düğün dernek

düğünler için kurulan bir dernektir. düğün haftası kurulur ve düğün bitince kapatılır. osmanlı zamanında fermanlarda da geçer. "ey ahali düğün dernek kurulsun" günümüzde anadoluda ki köylük yerlerde hala geçerliliğini korumaktadır bu adet. ağa babalar emir verir hemen düğün dernek kurulur.
fetih 1453’ü geçecek diyorlar. türk sinema tarihinin rekorunu kıracak diyorlar. ahmet kural ve murat cemcir oynarsa dünyayı geçer o derece. çok iyiler çok.
bana soracak olursanız, gitmedim. komedi filmlerini sinemada izlemeyi sevmiyorum. saygılar.
vizyondaki 12. haftasinda 6 milyon 600 bin 893 seyirciye ulaşarak, 52 haftada 6 milyon 572 bin 618 kişi tarafından izlenen "fetih 1453"ün, "en çok izlenen yerli filmi" unvanını aldı. film 4 hafta daha vizyonda kalacakmi$. buyuk ba$ari cidden.
sonu aceleye gelmiş, apar topar bağlamaya çalışmışlar diye düşündüğüm film. güzel film, çok da eğlenceli elbette ama, 180’le giderken aracın yakıtı bitmiş hissiyatı yaşattı bana finalde..
daha yeni izleyebildim ama inanilmaz begendim, cok guldum. oyuncularin her biri ayri ayri dokturmu$ tum maharetlerini, hicbiri karakterini canlandirirken elini korkak ali$tirmami$, ne var ne yok dokmu$ ortaya.

yineliyorum cok begendim.

muhtemelen devam filmi de cekilecektir ki cekilmeli zaten.

cok begendigimi soylemis miydim?