burun estetiği

sağlık için olanı;

ameliyat sonrası tamponlarla dolaşmak zorunda kalırsınız nefes alamadığınız gibi kanaması da cabasıdır, agzınızdan nefes aldığınız için dudaklarınız ve bogazınız kurur, uyuyamaz bir kaç gün baş agrısı çekersiniz.

tampon’un çıkarılması daha da acı verir sanki beyninize agda yapılmış gibi hissedersiniz acı ile tansiyonun düşmesi bir olur.

estetik olan insanların deli olduğunu düşünmemek elde degil.
bildigim kadari ile operasyondan sonra bir hayli sikintili bir donem sizi bekliyor ancak ehil ellerden cikinca da guzelligine doyum olmuyor.
her ne kadar yaptırılmasına asla karşı olmasam da,burun estetik operasyonlarının hiç biri,ama istisnasız hiç biri,neşter değmemiş gibi durmuyor.netten binlerce estetikli burun fotoğrafı açıp bakın,burun kapaklarında asla gizlenemeyen bir iz oluyor.bu izin olmadığı bir operasyonlu burun görmedim.

doğanın kendi kendine kotardığı fındık burunların yanına bile yaklaşamıyor henüz estetik teknolojisi.bu nedenle,kötü yapılmış(ki belli olan her burun kötü yapılmıştır) bir burna bakmaktansa,kemerli bir burna bakmayı tercih ederim.
zevk için yaptırılmaması gerektiğine inanan biri olarak; nice denemeler gördük pinokyo gibi dolanıyorlar ortada şeklinde düşünen biriyim. en iğrenç örneğini, o ses türkiye isimli yarışmada hülya’nın takımında irem diye bir yarışmacı var; bu kızda görebilirsiniz. burnu bildiğin su kaydırağı gibi.


yüce yaradanının doğallığına hiç biri yetişemiyor.

yaptıracak kişinin operasyon öncesinde hastane ve hekim yönünden detaylı değerlendirmede bulunmasını gerektiren estetik cerrahi türü.
bu estetigi yaptiranlar genel anlamda burunlarindan nefes almakta gucluk ya$arlar. guzellik ugruna cekilir mi bu cefa, yeniden du$unmekte fayda var.
darbe sonucu yüzde kırılan/parçalanan burun mvzu olunca ameliyat süresi 5saate kadar çıkabilir. ameliyat sonrası 7/24 kanama olur, 45°açılı yatak tercih edilir. burundaki kemikler parçalandigi için, kaburganizdan kıkırdak alınıp monte edilir buruna. bu nedenle her gün masaj da yapmanız gerekir. tamponların alımı çok can yakıcıdır.
yaptırıldığında çoğunlukla kendini belli eden estetik türü. bazısında farkına bile varmıyorsunuz ama bazısında da gün gibi ortada oluyor estetik olduğu, kötü görünüyor.
sırf moda diye burnunu kaldırtıp domuz gibi gezmekten ne anlıyorlar acaba.

hayır kardeşim ben senin burun deliklerini görmek zorundamıyım?

özellikle spikerlerden burnunu kaldırtmayan yok herhalde.
bazılarına bakıyorum böyle tek burun deliği büyük diğer teki küçük yapmış doktor. allahtan öyle derdim yok. iyice araştırılıp ameliyat masasına yatmalı bence. ucuza kaçınca böyle tuhaf şekilli geziniyorlar etrafta
Bu ameliyata karşı olanları anlamak mümkün değil. Madem doğru bulmuyorsun git, karga burun veya büyük burunlu biriyle evlen ? Götün yiyorsa yap bunu, ben de samimiyetine inanayım.

İnsan aynaya baktığında hoşnut olmuyorsa burun dahil, bütün estetik ameliyatları yaptırabilir. Kişinin özgüveni ve yaşam kalitesi için önemli bir olaydır.

Ben yaklaşık 2 senedir düşünüyorum, araştırıyorum ama net karar veremedim. Düz burnum var ama burun delikleri büyük. Gerçi burun da büyük ama benim gözüme en çok burun delikleri takılıyor. Daha önce 1-2 doktor ile görüştüm ama detaylı bir konuşma olmadı. Fikir ve öneri alamadım. Ama önümüzdeki hafta çarşamba günü bolu çağsu hastanesinde bir plastik cerrah ile görüşeceğim. Arkadaşım tavsiye etti, ondan ziyade çağsu düzce şubesi de oraya yönlendirmişti.

Ben her şeyi göze aldım. İsterse içine sıçsın, yapamasın. Öyle olsa bile en azından burnumu kırdım, ameliyatla anca böyle toparladılar derim. Yeter ki şu burundan kurtulayım.
yıllar süren kararsızlıklar ve ertelemerin sonunda 12 şubat 2019 tarihinde bolu çağ su hastanesinde olacağım ameliyat.

geçen hafta sadece estetik amacıyla görüşmeye gittim. doktorun incelemesi sonucu burnumun iç yapısında sağ tarafa doğru inanılmaz bir kayma var olduğunu söyledi. ilk kez duydum böyle bir şey. burnumun bir tarafın da kocaman et varmış, şimdiye kadar haberimiz yok. aslında nefes almada hafiften zorluğum vardı ama artık alışmışız, rahat nefes almak nedir unutmuşum...

garip bir durum oldu. ama pek bir şey değişmedi. zaten burun kemerine kadar değişim olacaktı. o da aradan çıkmış olacak...
Dün problemsiz şekilde olduğum ameliyattır.

Burun eti, eğrilik ve aynı zamanda estetik şikayetim vardı. Hatta et konusunda baya bir rahatsızdım geniz iltihaplanmam sanıldığından çok daha kötüymüş. Ameliyat sonrası doktor zor geçtiğini söyledi... Şimdilik burnumda alçı var. İlk gün buz dengelemesini çok iyi yapmıştık ama bugün gözlerim biraz morardı. Aslında dikkat edilirse morarma sorunu olmadan atlatılabilir diye düşünüyorum.

Neyse efendim ağrım, sızım yok. Dün de olmadı, bugün de yok. Tek problem çıkan kanların burun deliklerini tıkaması ve zor nefes alışım. İlaçlar aldım ama kullanmaya yarın başlacağım. Şu tıkanıklık olayı insanın sinirin hoplatsada, ağrı olmasından iyidir diye düşünüyorum.
burunda nefes almayı engelleyen veya zorla$tıran bir et barındıran ya da doğu$tan kaynaklanan yamukluktan dolayı nefes almakta zorluk çeken ki$i veya ki$ilerin olması zaruri olan,onun haricinde burnunun görüntüsünden ho$lanmayan ki$ilerin ise keyfi olarak tercih ettiği tıbbi müdahale.
ufacık bir operasyonla bile, karşınızdaki insanın nasıl bu kadar değiştiğine anlam veremediğiniz estetik...