birgün

medyanin bu icler acisi haline bir tepki olarak dogan proje. dusunulmustu ki;her kesimden yazar bu gazetede yazabilsin, farkli goruslerin barinabildigi bir platform olsun. ama hepsinden once,her gun kufrettigimiz holding medyasina bagimli kalmayalim; haberleri,ekonomiyi yonlendiren insanlarin-ki bu insanlar istedigi gibi kamuoyu yaratabilip, istedigi haberi istedigi bicimde verip ticari gelecegini kamu yararinin onune koyabilmekte- yayin organlarindan almayalim dusuncesiydi bu gazeteyi cikarmaya yol acan. ama noldu? istenilen hedefe yine ulasilamadi. bunlarin nedenleri cok cesitli olabilir, insanlarin duyarsizligi oldugu gibi gazete yonetiminin de bir cok hatasi bu surecte etkili olmustur. ama hala gazete yasiyor ve medyada beni heyecanlandirabilen tek gazete.
yazar kadrosunun kime,neye hizmet ettiğini bir türlü çözemediğim gazetenin adı.ancak şunu söyleyebilirim ki;bu yazarların hiçbiri türk milletine ve devletine hizmet etmiyor.
27 mayıs 2006 tarihi itibariyle web sayfası ücretsiz olarak izlenebilir hale gelmiş, ptronu olmayan, halktan üç bin küsür kişinin ortaklığı ve dayanışması sonucu kurulmuş patronsuz gazetedir.http://www.birgun.net/
iktidarın yalaka gazetelerinden bi olmadığı ve patronsuz, halkın gazetesi olduğu için insanlara anormal gelen ,insanların anlamakta güçlük çektiği "yaw anlamıyorum nasıl bir gazete iktidarın yalakalığını yapmaz ve halkın gazetesi olurda şimdiye kadar dimdik ayakta durabilir anlamış değilim,kesin kafayı yemiş bu gazetede yazanlar en kısa zamanda iktidara yaranmalılar yoksa valla yazamaz hale gelirler.." gibisinden alışılmış refleksler verdiği,gazete gibi gazete.
ayrıca; gazete nedir?, gazate okumak nedir?,köşe yazısı nasıl olmalıdır?...gibisinden tüm soruların cevabı olan gazete.
hisselerinin bir ksımı geroge soros tarafından alınmış gazete sormayın çok kızıyorlar sorulduğunda.
0 /