bloodborne

çıkışının üzerinden neredeyse 1 yıl geçmesine rağmen sözlükte başlığını görmeyince şaşırdığım ps4 exclusive oyunu .

oyunumuzun yapımını fromsoftware , yayıncılığını ise sony yapmıştır . önceki souls oyunlarıyla benzer yapıya sahip olan oyun yharnam adında şehirde geçmektedir . konusuna biraz değinecek olursak yharnam şehrine salgın hastalık bulaşmıştır . neticesinde yaşayan herkes hastalıktan nasibini almış ve şehir tamamen virüsün etkisi altındadır . amacımız salgını bitirmek ve şehri eski haline geri döndürmektir .

oyunu hala daha oynamadığım için dinamikler hakkında pek yorum yapamayacağım . gözlemlediğim kadarıyla souls serilerine göre oyun epey hızlanmıştır . oyunda sürekli hareket halinde olmak gerekiyor bir anlık dikkatsizlik ölümünüzle sonuçlanabilir . yine önceki souls oyunlarıyla benzer şekilde level sistemi kullanılmış fakat bu oyunda level kasmak biraz daha işe yarar hale gelmiş . her hangi bir boss'da takıldınız diyelim biraz daha gerideki yaratıkları keserek level kasıp bossu daha kolay bir şekilde parçalayabilirsiniz .

oyun hakkında bildiklerim bundan ibaret . son olarakta oyunun old hunters adında dlc paketi çıkmıştır . ayrıca got sürümüde satılmaktadır .

not : oyun türkçe altyazılı .
Ben bu oyuna doyamadım be kardeşim. Hani insan sevdiği için kızar, söver demişler. Aynısı bu oyun için geçerli. O kadar yankı kasıp boktan bir yerde ölüyorsun, ama oyuna, ölümüne sebebiyet veren her şeye sınırsız sövüp kafayı yesen de, bloodborne bir evlat gibidir. Vazgeçmek çok zor.

2 sene önce yazdığım entryde oyun hakkında yüzeysel bilgiye sahipmişim. Şimdi oyunda girmediğim delik, kesmediğim boss, içmediğim iksir, katılmadığım birlik, görmediğim son kalmadı. Hàlà yeni silahları güçlendirip kombinler denediğim, aynı zamanda old hunters ek paketini oynamak için de gün sayıyorum.

Bu oyunu övmek yetersiz kalır. Benim için last of us'dan sonra en iyi oyun şüphesiz, bloodborne.

Sadece bu oyun için dahi ps4 gönül rahatlığıyla alınır.