deeksha

zihinsel bir enerji felsefesidir.
alıntı: "oneness blessing (diğer adlarıyla: deeksha, birlik dikşası, birlik kutsaması), herhangi bir mezhep veya tarikata bağlı olmayan, kendi zekâsına sahip olan bir ilahi enerji transfer şeklidir; türünde tek ve çok özeldir. oneness blessing beyinde nöro-biyolojik bir dönüşüm süreci başlatıyor ve bedendeki enerji merkezlerini (çakraları) harekete geçiriyor. bilinçteki bu değişiklik bedenin doğal sağlığını ve şifa enerjilerini dengeliyor; kişinin beyni birlik alanına uyumlanarak zihni yarattığı “ayrılık illüzyonu” ndan özgürleştiriliyor. bir defa uyumlandıktan sonra, uyanış süreci kendi temposunda uzun vadeli, genel olarak güzel ve huzurlu geçen bir süreç sonunda, birlik haline götürüyor.

deeksha dokunmayla veya niyetle aktarılan bir enerjidir. kişilerde birlik bilincini uyandırır, sevdiklerimizle, kendimizle, yabancılarla ve yaratıcıyla ilişkimizin derinleşmesini sağlar.
birlik kutsaması beyinde nörobiyolojik değişiklikler yaratarak etkisini gösterir. hayatın algılanması ve deneyimlenmesinde değişim yaratarak bazı merkezlerin aktivasyonunu azaltıp bazılarını arttırarak yapar. deeksha aynı zamanda vücudun iyilşetirilmesi, tekrarlayıcı duygusal paternlerin temizlenmesini sağlayarak kişinin kendisiyle daha huzurlu ve rahat olmasını sağlar. ilişkilerde daha duyarlı olmamızı sağlayarak önyargı ve güdümlemelerimizden özgürleştirir.
http://www.erkansariyildiz.com/deeksha/ "
içeriğinde insanların anne rahminde tüm bilgilerle donatılmış olduğu, doğum esnasında yaşadığı travmadan dolayı bilgilerin perdelendiği, zaman içerisinde "öğrenme" dediğimiz olgunun aslında bilgilerin tekrar açığa çıkması yani hatırlamak olduğu fikrini barındırır. ayrıca gücün aslında teslimiyet ve kabullenme ile artacağına işaret edip, hayatın insana sunduğu iyi-kötü her şeyin tekamül öğesi olarak kabul edilmesi ve istifade edilmesi gerektiğini öğütler.
tam bu noktada sezen aksu'dan alıntı yapabiliriz;
"gelsin hayat bildiği gibi gelsin, işimiz bu yaşamak,
unuttum bildiğimi doğarken, umudum ölmeden hatırlamak..."