çirkin erkek

tip olarak bahsediyorsak ; genleri nedeniyle çirkin olabilir. bunu değiştirmek için yapabileceği bir şey yok.
ancak bu kendisini salacak,dünyaya küsecek anlamına gelmemeli. kişisel bakımına,kilosuna,sporuna dikkat edip eğitimli,kültürlü,centilmen bir konuma gelirse her zaman çirkinliği ikinci planda kalacaktır.

tabi yine de ne yaparsa yapsın,türkiye'de kadınların ilgisinden uzak,abaza ve bunalımlı bir gençlik geçirecektir.
ancak 30'lu yaşlara doğru kendisine yukarıdaki diğer özellikleri için değer verecek kadınlarla tanışma imkanı bulabilecektir.
Nasıl çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır derler. Aynısı çirkin erkek yoktur, bakımsız erkek vardır.
Gençlik yılların da ağır bunalımlar çekmesi muhtemel erkektir. Her gün aynı suratı görüp dinden çıkması bonus muhtemeller arasında. Bazıları da allah böyle yarattı diyerek kabullenir. Bakış açısına göre değişen durum.

Bu grubun bir üyesi olarak çözümü olmayacağını, tamamen şansımız ve genlerimizin azizliğinden ötürü çirkin olduğumuzu kabullenmek elbet zor oldu. Ancak siz istediğiniz kadar kendinizle barışık olsanız dahi iş, arkadaş ortamın da hafiften görünmez adam olduğunuzu fark ediyorsunuz.

Yakışıklı erkek ise hiç sikini kaldırmadan sizin kırk takla atıp konuşma ihtimalinizin dahi yüzde ile hesaplanan hatunla doğruca konuşabilir. Aynı şekil de hatun da onunla konuşabilir...

Tanrının kurduğu düzen kimine hayatı zindan ederken, kimi için yarı cennet. Ben bardağın boş tarafına bakıyorum. Tanrı adaletli olduğuna inanmıyorum. Eşit şartlar da mücadele yok.