devrim muhafızları

iran’in yonetim $eklini korumak ve iran halkinin gozunde ocu gibi gosterilerek olasi bir isyani bastirmak adina kurulan ordu.biz ne kadar devrim muhafizlari desek de iran’da pasdaran olarak bilinmekteler.
önümüzdeki günlerde yasa tasarısı geçerse,emperyalist amerikan hükümeti sayesinde ilk kez bir devletin 125 bin kişilik seçkin askeri gücü olan devrim muhafızları terörist olarak tanımlanacak...amerikan emperyalizminden dünyaya bir hizmet daha...
iran ekonomisinin yarısına yakınına sahip olduğu tahmin ediliyor bu devrim muhafızlarının.ayrıca ülkede karaborsada bunlardan sorulurmuş gümrükten geçirdiklerini denetleyebilecek otoriteye sahip kimse yokmuş.
gundemdeki gelismelere bakacak olursak kisa bir sure icerisinde trump tarafindan terorist grup olarak ilan edilmeleri gundemde.

iran ise bu gelismeler karsiliginda "amerikalilarin yeni dersler almalarinin zamani geldi" seklinde aciklama yapti. bunun yani sira rusya ise bu karari uygun gormediklerini ve devrim muhafizlarini terorist olarak tanimlamadiklarini acikladi.