cumhurbaşkanı erdoğan'ın yurtdışında bulunan banka hesapları

bir kemal kılıçdaroğlu iddiası.

bundan bir kac gun once bir konusmasinda kilicdaroglu cumhurbaskani erdogan'a yonelik olarak "kardesi, enistesi, ozel kalem muduru yurtdisina milyonlarca dolar para yollamis." iddiasinda bulunmus, bunun hemen ardindan da erdogan kilicdaroglu'na yonelik olarak "Ben buradan artık ismini anmaya dahi tenezzül etmediğim bu zata soruyorum; öne sürdüğün iddiaların belgesi var mı? Varsa çıkar milletin önüne ben hemen gereğini yapayım. Yoksa çık milletin önüne iftira ettiğini söyle, özür dile. Aksi takdirde dünyanın en alçak suçu olan iftiracı konumuna düşeceksin. Azıcık onuru, haysiyeti, şerefi olan, yüreğinde utanma duygusu, yüzünde kızarma hissi olan birisi bu sözler karşısında ifade ettiğim iki yoldan birini seçer. Fakat yıllardır aynı şeyleri yaşadığımız için biliyorum ki bu zat, ne ortaya belge koyabilecek ne de çıkıp özür dileyecek. Daha da ötesi bu söylediğim sözlerin hepsini de yutup, üç gün sonra yine aynı şeyleri, aynı yalanları tekrarlamayı sürdürecek. Şimdi ben buradan bir şey söylüyorum. Tayyip Erdoğan'ın yurt dışında bir kuruş parası varsa, herhangi bir bankada, çıksın bunu ispat etsin. İspat ettiği anda Cumhurbaşkanlığı makamında bir dakika durmayacağımın taahhüdünü veriyorum. Hem siyaseti hem Cumhurbaşkanlığı makamını bırakacağım. Hodri meydan. Bunu ispat edemeyen Kemal, acaba o makamında duracak mı o da bunun bana taahhüdünü versin." seklinde bir aciklamada bulunmustu.

kilicdaroglu bugun elinde belgelerle grup toplantisinda tarihler, miktarlar ve sahislar olarak kimi aciklamalarda bulundu. aciklamalar su sekilde;

"Şimdi geliyoruz kutuyu açmaya. Hikaye anlatacağım size. Çorum'da bir konuşma yaptım, Erdoğan'a bazı sorular sordum. Sonra 21 Kasım'da bu grupta yine sorular sordum. Soruyu aynen okuyorum. “Çocuklarının, dünürünün, eniştenin, kardeşinin, eski özel kalem müdürünün vergi cennetlerinde kurulan bir şirkete milyonlarca dolar para gönderdiklerini biliyor musun? Yerli ve milli isen bunun cevabını vereceksin” dedim.

Aradan süre geçti, tık yok. Ben de merak ediyorum niye tık yok. Sonra gazetelerde bir haber okudum. 1,5 milyonluk dava açmış. Vah vah vah ne kadar korktum bilemezsin. Dava açsan ne olur açmasan ne olur. Sen benim soruma adam gibi cevap ver. Sanırım beyefendi de beni dinliyordun. Erdoğan'a tavsiyem yanına bir doktor al, doktor da yanında olsun.

Suriyelilere 30 milyar dolar harcadığını söylüyor. 30 milyar doları nereye harcadın? Ben bilmiyorum, milletvekilleri bilmiyor. Nereye gitti bu 30 milyar dolar. Bir daha sorayım, gözlerinden öperek bir soru daha soruyorum. 30 milyar doları ne zaman, nerede, kimin için harcadın? Cevabını alacağız. Sonra çıktı Balıkesir'de bunu ispat et dedi. Güzel ispat edelim. Beni tanımıyor öyle anlaşılıyor.

1 Ağustos 2011, Man adası devletinde bir şirket kurulur. Evet küçücük bir ada. Burada bir şirket kurulur, Belvev Limited Şirket. Onun kuruluş senedi de bizde. Noter tasdikini onlar yapmış, ben yapmadım. Bu şirket 1 ağustos 2 Ağustos tarihlerinde yönetim kurulu toplantısı yapar.

Bir kişiden oluşmaktadır, Sıtkı Ayan. O yönetim kurulu toplantılarının tutanakları da bizde. Ayrıca bu kişinin 1 sterlinlik, yönetim kurulu bir kişi, Sıtkı Ayan. Adresini de vereyim, Reşitpaşa caddesi, yol sokak Sarıyer-İstanbul. 1 sterlinlik bir şirket. Ona ait olduğuna dair, hem Türkiye'den hem de Man Adası'nın kayıtları var. 15 Kasım 2011'de bu şirketi Kasım Öztaş'a devreder. Kasım Öztaş kimdir? Sait Halimpaşa caddesi – Yeniköy-İstanbul adresinde oturuyor. Ben Erdoğan'a bir soru soruyorum, tekrar. Sıtkı Ayan kimdir tanıyor musun? Eminim benden çok daha iyi biliyorsun kim olduğunu. Peki bu Kasım Öztaş'ı tanıyor musun?

Bu şirketin bütün kayıtları bizim elimizde. Diyeceksiniz ki bu şirket, bu şirkete para gitti mi? Para gitti mi? Evet gitti. 15,12-2011 tarihinde Ziya İlgen, 2,5 milyon dolar Belvey şirketine para gönderiyorlar. 1 sterlinlik, 1 kişilik. 15,12,2011 tarihinde Mustafa Erdoğan, 2,5 milyon dolar para gönderiyor. Niye gönderir senin kardeşin? Gariban ölüsü için kefen alırken yüzde 18 öder, sen 2,5 milyonu nasıl gönderiyorsun. 26,12-2011 tarihi Ziya İlgen 1 milyon 250 bin para gönderir. Mustafa Erdoğan 1 milyon 250

27,12,2011 Osman Ketenci, dünür dedim ya. Bu da 1 milyon 250 bin dolar gönderiyor. Mustafa Gündoğan, 1 milyon 250 bin. Dedim ya eski özel kalem müdürü. 28,12,2011 Osman Ketenci 1 milyon dolar. Ahmet Burak Erdoğan, oğlu. 1 milyon 450 bin dolar.

Ahmet Burak Erdoğan, 2 milyon 300 bin dolar gönderiyor. Şimdi diyecekler ki, bunların belgesi var mı? Bütün bu paraların swift mesajları elimizde. Diyeceksiniz ki, bu swift mesajı ne demek. Bankacılara sorduk, yurtdışına dolar gönderirken bu mesajla gönderiyorsunuz. Hepsi elimizde. Bu beni tatmin etmez dedim. Ne lazım bana? Bankaların dekontu lazım dedim. Bu paranın gönderildiği dekontlar. Şimdi diyecekler ki, bu belgeler, ajan verdi şudur budur. Bunların tamamı bankaların resmi kayıtlarıdır. O şirketlerin de kayıtlarında var. hepsinde var, hiç sağa sola kaçmaya gerek yok. Haysiyetli bir adamsan gereğini yapacaksın, nokta."

tabi bunlar simdilik hepten iddia seklinde. akp'den de bu aciklamalar karsisinda daha belgeleri bile gormeden "belgeler sahte aciklamasi" geldi bile. dur bakalim sonu nereye varacak.

http://www.hurriyet.com.tr/son-dakika-kilicdaroglundan-hodri-meydan-diyen-erdogana-cevap-40660896
gülerek izliyorum bütün açıklamaları. birisi belge sunuyor, diğeri yalanlıyor. panayır gibiyiz yemin ediyorum. danışıklı dövüş deyimi daha uygun nerede kullanılır bilmiyorum...
kilicdaroglu'nun elindeki belgeleri meclis bir komisyon kursun ve incelesin diye chp mecliste bir önerge verdi ve onerge bugun oylandi. elbette kabul edilmedi.

ayrica savcilik kilicdaroglu'nun elindeki belgeleri talep etti.