e-sigara

içeriğinde nikotin ve su buharı bulunan, nikotin seviyesini kademeli olarak azaltma yoluyla sigara bıraktırdığı iddaa edilen madde.

ya içerdiği bantlar sigara gibi kapışılmaya başlanırsa diyesi geliyor insanın...
sağlık bakanlığı tarafından satışı yasaklanmış sigaradır. “bağımlılık yapma riskinin fazla olması ve sigarayı bıraktırıcı çalışmaları engelleyebileceği” şeklinde bir gerekçe sunulmuştur.

yok benim anlamadığım bu aletlerde zararlı madde yok. sigarayı bırakan da yığınla insan tanıyorum bununla. akla başka sorular da gelmiyor değil. malum sigaradan hayvani bir geliri var devletin. neyse.
biraz forum tadında entri olabilir istenilirse editlerim ama şöyle ki;

bizim bir amcaoğlu var deli gibi sigara içiyor. tiryakinin babası işte. geçen bana geldi odamda tv seyredecez ulan o ne bir sigara çıkarttı içmeye başladı. ben de sigarayı bırakmış biri olaraktan oha lan dedim bir baktım ki dediğimiz alet. konuştum, sigarayı bayağı azaltmış bu sayede.

dün yılbaşı bir arkadaşın evindeyiz. bir arkadaşı gördüm tiryaki. onda da var. bıraktım dedi sigarayı pek çok örnekte verdiler.

bir bit yeniği var heralde. yok hayır bu aletin sponsorluğunu da yapmıyorum.
hamilelikte çocuğun sakat olma ihtimali, sperm sayısını azaltma, akciğer kanseri riski vb gibi etkilerinden dolayı, sağlığa zararlı olduğu için yasaklanmış. e kardeşim bunların hepsi sigarada da var, hem de çok daha fazlası.. halkının sağlığını o kadar düşünüyorsan git onu yasakla o zaman. düşünüyorum düşünüyorum anlayamıyorum.
bir süredir kullandığım, sigara tüketimimi ciddi miktarda azaltmış alet-ül edevat. likiti kendin yapınca değişik tadlar elde edilebiliyor.
gecenlerde bir arkadasimin kardesi arabama bu cakma sigara ile girdi de, arkadas cocugu arabaya binmesi ile arabadan atmam arasinda gecen sure yeminlen 15 saniye surmedi.

bu e sigara seysinden var elinde, ahaha kikikiki diye diye bindi arabaya bunla. abi sigarayi biraktim simdi bunla idare ediyorum dedi bir nefes cekti ki cikan duman yemin olsun nargileden cikan dumadan fazla. arabada goz gozu gormuyor. zannedersin agri daginin zirvesindesin de sis cokmus her yere. araba kullanamaz hale geldim resmen. sonra kovdum tabi elemani, delikanli adama cakma sigara olmaz kaybol dedim. soyledigimi fazla ciddiye almis olmali ki ertesi gun yeniden sigaraya baslamisti.
simdi daha once hakkinda atip tutmusum ama yigidi öldürüp hakkini yememek lazim.

oncelikle cihaz guzel şık bir cihaz. piyasada 250/350tl arasinda satiliyor. likiti 30tl civari, evde kendin yaparsan 15tl ye kadar dusurebilirsin fiyati.

gunde 3 paket sigara icen bir bireyim ki ayda 900tl yapar ortlama. bu cihazla sanirim ayda 100tl den asagi bir rakamla yirticam bu paradan. 24 saat oldu kullanmaya baslayali, 24 saatte 3 adet sigara tukettim. gerisi hep bu e sigara ile gecti. koyu bir sigara tiryakisi icin likitin nikotin orani onemli. bir de ne yazik ki yasal degil, o yuzden likite ulasmak falan biraz teferruatli.

simdilik anlatacaklarim bunlar ama işin uzmani olunca detaylandiririm.
Son dört gündür kullanıyorum bunu, günde 3 paket sigara içen adam günde en fazla 3 bilemedin 4 adet sigara içer hale geldi, o da ihtiyaç için değil değişiklik için. Evde ve arabada küllükler tertemiz, evde sigara kokusu ve dumanı yok, cillop gibi. Keske bir de e-alkol gibi bir şey üretseler. Şimdilik cok memnunum.