldi. ancak abladaki özgüven patlaması ile sahneyi paylaştığı grubun elemanlarının ezik ve titrek duruşu tam bir tezattı.özgüvenin vardır bunu duruşunla karşındakine geçirirsin ok. ama gaye su akyol bunu belediye hoparlöründen haykırmaya kalkınca insanın aklına "acaba kendini mi ikna etmeye çalışıyor?" sorusu geliyor.venedik karnaval maskeleri takmıştı grup üyeleri. ulan bu kadar mı emanet durur. belki de bu tezatı vurgulamak istemişler ama önce bi uyumlu halinizi gösterin de "hah! kasıtlı yapmışlar" diyebilelim. neyse yine zihnim bulandı. özetle, ısınamadım.
ismini ilk defa sozlukten gordum. youtube'dan arastirdim, develerle yaşıyorum isimli bir klibine denk geldim. sesi cidden cok hosuma gitti, klipten nefret ettim, sarkinin da tek kelimesini zaten anlamadim. soylenenleri anlayamayanlardanim.

klip;