esra ersoy'un hacı sabancı'ya çıplak video yollaması

oncelikle hacı sabancı, cidden zevkine sokayim. lan harbiden bu kariyi mi cagirdin boston'a falan sen?

ote yandan mevzu ciciş kardesler olunca, mevzu bu kardeslerden en azindan birisi olunca hic de sasirtici bir durum olmamis. allah bilir aha kac kisiye yollanmistir bu tur bir video. cartier'den guzel bir bilezik istiyormus, bir de yalıda manzaraya karsi seks istiyormus.

meali: sen bana cartier'den guzel bir bilezik alirsan ben de sana yalida manzaraya nazir veririm.

allah belanizi versin tez vakitte.

akkuyu nükleer santrali

enerji işinde hesaplar bu kadar basit işlemiyor ama fikir vermesi açısından

1500 Watt rüzgar türbini - 2470 TL

http://www.enerjimar.com/p-19549-I-1500-24V-48V-1500W-Ista-Breeze-Ruzgar-Turbini.html?gclid=EAIaIQobChMIvNymr5-f2gIVp7vtCh1l0w97EAQYAyABEgITZvD_BwE

1500 watt kapasiteli bir türbin fena rüzgar almayan bir yerde 1000 Watt'ın altına düşmez. anlık 1000 watt çekirdek ailenin tüm normal ihtiyaçlarını karşılar.. artar bile.. aslında pek de gerek olmayan akü, şarj cihazı artı en kabadayısından inverter gibi araçları da sayarsan 4000 tl'ye perakende fiyatı. max.

20 milyar dolar üzerinden hesaplarsan 20 milyon konut yapar.. 3'er kişiden 60 milyon insan.

ama dediğim gibi hesaplar bu kadar kemik değil, ki ille de olumsuz yöne gidecek diye bir şey de yok daha bunun devlet eliyle üretimi/ürettirilmesi vs. var.. kaldı ki maksat enerji olsa rüzgardan başka bir sürü alternatif de var..

maksat enerjiyse tabi..

hüloooğğğ

türklerin yabancı dil öğrenememe sebepleri

iş yerinden bir arkadaşım, oğlunu kolejde okutuyor. ingilizce hocaları türkçe bilmediği için arkadaşım hocayla yüz yüze görüşmeye gittiğinde ben de yanında gitmiştim. hoca demişti ki çocuklar etrafından hep türkçe duydukları ve gördükleri için, ailesi ve arkadaşları türk oldukları için niye ingilizce öğreniyim ki mantığıyla hareket ediyorlarmış. bu da öğrenememe sebeplerinden birisiymiş. tabii ki ülkeyi komple ingilizce konuşturalım, tüm filmler diziler kitaplar ingilizce olsun değil bunun çözümü. çözüm çocuğun neden ingilizce öğrenmesi gerektiğini anlayabilmesinde. örneğin çocuğa büyüdüğünde yurt dışına gitmesi gerektiği zaman ingilizcenin lazım olacağı söylenebilir ya da ingilizce bildiğin zaman daha iyi ve kolay iş bulabileceği söylenebilir.

türk polisi

Her biri adeta mizahşördür. Trafikte emniyet şeridinden dibinizde bitip, plakanızı anons ettikten sonra o megafonla "hanımefendi rica etsem etsem sola kayabilirmisiniz" diyebilir, tırıs tırıs şerit değiştirtip "anlayışınız için teşekkürler, iyi günler" anonsuyla ufukta kaybolabilir. Olsundur. Bu gergin günlerde neşeli polisler, memurlar, işçiler herkese lazımdır.

füzelerimiz geliyor hazır ol rusya

Dünya politik arenasıda etkin ülkelerin bazılarında karizmatik liderlik aranır oldu. Artık halk mı dengesiz diktatörleri istiyor, yoksa dengesiz diktatörler mi sandığa hile sokuyor, yoksa ikisi birden mi oluyor nedendir bilmem. Machiavelli'nin prensi olsa olsa bunlar kadar olur. Hey gidi koca dünya, döndün döndün de nereye vardın. Bir avuç meczubun hakim olduğu yosunlu bir kaya parçasısın gayri.
Dünya halkı kazanımlar, bilgi, birikim, estetik, ahlak, değerler hiçbirini istemiyor. sinirli, eğitimsiz, çenesi düşük profilde "liderler" arıyor buluyor ve gölgesine sığınıyor. Demokrasi işte tam da budur ve belirli bir seviyenin altındaki toplumlarda sağlıklı çalışmaz, eksik ve kusurlu çıktılar üretir.

türklerin yabancı dil öğrenememe sebepleri

ezber. evet ezber. ilkokuldan liseye kadar gözden geçirin. ilkokulda öğretmen ödev verir "10 tane pencil yazın çocuklar." liseye geçersin aynı şey ama bu sefer sayılar artar "50 tane book yazın." baktığın zaman pratiğe dayalı hiçbir şey yok.
derslerde ezbere dayalı öğrendiğin kelimelerle yabancıya karşı tatminkar bir ilişki kuramazsın.

emre durmuş

Geçen yıllarda çeşitli mecralardan takip ettiğim gezen kişi. artık takip etmiyorum. Çünkü o bir gün orda, bir gün şurda dünyayı karış karış gezip hayatını doldururken onu seyretmek, kendi sıradan hayatımın beni daha da boğmasına yol açtı.
Hayatın sıradansa, sıradışı tecrübelerden haberdar olmak sürekli iyi gelmiyor.

türklerin yabancı dil öğrenememe sebepleri

genel olarak eğitim sistemi.. yani problem öğrenememe değil öğretememe problemi.

özel olaraktan ise; ingilizce kursunda öğretmenlik yapan bir arkadaş anlatmıştı..

çocuklar ingilizceyi duysunlar diye haftada üç gün film izletmeye başlamışlar.. iki hafta sonra veli gelmiş "biz çocuğu buraya film izlesin diye mi gönderiyoruz" diye.. tabi bizimkiler de blekbord pensil mistır brawn moduna geri dönmüş..

film izlemeden ingilizce öğrenebileceğini düşünen arkadaşlar varsa ..

öğrenme ihtimaliniz şudur


pitbull

şoyle allahin belasi bir hayvan. yalniz sokak kopegini kurtarmak icin herkes seferber oldu, bizde olsa bir de alkis tutarlardi pitbulla. medeniyet boyle bir sey;

28 şubat davası

davada nihayet mahkeme kararini acikladi. 21 kisi agirlastirilmis muebbet hapis cezasi aldi ancak cezalar daha sonra muebbet hapis cezasina cevrildi. 21 sanigin yas ve saglik durumlari da gozonune alinarak hapis cezasi verilmedi ancak yurtdisi yasagi konularak karakola imza şartı getirildi. temyizin ardindan yargitay da karari aynen onarsa saniklar cezaevine girecekler.

muebbet hapis cezasi alan saniklar sunlar;

Dönemin Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı, dönemin Genelkurmay İkinci Başkanı Çevik Bir, dönemin Genelkurmay Harekat Başkanı Çetin Doğan, dönemin MGK Genel Sekreteri Erol Özkaskak, Ahmet Çörekçi, Aydan Erol, Cevat Temel Özkaynak, Çetin Dizdar, Çetin Saner, Erdoğan Öznal, Erol Özkasnak, Fevzi Türkeri, Hakkı Kılıç, Hayri Bülent Alpkaya, Hikmet Köksal, İdris Koralp, Kenan Deniz, Muhittin Erdal Şenel, Vural Avar, Yıldırım Türkeri ve davanın tek sivil sanığı dönemin YÖK Başkanı Kemal Gürüz.