star gazetesi

kapanmasinin bahanesi imamoğlu ibb baskani olduktan sonra reklam gelirlerinin düşmesi seklindedir. ekrem baskan'in varligi bile yandaslari perisan etmeye yetiyor şükür.

bir de su a haber illerinden kurtulsak.

dont breathe

Bence bu film tam olarak sinemada izlenmesi gereken filmdi. ve ben, evde izlerken doğal olarak sinema gerilimini alamadım. Tek mantıklı açıklaması bu oluyor.

Bugün çok düşündüm, yine izleyen bir kaç kişiyle de konuştum. Onlar da sinemada izlemiş. bana, nasıl beğenmedin yahu biz mısırımızı yiyememiştik falan dediler. Tabi böyle gerilim dozu yüksek görünen bir filme, patlak mısırla giren adamın yorumunu ne kadar ciddiye alırsın, o ayrı tabi.

Oyunculara değinmeden geçmiştim çünkü filmde beklenti anlamında çok ters köşe oldum. Genel olarak bir değerlendirme yapsak kötü olmuş diyemeyeceğim bir film ama istediğim gerilimi de alamadığım bir film. Bu olay beni epey rahatsız edince filmdeki farklı yönleri unuttum.

Oyunculuk bence genel olarak iyiydi ama işte o Bahsi geçen hatun kişisi var ya, hayallerimin kadını. Boyuna kurban olduğum, hele bir de son sahnede pıtır pıtır koşmadı mı !! Ben orada bittim, tükendim. Hayatımda gördüğüm en güzel kadınlardan birisi. İsmine, oyunculuğuna desten yazılası bir hatun. Kendisine aşık olmakla birlikte bu filmdeki oyunculuğunu da aşırı beğendim. Kör dayı da harikaydı tabi.

Ama...

Bu filmin alexi, meşhur 13 reason why dizisinin clay'i adeta sıçıp batırmıştır. Yahu arkadaş, bir insan nasıl olur da 13 reason why rolünün aynısını bu filmde sergiler. Ulan hiç mi bir fark olmaz. Sanki bu filmin ve 13 reason why setleri yan yanaydı, bu arkadaşta bir oraya bir buraya gidip gelmiş.

Rocky diyor ki ' bak alex, bu işi yaparsak daha yapmamız gerekmeyecek '

O sırada alex ' bunu yapmayacağız ' diyerek masadan sertçe kalkıyor.

Ama bu sahneyi aynen alıp, 13 reason why içinde rastgele bir bölüme koysak, hiç kimse demez ki ulan bu clay oyunculuğunu mu unuttu ?

Yok işte, o kadar bire bir aynı oynamış herif.

dont breathe

2016 yapımı gerilim filmi.

Konusu, Kör ve emekli bir askerin, evine giren üç hırsızla mücadelesi.

Uzun süredir listemdeydi, en sonunda bu gece fırsatını buldum ve izledim. Öncelikle filmden umduğumu bulamadım. Kötü bir film değil ama the colllector gibi beni, koltuğuma çivileyecek gerilimi alamadım...

Filmde kör bir adamın bulunması sürekli sessiz sahnelerin yaşanmasını sağlıyor. Bu olayın biraz fazla abartılı şekilde kullanıldığını düşünüyorum. Her saniye gerilim basalım diye uğraşmaktan ayarı kaçırmışlar. Yoksa benim gibi gerilim olsun, çamurdan olsun diyen birine filmi beğendirememek zor iş.

Filmin yorumlarına da baktım. Çıktığı dönemlerde sinemada izleyenlerin yorumlarıyla, benim gibi netflix'ten izletiyenlerin yorumları epey farklı. Sanırım sinemadaki ses sistemi ve büyük ekran, insanların film hakkındaki kalite ölçütünü etkilemiş.

Neyse yani üstüne çok konuşmaya da gerek yok. Gerilim filmlerinden hoşlanıyorsanız yine bir bakın derim de, hayır benim pek aram yok diyorsanız, bu film size gerilim türünü sevdirmez.

2020

Suyla çalışan araba veyahut ilk türk astronomun uzaya gideceği yıl olarak değil de, yeni vergi zamlarıyla girilen yıldır.

kobe bryant

dun gecirdigi bir helikopter kazasinda 13 yasindaki kizi ile birlikte yasamini yitirdi. efsane bir sporcuydu. cok yazik oldu.

bir de sunu dusundum dun gece. dun dunyada kac adet helikopter kazasi yasandi ve bu kazalarda insanlar yasamini yitirdi acaba? 8 milyar insan icerisinde boyle bir sporcunun boyle bir kazada yasamini yitirmesi garip geliyor insanaç artik tesaduf mu dersin yoksa kader mi dersin bilemiyorum.

star gazetesi

Yayınladığı son sayıyla birlikte kapanmış olan yandaş gazete. Açıkçası neden kapandığına dair bir bilgim yok ama piyasadan yandaş bir ağzın eksilmesi çok kötü olmamıştır.

red faction

2001 yılında çıkmış fps shooter oyunudur. Ps2 yıllarımda elimdeki orijinal üç beş oyundan biri de bu oyundu... tabi ister istemez mazisi var. Zaten o zamanlarda da çok seviyordum, ps4 için ps2 klasikleri adı altında satışa sunulduğunu görünce direkt aldım. Sadece çözünürlüğe biraz dokunmuşlar, onun dışında aynı bildiğiniz ps2 oyunu.

Bugün başlayıp oyunun yarısına geldim sanırım. Eskiden oynadığımda, şu an olduğum yere gelebilmek için aylarca uğraşmıştık... eskiden oyunların zorluğunun yanında kontroller ve pek rahat olmayan dualshocklar da işi zorlaştırıyormuş... bunu yeni görmüş oldum

Oyun, geleceği konu ediniyor . Mars'ta bulunan bir maden şirketine karşı başlatılan ayaklanmaya katılıyoruz. Oyun genel olarak bu kafada gidiyor.

Aslında çok başarılı bir oyun olduğu söylenemez. Zamanına göre tek avantajı, inanılmaz derecede iyi fizik motoruna sahip olmasıydı. Oyunda neredeyse görebildiğiniz her şeyi yıkarak devam edebiliyorsunuz. Zaten bu dinamik, yıllar geçtikçe seride çıkan yeni oyunların değişmezi oldu -yetmedi, red faction denildiğinde insanların aklına sadece yıkılan, patlayan çevre geldi. Ama serinin fişi yanılmıyorsam 2011'den beri çekilmiş durumda.

Uzun lafın kısası, şöyle bir maziyi canlandırayım diye aldığım oyundur. Ama tavsiyem, eskiden sevdiğiniz oyunlar, eskide kalsın. Bu oyunları, eski haliyle günümüzde oynamak ızdırap oluyor.

2020 asgari ücret

yeni asgari ücret net 2.324.70tl, brüt ise 2.943tl olarak belirlendi. bunun anlami da %15.03 lük bir artis.

son bir sene icerisinde elektrik, dogalgaz, kil tuy yun giderlerindeki artis oranlarina bakilacak olursan devede kulak degil kulagin icerisindeki bir adet kil miktarindaki artistir.

keske sarayin aylik gideri kisilip asgari ucrete eklense. tabi nerede o fedakarlik.

umbrella corps

Resident evil evreninde geçen online tabanlı tps aksiyon oyunu. Yanılmıyorsam 2016'da çıktı.

Necidir bu oyun peki ?

Şöyle ki, oyunda toplamda 2 adet oyun modu var. İlki sadece tek bir doğma hakkına sahip olduğunuz mod. Bir de klasik team deathmatch kafasında, en yüksek skora ulaşan takımın kazandığı mod bulunuyor. bir de bu modların ranked olanı var. Aynı harita aynı mod ama ranked için oynuyors... Yav kim ne yapsın senin boklu götlü ranked maçını, önce oyuna mod ekle!!! Allah belanızı versin, re evreninden çıkacak oyun bu muydu şerefsiz herifler. Ulan şunu zulayı yapan adamlara versek, yemin ediyorum daha iyisini yaparlardı.

Neyse çok bozmadan devam edebilirsem edeceğim, efendim oyunun adından, evreninden de anlaşılacağı üzere bu oyun modlarının içinde bir de zombiler bulunuyor. Bu zombiler tahmin edersiniz ki öldürdükçe takımınıza puan kazandıran, varlıkları ve yoklukları bir olan tamamen serinin adını kullanıp oyunda bulunan varlıklardır. Modellemeleri kötüdür, yavaş olmaları en azından evrene bir saygıdır ama oyunun zombilere yönelik hiç bir önemi yok.

Resmen oyunu tasarlayan sığır sürüsü demiş ki, yahu biz bu oyunu yaptık. Ama şu zombileri nereye soksak ? Ayrı modu yapsak ?? Bütçe artar. Biz en iyisi normal modların içine rastgele dağıtalım. En olmadı oyunculara bir selam verirler. Hem biz re evreninde geçiyoruz. Zombisiz olmaz, Zombiler önemli aga hehehehe

Böyle bir muhabbet geçmiş olabilir. Birilerinin çok sağlam taşak geçtiğinden eminim.

Zombiyi, oyun modunu geçtik. Geldik oynanış kısmına.

Ben tüm samimiyetimle söylüyorum. Bugün ps2'de veya arttıyorum ps1'de rastgele bir tane tps shooter oyunu alın. Yüzde yüz eminim bununkinden iyidir.

Yahu nasıl anlatsam, karakterinizin sabit durduğunu düşünün, siz ilerledikçe karakterinizin bir ivmeyle hareket ettiğini hissedersiniz/ görürsünüz değil mi ?

Ama bu oyunda karakteriniz ileri komutunda sanki sabit duruyor, yine sanki sabit durması gereken mekan hareket ediyor. Bu çok abuk sabuk bir iş. Anlatması bile çok zor.

Uzun lafın kısası, capcom'u zamanında batıracak kadar rezalet bir oyundur. Oyun hakkında bir kaç özellik daha yazacaktım ama gücüm kalmadı artık.

Sırf re evrenine hürmeten puanım 20/100
ben bu oyunu ön siparişle almıştım