evrim

tarih acisindan ele alinirsa; bir toplumun yavas yavas degismesidir. bunun saglanabilmesi icinse toplumun egitim duzeyinin yuksek ve sorunlarinin az olmasi gerekir.
bugun yasayan canlilarin,jeolojik devirlerde yasayan canlilardan nasil meydana geldigini inceleyen bilim dali.
harun yahya adı altında planlı olarak hazırlanan yüzlerce evrimi yalanlama dökümanından birini yerel kanallarda izledikten sonra kendisine daha da inandığım felsefi ve tarihsel önemli bilgi.

olayı darwinizm olarak daraltıp sadece darwine saldırmak daha kolay olduğundan darwinizm olarak anılabilir.
teoriler bütünüyle ispatlanmış bilimsel önermeler değildirler, ancak ispat kabul edebileceğimiz duruma çok yakındırlar. evrim teorisinin içinde bulunduğu durum da budur. bundan dolayı onu bütünüyle reddetmek mümkün değildir.
sonucunda ırkçılık,üstün ırk gibi saptırılan kavramların ortaya çıktığı; canlıların evrimleşerek geliştiği ilkesine dayanan; bu yönüyle de dogmatik yapıdaki dinlere karşı gelen teori
insanla şempanze arasındaki genetik benzerliğin 99.5 in üzerinde olması ve gorille şempaze arasındaki benzerliğin 99.5 olmasının doğruladığı teori.
insanların hala kendisini maymundan gelmek şeklinde saçmasapan tanımladığı, sonra da çıkıp "peki, şimdiki maymunlar neden insan olmuyo?" gibi sorularla çürütebildiklerini sandıkları teori. bi insan nasıl olur da kavrayamaz anne karnında çocuğun gelişmesinin bile evrimi açıklayabileceğini. şudur efendim, insan maymundan felan gelmemiştir, insanla maymunun atası ortaktır, ortak atadan gelmiştir bunlar.stop.
0 /