burhan kuzu

istanbul universitesinde anayasa kursusunde anabilim baskani iken akp den milletvekilligine adayligini koymus olup, milletvekili secildikten sonra ise adalet bakani olacak dedikodularina adi karismistir.
istanbul hukuktayken anayasa dersime girmis,sonra milletvekili olup anayasa komisyonu baskanligina secilmis,ogrencileriyle iliskisi cok samimi,tbmmde ziyarete gittigimizde bize cok sicak davranan ve genel kurulu gezdiren anayasa hukuku profesoru ve hocam.
türkiye büyük millet meclisi 23. dönem milletvekili
burhan kuzu istanbul
burhan kuzu, 1 ocak 1955’te kayseri develi’de doğdu. babasının adı ali rıza, annesinin adı zahide’dir. anayasa hukukçusu ve öğretim üyesi; istanbul üniversitesi hukuk fakültesi’ni bitirdi. yüksek lisans ve doktorasını aynı fakültede tamamladı. istanbul üniversitesi hukuk fakültesi anayasa hukuku anabilim dalı öğretim üyesi olarak ders verdi. 1989’da doçent, 1998’de profesör oldu. paris sorbonne üniversitesi hukuk fakültesi’nde araştırmalar yaptı. istanbul üniversitesi hukuk fakültesi anayasa hukuku anabilim dalı başkanlığı yaptı. polis okullarında uzun süre derslere girdi. çeşitli sivil toplum örgütlerinde yönetici olarak çalıştı. hukuk, çevre bilimi ve bilinci hakkında eserleri, yazıları, araştırma ve makaleleri yayınlandı. adalet ve kalkınma partisi kurucu üyesi oldu. 22. dönem istanbul milletvekili. 22. dönem’de türkiye büyük millet meclisi anayasa komisyonu başkanlığı görevinde bulundu. 23. dönem’de aynı komisyon’un başkanlığına yeniden seçildi. iyi düzeyde fransızca bilen kuzu, evli ve 2 çocuk babasıdır.

ankara universitesi siyasal bilimler fakultesinde duzenlenen anayasa paneline katilmi$ kendisi. katilmi$ katilmasina da ogrencilerin $iddetli yumurtali protestosuna maruz kalmi$. $emsiyelerle korumu$lar kendisini.
ayakkabi firlatilmi$ kendisine. ayakkabiyi falan bo$ver de firlatan kiz ta$mi$ yalniz.

http://webtv.hurriyet.com.tr/2/16723/0/1/burhan-kuzu-ya-ayakkabiyi-boyle-firlatti.aspx
2010 senesinde kendisini yumurta atarak protesto eden 13 ogrenciye dava acildi. ogrenciler icin 4 der sene(ya da toplamda 4 sene) hapis cezasi isteniyorç
hindistan'da yikilan caminin yerine cami mi yapilsin yoksa tapinak mi yapilsin diye hindistan hukumeti bir anket duzenlemis. ankette tapinak yapilsin oylari ondeymis ve bu durum kuzu'ya dert olmus. koskoca milletvekili hindistan hukumeti icin twitter uzerinden "puşt" benzetmesi kullaniyor. hic adab kalmamis ama hic.