dominique strauss kahn

2007 senesinin sonlarindan bu yana imf’nin ba$kanligini yapan, eski fransiz maliye bakani. yalniz anladigim kadari ile 62 ya$indaki bu adamin hormonlari fazla cali$iyor.

bir toplanti icin gittigi ulkede, kaldigi otel odasina kendisi du$tayken 32 ya$indaki kat gorevlisi giriyor, vay efendim sen misin benim odama giren diye aliyor kadini tecavuz etmeye cali$iyor.

tam ucaga binecekken dedektifler tarafindan yakalanarak gozaltina alinmi$ kendisi, zira diplomatik dokunulmazligi yok. mahkemeye cikacak.
birkaç yıl önce de benzer bir suçlamadan ötürü -suçlama değilmiş demek ki- karısı ve herkesten özür dilemiş. bu olay da belki gerçektir, belki komplodur. fransa’da cumhurbaşkanlığı seçimleri yaklaşıyor ve sarkozy’nin tevessül etmeyeceği bir iş olmazdı böylesi bir olay.

bu olayın bir garip cilvesi de kahn’ın şahsında, ülkemizin de aralarında bulunduğu birçok ülkenin haklarına, varlıklarına resmi/gayri resmi tecavüz etmiş bir kurumun başının böyle bir suçlamayla muhatap olmasıdır. ki fevkaladenin fevkinde bir tencere-kapak buluşmasıdır. para versen bunu duyuramaz, külliyat döktürsen bu etkiyi bırakamazdın.

ben diodum kapitalizm biz emekçileri mikiyo diye inanmıyord sözlük, al işte herif alenen mikmeye niyetlendi. işin trajikomik tarafı kapitalizmi sembolize eden birinin bir emekçiyi taciz/tecavüz etmesi.teoride olanı pratiğe uyarlamaya kalklınca olmadı tabii, halbuki sanal sanal ne güzel mikiyordunuz bizi, ses de çıkarmıyorduk.
baba imf=international mother fuckers başkanı...
otel hizmetçisi ufak iş..
dünyayı bellemiş be..
kim tutar seni koçum...

avukatlığını, aynı zamanda michael jackson sapığının da avukatı olan benjamin brafman’ın yaptığı kahn; 1 milyon sterlinlik kefalet teklif edilmesine rağmen, kadın hakim, "kaçabilir" gerekçesiyle teklifi kabul etmemiş. taşlarda yatacak garibim.
içindeki hayvana, imf başkanı oluncaya dek gem vurabilmesi ne enteresan. yani bu pozisyona gelinceye dek bin türlü sınav verip de insanın yine de kendini belli etmeksizin ilerlemesi de bir başarı.
feci skandal tabi.
adam durulmuyor arkada$im.

bu sefer de lille $ehrinde fuhu$a i$tirak ve gorevi suistimal suclarindan sebeple gozaltina alinmi$.

http://www.hurriyet.com.tr/planet/19965839.asp