füzelerimiz geliyor hazır ol rusya

trump'in attigi tweet.

rusya abd'nin suriye'ye yonelik bir fuze saldirisinda fuzelerini dusurecegini aciklamasi uzerine boyle bir tweet atti turmp. tweet tam olarak su sekilde;

"Rusya, Suriye'ye ateşelenen bütün füzeleri düşüreceği sözünü verdi! Hazır ol Rusya, çünkü onlar geliyor, güzel ve yeni ve 'akıllı'! Gazla öldüren ve bundan keyif alan bir hayvanla partner olmamalısınız."

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-dunya-dehset-icinde-trump-fuzelerimiz-geliyor-hazir-ol-rusya-40801693

trump deli, putin ondan deli, iki deli dunyayi icinden cikilamaz bir duruma sokmaya calisiyorlar. filler yine tepisecek, olan otlara olacak.
Dünya politik arenasıda etkin ülkelerin bazılarında karizmatik liderlik aranır oldu. Artık halk mı dengesiz diktatörleri istiyor, yoksa dengesiz diktatörler mi sandığa hile sokuyor, yoksa ikisi birden mi oluyor nedendir bilmem. Machiavelli'nin prensi olsa olsa bunlar kadar olur. Hey gidi koca dünya, döndün döndün de nereye vardın. Bir avuç meczubun hakim olduğu yosunlu bir kaya parçasısın gayri.
Dünya halkı kazanımlar, bilgi, birikim, estetik, ahlak, değerler hiçbirini istemiyor. sinirli, eğitimsiz, çenesi düşük profilde "liderler" arıyor buluyor ve gölgesine sığınıyor. Demokrasi işte tam da budur ve belirli bir seviyenin altındaki toplumlarda sağlıklı çalışmaz, eksik ve kusurlu çıktılar üretir.