dana international

mavi marmara politikası nedeniyle türkiye ve ispanya’yanın ülkesine vermiş olduğu tavırdan ötürü türkiye’den ve ispanya’dan kendisi için gelen bir dizi konser taleplerini veto ederek gitmeme kararı almış.

ister gel ister gelme çok ta umur diyebilir çoğu kişi. özellikle tanımayan insanlar. fakat tanınıp tanınmaması değil, mühim olan bir sanatçının bariz bir bürokratik siyasetin ortasındaki mevcudiyetliliği.

yaşadığı ülkesinde de kendisine ve özellikle kazanmış olduğu 1998 eurovision birinciliğinin bile hala daha tanınmayan tavırlarıyla karşılanmış olsa bile, ne kadar da ülkesinden yana olmak adına idf(israeli defense forces) ibareli bir t-shirt ile

http://tinyurl.com/22mnp3p en sağdaki.

ülke ordusunun askerlerine "ordu askerleri herşeyi üzerindedir" demeciyle destek vermeyi göstermektedir kendisi.

çok zor bir bölge de yaşamak ve karar vermek bu olsa gerek;

hayatım mı, müziğim mi?

özellikle 1993 yılından beri müzik ile uğraşan ve özgürlüğüne evrensel bir yarişma programi ile 1998 eurovision birinciliği ile kavuşan bir sanatçının müziği siyasete alet etmemesini umuyor. kendisini sanatının hoşgörüsüne, ve bunlardan önceki gibi sanatının gücüne ve evrenselliğine inanarak ispanya’dan ve türkiye’den almış olduğu uluslararası konser taleplerini geri çevirmemesini diliyor büyük bir hayranlıkla ülke topraklarımızda arz-ı endam etmesini diliyoruz.

ve şahsımın dana international ve akabinde başbakan erdoğan da dahil bu siyasi olay birlikçilerin topu da dahil olmak üzere telak-ı selaseyle haklarında üzerime afiyet yerden göğe kadar üzerlerine indirdiğim bir hatimleri oldu.

ya bak kadın en son 2007 yılında konser verdi gitti. kara kara düşünüyordum bi daha gelir mi diye, düşünürken ve tekrar konser vermeye gelecekmiş, fekat bu totoşların yüzünden gelmiyor...
bak sen işe?
bu başlıktaki tüm girileri gör