cuma gecesi

yaygin bir inani$a gore kutsal bir gecedir. icki falan icilmemesi gerekir ama nedense her ictigim ak$am bu geceye denk geliyor benim de. oylesine muminim ki.

edit: lan ba$ligi acma sebebini unutmu$um hey allahim. esasen cuma gecesi diye per$embe gecesine denilir, ba$ligi acma sebebim bu bilgiydi. yani per$embe geceleri inani$a gore cuma gecesi sayilir. takvimler karmakari$ik.
per$embe gecelerine cuma gecesi dendigi gibi, cuma gecelerine de cuma gecesi denilir.

per$embe geceleri cuma gecesi olarak nitelendirmek dini inani$a goredir.

cuma gecesini cuma gecesi olarak nitelendirmek hem aslina uygunluktur hem de genelde icme ve di$ari cikma gecesi olarak bilinir. bu gecelerde evde kalmak denyoluktur, zoofoliciliktir, ve sanirim götlüktür.
evde oturmanın en keyifli olduğu gece. bütün haftanın yorgunluğundan sonra eve gelinir, duş alınır, pijamalar giyilir, kahve hazırlanır.

güzeldir cuma gecesi, severim. dışarı çıkma zamanı olan cumartesi gecesine hazırlıktır. huzur doludur. miskinliktir cuma gecesi.

bir film koyulur, arkada döner durur. manzara seyredilir, dışarıda travestiler bağırır bir saatten sonra, hepsi evinde olduğunu hatırlatır.

güzeldir cuma gecesi severim. kahve hazır ruhum, peki sen neredesin?
haftada bir kez başa gelen zaman dilimi.
insanın tüm yorgunluğunun üzerine yapışıp kaldığı gece. sanki tüm haftanın bitaplığı bir gecede çıkacakmışcasına bitkinliğin iliklere dek hissedildiği ama bir o kadar da haftasonunun geldiğini bilerek tatlı yorgunluğun yaşandığı zamandır. ertesi gün geç uyanacağını bilmek gibisi yok!
du$ alip bacaklari uzatip bir elde kahve digerinde sigara varken dizi izlemek icin en ideal gundur. haftanin en guzel gunudur. du$unsene per$embeden pazartesiye atladigini gunlerin?

bir an hayal ettim de aklim gitti valla.
duş alıp koltuğa yayılma eylemlerinin gerçekleştirilmesi gereken gün. başka bir eyleme ne gerek ne hal var zira..
sosyal medyada tgif kısaltması ile bildirilerek dünya üzerinde topluca kutlanan günün akşamı. yeri geldiğinde evde ayağını uzatıp film izlemek, yeri geldiğinde dışarı çıkıp içip eğlenmek için üstüne daha uygun bir gece yoktur. işin kötüsü bütün haftanın yorgunluğu ile uykunuz hep en erken bu haftasonu gecesinde gelir.
bizim gibi ehl-i mumin insanlarin sozluk basinda gecirip icinden de zikirler yaptigi gece. hizini alamayan da kapaniveriyor seccadeye. ah boyle dini butunluk, boyle ibadetkarlik gormedi memleket azizim.
inananlar için önemli bir gece. hayatının aşkını bu gece bulacağına inananlar, süslenir, püslenir salar sokağa kendini.
migrostan aldığım karamelli atıştırmalıklarımı yiyip the tudors izleyerek çılgınlığın sınırını aştığım gece. biri bana dur desin.
haftanın yorgunluğuyla nasıl oluyor geceliyorsunuz.kıskanıyorum bu gece dışarıda eğlenenleri,gözümde çok büyüttüğüm bir gecedir cumaları efendim.
cumartesi gecesinden sonraki en güzel gecedir. ayrıca evde değerlendirilecek en güzel gece olma özelliğine sahiptir.
0 /