bireysel silahlanma

ülkemizde özellikle benim okuduğum şehir olan kırıkkalede feci şekilde yoğun olan durumdur. bi an önce önüne geçilmesidir.
kimisi kendini korumak için silah alıyor, kimisi hayran olduğu için. herkesin kendince geçerli bir bahanesi var yani. bu arada en dangalaklarını da unutmamak lazım; avlanmak için silahlananlar. masum bir hayvanı öldürmekten zevk alan insanın nasıl bir bahanesi olabilir? anlamıyorum, asla da anlamayacağım.

sokakta küçücük çocuklar ellerinde silahlarla yoldan geçenlere ateş ediyor, öldürüyor, silah sevdasıyla büyüyor. bugün ellerindeki silahlar oyuncak, yarın gerçeğine sahip olacaklar, bugün yalancıktan öldürüyorlar yarın gerçekten öldürecekler. askerde ellerinde silahlarla gururla poz verecekler, yok ge üç kullandım askerde yok keleşle ateş ettim diye kafa ütüleyecekler bilinçsizce.

birde sevinip veya sarhoş olup veya hiç nedensiz havaya ateş edenler var ki onların beyinsiz olduğuna adım gibi eminim.
yani kanımca insanlar ya içgüdüsel ya da beyinsizliklerinden silahlanma ihtiyacı duyuyorlar. böyle bir zevk olabilir mi?

peki hükümet ne yapıyor? hiçbir şey.. sayın süper ötesi kişilik, hiper karizma, bir numara, bilgi ambarı, zeka yumağı, adaletin ve kalkınmanın garantisi başbakanımız hiçbir yasaya gerek duymadığını toplumsal bilinçlenmeyle(bak sen!) bu sorunun hallolacağını düşünmekte.. zaten havaya ateş eden milletvekillerini koruyan bir başbakandan ne beklenir ki? bir silahta o alsın eline basına verdiği demeçleri, özelleştirmeden cebe inen paraları, iktidarının başarılarını(!) kutlasın...

türkiye de her yıl 3 bin kişi bilinçsiz bireysel kullanılan silahlarla ölüyor.
buna dur demek için,
savaşların insan kaynağı olan silahları durduralım.
ölümlerin insan kaynaklarını kurutalım.
silahlanmalara silahlara tepki gösterelim!
candır


silah çok kötü bir şey filan gibi medya propagandalarına kapılma, biraz açık fikirli ol. iki tarafı da gör.

şöyle düşün, kadınsın karanlık bir köşede müstakbel tecavüzcün seni sıkıştırdı.. birinin anası ağlayacak.. kiminki ağlasın?

boktur.

extreme orneklerle haklilik payi irdelenecekse vay halimize.

bu bakis acisi ile yaklastigimizda, soyle dusun. erkeksin yahut kadinsin, belinde yahut cantanda tabanca var. alkol bu, sisede durdugu gibi durmaz, eglenmeye gitmissin icmissin bir hayli, gozun hicbir sey gormeyecek hale gelmis. karanlik bir sokakta biri ya arkandan yahut onunden yuruyor, kafan bir milyon, sirf kisinin yuruyusunu begenmedin diye cektin silahi siktin kafasina. ikisinin de anasi aglayacak, ayrim yok.

bu memlekette yol sordu diye, kirmizi isikta korna caldi diye, milli takim gol atti diye mermiler sıkılıyor insanlar ölüyor. bir de bunu yasal zemine oturtturdugunu dusunsene?

bosver, dusunme bile.