sıfır bir

Senarist kafayı iyice yemiş olacak ki s6e3 ve s6e4 de bildiğin oyuncularda kıyım yaşattı. Dizi mükemmel gidiyor ama bu sezonun final sezonu olması üzücü. En kısa zamanda seri şekilde sinema filmlerini de çekerler umarım.

uzun lm

bir süredir fiyati 11,5tl olan sigara. işin garibi benim bunu daha dün öğrenmiş olmam, oysa her gün 3 paket alirim. marketten alisveris yapip üzerine sigaralari alinca aradaki fiyat farkini anlamiyor insan dogal olarak. haber de izlemiyorsam demek ki.

terragenesis

Cidden çok keyifli bir simulasyon. Kızıl gezegen mars'ın yüzeyinde su ve yeşillik oluşturmak harika. Durmadan gezegene yörüngeden bakıp eserimle gurur duyuyorum. Bir nevi tanrı hissiyatı veriyor insana. Oysa evimde musluk bozulsa yapacak adam değilim, kalkıp kurak bir gezegeni insanların yaşayacağı hale getiriyorum. Ben tanrı gibi hissetmeyeyim de kim hissetsin.

bayram tatili

pek cok sene oldugu gibi bu sene de 9 gundur.

millet acliktan perisan, issizlik almis basini yurumus, milyonlarca insanda memleketine gidecek dahi para yok ama bayram tatili 9 gun. sonra ekonomi neden çok kırılgan.

cok basit. cunku calisan yok.

armored warfare

Hiç bir oyuna ön yargıyla başlamam ama denediğim 1 saat kadarıyla konsol grafik ve efekt kalitesini pek yeterli bulamadım. Muadilleri world of tanks ve war thunder ile aralarında farklar var. İkisinden de biraz almış gibi görünüyor.

Gerçi tank oyunlarını türkçe oynamaya alışkındım. Bu oyun yine ilk 1 saatte biraz zorluk çıkartmadı değil. İşin içinde crytek olmasına rağmen türkçe desteği olmaması kötü olmuş.

Her şeye rağmen devam edicem. Tam anlamıyla fikir sahibi olmak için 10-15 saat denemek şart.