bloodborne

çıkışının üzerinden neredeyse 1 yıl geçmesine rağmen sözlükte başlığını görmeyince şaşırdığım ps4 exclusive oyunu .

oyunumuzun yapımını fromsoftware , yayıncılığını ise sony yapmıştır . önceki souls oyunlarıyla benzer yapıya sahip olan oyun yharnam adında şehirde geçmektedir . konusuna biraz değinecek olursak yharnam şehrine salgın hastalık bulaşmıştır . neticesinde yaşayan herkes hastalıktan nasibini almış ve şehir tamamen virüsün etkisi altındadır . amacımız salgını bitirmek ve şehri eski haline geri döndürmektir .

oyunu hala daha oynamadığım için dinamikler hakkında pek yorum yapamayacağım . gözlemlediğim kadarıyla souls serilerine göre oyun epey hızlanmıştır . oyunda sürekli hareket halinde olmak gerekiyor bir anlık dikkatsizlik ölümünüzle sonuçlanabilir . yine önceki souls oyunlarıyla benzer şekilde level sistemi kullanılmış fakat bu oyunda level kasmak biraz daha işe yarar hale gelmiş . her hangi bir boss'da takıldınız diyelim biraz daha gerideki yaratıkları keserek level kasıp bossu daha kolay bir şekilde parçalayabilirsiniz .

oyun hakkında bildiklerim bundan ibaret . son olarakta oyunun old hunters adında dlc paketi çıkmıştır . ayrıca got sürümüde satılmaktadır .

not : oyun türkçe altyazılı .
bu başlıktaki tüm girileri gör