erke dönergeci

herhangi bir girdi kullanılmadan elektrik üreten makinedir. erke mühendislik tarafından yapılmıştır. 2007’de pazara sunulacaktır. 22 kasım 2006 tarihinde basın tanıtımı yapılmıştır fakat hiçbir teknik bilgi verilmemiştir. basın toplantısının tek amacı "bu icadın türk milletine aidiyetinin tescil edilmesi" olarak belirtilmiştir. bakalım nasıl olacak da olacak. pek inandırıcı gelmiyo ya neyse.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/5481745.asp?m=1&gid=112&srid=3428&oid=1

ayrıca;
(bkz:angels and demons)
teknik bilgi verilmediğine göre büyük bir fiyasko olması muhtemel bir icattır bencee.işin ucunda rezil olmak da var.ama teknik bilgi verilip,çalıştığı kanıtlanabilirse,çok büyük bir değişiklik yapabileceği de su götürmez bir gerçektir.
bir kere isimden kaybediyor. o ne lan erke dönergeci.oturgaçlı götürgeç gibi.
anladık öz türkçe diye makatınızı yırtıyorsunuz da komik oluyor biraz be abi.tabi şirketin ortakları paşa babalar olunca kimse ses etmiyor o da ayrı mevzu.
hele de proje hakkında teknik anlamda bir sik verilmez ise yarın alem götünü açıp bize güler.velev ki balon bir proje değildir yine ismine kafam takılıyor. kendimi gülmekten alamıyorum.
herhangi bir enerji kullanılmadan enerji üretme iddiası bariz bir şekilde kıllanmama sebebiyet vermişdir üstüne üstlük "ilk aşamada yakıt değil ama basit bir şey koyuyoruz sonra çalışmaya başlıyor" açıklaması ise oturup durum muhasebesi yapmama neden olmuştur.
yeni icat edilmiş turk şeyi. evet şeyi cunku ne oldugu acıklanmıyor şey kısmı istendiği gibi doldurulabilir anlamı cıkarmalı mı bilemem. hiç bir şeyden enerji elde ediyomuş bu şey! termodinamiğide bilmiyo galiba bu arkadaşlar.
adam akıllı ne oldugunu anlatsalar da rahatlasak dedigim adından ve amacından baska bir seyini bilmedigim donergec.
enerjiyi yoktan var etmez. doğal mıknatıs kullandıklarını duydum. piyasaya 30 nin bilmem kaç eurodan satılacakmış yada satılıyor. youtube’da bir sürü videosu var.
ayrıntılı bilgi için: "http://www.erketurk.com/"
yanli$im yoksa en gec onumuzdeki ay icerisinde ne oldugu tam olarak kamuoyuna sunulacakti bu zimbirtinin.

sabirsizlikla bekliyoruz.
aslında bunlara pek gerek yoktur.zira ülkemizde bol rüzgar alan çokça yer bulunmaktadır.bu yerlere gerekli yatırımlar yapılsa havadan para bile kazanırız.
20 ocak 2008.

hala nedir ne $ekilde cali$ir ve ne halta yarar herhangi bir aciklama yok.benzinsiz araba icat ettiler de "ne aciklayacaz olm, biz gezip duralim i$te" mi dediler aaba bilemedim ki.
0 /