5 ekim 2017 erdoğan gökçek görüşmesi

elinde kaset olduğu konuşuluyor kulislerde. bence kaset değildir o flash disk veya harici hard disktir. neyse konudan sapmayalım, kasetin içinde ne olabilir analiz edelim ;
1- Hırsızlık veya rüşvet videosu : Böyle bir şey olsa bile malum kişi geri adım atmaz. sonuçta daha önce de böyle şeyler çıktı. halk umursamadı. müslüman, çalsa da çalışıyor. bu yeterli bir tehdit unsuru değil.
2- Cinsel içerikli video : böyle bir durumda da halk ne kadar duyar gösterir kestiremiyorum. sonuçta dinimizin emri 2. kadını imam nihakıma aldım diye sıyırabilir sanki. 2 .kadın başkasıyla evliyse o zaman biraz ortalık karışabilir.
3- cia ile iş birliği videosu : Bence bundan da sıyrılmak kolay. Çomarlara açıklamayı şu şekilde yapabilir, cia bizi kandırdı, sonra hadlerini bildirdik falan.
4- din'e küfür eden video : işte bu noktada açıklama yapamazlar. yukarıda olduğu gibi millet 'anamı sik ama dinime dokunma' seviyesinde olduğundan dolayı en tehlikeli video bu olabilir. başka bir dine ayin yapılırken çekilen video veya din ile alakalı bir alay videosu malum kişinin fişini çekebilir.

0537 409 10 76

pek sevdigim kisilerin numarasi. bugun saat 12:53 te aramizda gecem diyalog su sekilde;

dolandirici(bundan sınra d. olarak adlandirilacak) alo iyi gunler. kiminle gorusuyorum?

ben(bundan sonra b. olarak adlandirilacak)(henuz uyanip uyanmamak arasinda kalan ben goz kapaklarimi acmanin zorlugunu yasarken) beni siz aradiginiza gore kimi aradiginizi biliyor olmalisiniz. ben kiminle gorusuyorum?

d.= cekmekoy emniyet amirliginden baskomser bilmemkim. kiminle gorusuyorum?

b.= beni siz aradiniz memur bey, aradiginiz kisinin kim oldugunu mu bilmiyorsunuz? polis icin bu numaranin kime ait oldugunu bilmeniz cok basit aslinda.

d.=(daha fazla kim oldugumu uzatmadan) bu telefon kimin adina kayitli?

b.=(ben coktan uyanmistim tabi olaya) benim adima kayitli. hayirdir bir teror orgutune bu telefon uzerinden para falan mi yollanmis, cinayet yerinde telefon numaram mi bulunmus? dosyanin kapanmasi icin altin mi yollayayim dolar mi? dolara pek guvenmeyin derim ama ben, malum vize sorunu var her an tepetaklak olabilir. ben yine altin gondereyim size, adresi alabilir miyim lutfen?

elbette telefon yuzume kapandi.

cekmekoy ilce emniyet mudurlugunu aradim ihbarda bulunmak icin, bugun 7 ayri kisi ayni numara ile alakali ihbarda bulunmus. aranip ihbarda bulunmayanlarin sayisi allahbilir kac. ancak diger bir konu polis bunlarla alakali hicbir islemde bulunmuyor. ancak "sakin sahsi bilgilerinizi vermeyin, kaale almayin" demekle yetiniyor. oysa savcilik kanali ile gsm operatorune o telefonun o dakikalarda nereden sinyal verdigi arastirilsa hemen enselenir bu elemanlar.

8 ekim 2017 abd'nin türkiye'den vize başvurularını durdurması

abd turkiye'den abd'ye gitmeye niyetlenen vatandaslara vize basvurularini dondurunca turkiye de durur mu, abd'den turkiye'ye gelmeye niyetlenen abd vatandaslari icin verilen vize basvurularini misilleme olarak dondurdu.

abd vatandaslari telasta. newyork da gosteriler yapilmaya baslandi, white house abd vatandaslari tarafindan taslaniyor, hey allahim.

gunde kac abd vatandasi turkiye'ye gelmek istiyor da vize alamadigi icin kahrolacak acaba. hala anlamadik dunyada koskoca bir hic oldugumuzu.

edit: bu arada yapilmasi gereken bir hareket oldugunu yazmayi ihmal etmisim. evet yapilmasi gereken buydu ama etki anlaminda sadece siyasal bir etkisi olacaktir, o da amerikan hukumeti uzerinde. yoksa abd vatandasi acisindan zerre bir degeri yoktur. muhtemelen haberleri bile olmayacak.

drake denklemi

kısa öz haliyle " samanyolunda bizim gibi gelişmiş canlı medeniyetlerin ortalama sayısını ve bizimle iletişime geçme olasılığını" ifade ediyor.

bahsedilen denklem şöyledir.

n = r* fp . ne. fl. fi. fc . l

denklemin sahibi frank drake, ilk olarak 1961 yılında galaksimizde bulunan zeki yaşam formları için tahmin ve gözleme dayalı olarak matematiksel bir denklem oluşturdu. ardından denklemdeki fonksiyonları doldurmaya başladı.

n: haberleşebilen uygarlıkların sayısı

r: her yıl oluşan yıldız sayısı

o zamanlarda yılda yaklaşık olarak 10 olduğu biliniyordu. yani r için oranımız = 10

fp: bu yıldızlardan çevresinde gezegen olanların oranı = 0.5

ne: gezegen sistemlerindeki yaşama elverişli gezegen sayısı

ne için referansımız şimdilik dünya olduğu için oranı = 1

fl: bu gezegenlerde yaşam belirtisi görülme oranı : 0.5

fi: varsa canlıların akıllı olanların gelişebilme oranı = 1

canlı yani hayat varsa muhakkak evrimleşir.

fc: bulunan canlıların bizimle haberleşme oranı
oranı : 1

canlı varsa evrimleşir ve en nihayetinde iletişime geçecektir.

l: haberleşebilir uygarlıkların ortalama yaşam süresi için 10.000 yıl verildi.

l denklemin en çıkmaz faktörü. biz varlığını saptayamadan belkide binlerce medeniyet yok olup gitti. hayat milyonlarca şekilde yok olabilir. şuanda nefes alıyor olmamız kozmik takvimde saniye bile olmayabilir.

denklem 1961 yılında tıpkı bu şekilde ele alındı. sonuç ise bize galaksimizde 50.000 tane canlı, iletişime geçilebilir medeniyet olduğunu gösterdi. 50.000 kulağa gerçekten fazla geliyor. ama galaksimizin milyarlarca yıldız barındırdığını düşünürsek samanlıkta iğne aramaktan çok farksız değildi.

denklem, dünya dışı yaşam için başlangıç noktası oldu. ardından çalışmalar başladı ve uzaya radyo dalgaları gönderilmeye başlandı. drake, her elementin frekansı olduğunu biliyordu. bu nedenle evrende en çok bulunan yani hidrojen frekansını seçti. (1420.5)

tabii ki uzun süren çalışmalarda en ufak bir yaşam izine rastlanmadı. drake ve ekibi gece-gündüz çalışarak binlerce yıldızı inceledi ama sonucunda uzayın ürpertici sessizliğin başka bir şey bulamadı.

günümüzde drake temelli çalışmaları seti(dünya dışı akıllı yaşam araştırma merkezi) yönetiyor.

belki günün birinde mutlu haber alırız.

bel ağrısı

Çekilir çile değil. Oturamıyorum, kalkamıyorum, nefes alamıyorum, arabadan inerken ters dönmüş karafatma gibi yuvarlanıyorum. Sanki birisi gerinmiş gerinmiş sonra sırtıma bodoslama tekme savurmuş. Canım yanıyor. Ani bir hareket yaptığımda ağzım burnum titriyor tipim değişiyor olm ağlayacam ama onu bile beceremiyorum.

kedi

Bahceden eve başbaşa çıkıyorsak sorun yok. Dünyanın en akıllı kedisine sahibim gibi hissediyorum fakat ne zaman bir komşu bize eşlik etse kedim yedi gün karanlık odada bekletilmiş pitbull kadar psikopatlaşıp milletin eline ayağına saldırıyor. Tam rezillik.

en bedava seks

kızı sarhoş ederek ve hiç para harcamadan seks nasıl yapılır anlatacağım (yaşanmış bir olaydan alıntıdır)
1- Kızın, 'Sen her şeyin en iyisine layıksın' diyen efendi adam Meriç ile rakı-balığa gitmesine izin verilir.
2- Meriç ile kız beraber 70'lik rakı içip mezelerin,balığın ve sohbetin dibine vurarlar.
3- 300 TL civarı hesap gece 1 gibi Meriç tarafından ödenir.
4- Mekandan kalkarken kız, efendi adam Meriç yerine bam bam bam osman'ı tercih eder. (zaten kızı mekana bırakırken gece bende kalacaksın güzelim diye ayar verilir). gece 1 de, mekanın kapısına şirket arabanla gidersin (benzinler şirketten)
5- 300 TL hesap ödemiş efendi adam meriç kendi elleriyle kızı arabaya bindirir, osman'a iyi akşamlar der, kıza da 'kendine dikkat et' der.
6- karnı tok ve sarhoş kız ile beraber gece 1.30'a doğru eve gidersiniz
7- mutlu son

5 ekim 2017 erdoğan gökçek görüşmesi

beklenen istifa haberi gelmedi. melih gokcek'in twitter'dan yapmis oldugu aciklama su sekilde;

"Dün gece sayın Cumhurbaşkanımdan randevu talep etmiştim.... Bu gece görüştük...

Sayın Cumhurbaşkanıma Külliye'nin karşısına yapılacak müze ile ilgili projenin tüm detaylarını sundum...

Ayrıca Büyükşehir'in devam eden projeleri konusunda çeşitli bilgiler verdim... Kamuoyunun bilgisine..."