chester bennington

linkin parkin begenilen ve ozenilen solisti.
20 mart 1976 da abd nin phoenix eyaletinde dogmustur. 11 yasinda, aslinda ailesinin uvey cocugu oldugunu ogrenmis ve bundan sonraki yillarini akraba alayi, cinsel istismar ve de arkadaslarinin bazilarinin zamansiz olumlari yuzunden zorlanarak gecirmistir. bu nedenle 18 yasinda kokain ve alkol bagimlisi olmustur. bunlardan 20 yasinda evlendigi esi sayesinde kurtulmus ve de bu zamandan sonra uzun zamandir dusundugu muzik kariyerini profesyonellestirmeye karar vermistir. 2002 yilinda bir cocuk sahibi olmus fakat 2005 yilinin mayis ayinda cocugunun annesi samantha dan bosanmistir. su an hala aktif olarak linkin park ta soylemekte ve de herkes tarafindan begenilmektedir.

kaynak:http://www.nndb.com/people/081/000030988/
evleneceği sıralarda yeterli finansal kaynağı olmadığı için eşi ile kendisine yüzük alamamış, arkadaşı tarafından kendisinin ve eşinin parmaklarına ücretsiz yüzük dövmesi yapılmış olan bireydir kendisi.
mahvedilen bir çocukluktan ileriye gidebilecek bir hayat demek ki bu kadar. ne mutlu ona yine de. arkasından insanlara eserler bırakabildi.