binali yıldırım

59. hükümetin ulaştirma bakani.1955 yılında erzincan’da doğdu. itü gemi inşa ve deniz
bilimleri fakültesi’nden mezun olan yıldırım, 1994-2000 yılları
arasında istanbul deniz otobüsleri işletmeleri genel
müdürlüğü yaptı. evli ve üç çocuk babası olan yıldırım,
ingilizce ve fransızca biliyor.


istifa edinceye kadar hizli trenle istanbul-ankara arasinda yolculuk ettirilmesi gereken bakan(!)
(bkz:istifa edinceye kadar mokoko)
secim karari sebebi ile gorevinden ayrilmi$tir ya da bugun yarin ayrilacaktir.televizyonda bir $eyler diyordu tam anlayamadim.-
gelmiş geçmiş en yüzsüz bakanlardan biridir. 32 kişinin de vebali her daim üzerinde kalacaktır.
türkiye büyük millet meclisi 23. dönem milletvekili
binali yildirim erzincan
binali yıldırım, 20 aralık 1955’te erzincan refahiye’de doğdu. babasının adı dursun, annesinin adı bahar’dır. gemi inşaatı yüksek mühendisi; istanbul teknik üniversitesi gemi inşa ve deniz bilimleri fakültesi’ni bitirdi. yüksek lisansını aynı fakültede tamamladı. dünya denizcilik üniversitesi (world maritime university)’de ihtisas eğitimi aldı. istanbul teknik üniversitesi gemi inşa ve deniz bilimleri fakültesi’nde asistan ve araştırma görevlisi olarak çalıştı. camialtı tersanesi ve gemi sanayii genel müdürlüğü’nde mühendislik ve çeşitli kademelerde yöneticilik yaptı. istanbul deniz otobüsleri (ido) genel müdürlüğü görevinde bulundu. 1999’da uluslararası "skal" kalite ödülünü aldı. adalet ve kalkınma partisi kurucular kurulu üyesi oldu. dünya denizcilik üniversitesi (wmu) yönetim kurulu üyeliğine seçildi. 22. dönem istanbul milletvekili. 58 ve 59. hükümetlerde ulaştırma bakanlığı yaptı. 60. hükümet’te yeniden ulaştırma bakanı oldu. iyi düzeyde ingilizce ve fransızca bilen yıldırım, evli ve 3 çocuk babasıdır.

erişimi kısıtlanan sitelerle alakalı açıklamalarda bulunmuş:

http://tinyurl.com/37a79q6
kabotaj bayramı ve mezuniyet töreni için geldiği ydo’ da öğrenciler tarafından protesto edilmiştir.

ilk olarak; bakan’ ın tören alanına gelişi sırasında hiç bir öğrenci kendisini alkışlamadı. daha sonra söz alan mezun, okul birincisi, protokolde oturanları geren çok sağlam bir konuşma yaptı. konuşması sırasında sık sık alkışlarla desteklendi ve hemen her 10 cümlesinden 1 inde binali yıldırım’ a giydirdi.

konuşma yapma sırası bakan’ a geldiğinde öğrenciler ilk ve son kez kendisini alkışladı ve konuşmasına başlamasına izin vermediler. bir süre sonra protesto kesilince bakan konuşmaya başladı. 20-25 dakikalık konuşması sırasında ve konuşmasını bitirip protokole dönerken yine öğrenciler tarafından alkışlanmadı.

gel gör ki ülkedeki kanalların % 80’ i bu töreni haber yapmasına rağmen sadece ulusal tv yapılan protestodan bahsetti. yazık oldu.
neden o bakanlık koltuğunda oturduğunu hala anlayamadığım adamdır. sorumluluğu altında olan alanların tamamında her geçen gün yeni bir skandal patlak veriyor. yönetmesi gereken hiçbir işi iyi yönetemezken hala neden orada? onu akp yönetimi için bu kadar vazgeçilmez kılan şey ne? kadrosunda bu sorumluluğu verebileceği daha yeterli biri yoksa eğer, bu akp’ nin de dışarıdan görüldüğü kadar kuvvetli olmadığını gösterir. bu adam düpedüz hem kendi partisinin, hem bakanlığın hem de ülkenin prestijini zedeliyor.

bir ülkenin ulaştırma bakanı şöyle bir yorum yapabilir mi allah aşkına? hiç mi vicdanlarından utanmaz bu insanlar!

^^ http://tinyurl.com/6ejxhy6
hızlandırılmış tren kazasında hayatını kaybeden 41 vatandaşın sorumlusu yok! suçlu yok!

kimsede utanma da yok...

utanmadan son mit kiriziyle ilgili de atıp tutuyor, hukuk dersi veriyordu aklınca bakan bey...

öyle başbakan’a böyle bakan tabi... e böyle seçmene de böyle hükümet... suriye ile ilgili bop eşbaşkanlığı gereği atıp tutar her gün, sıra uludere’ye geldiğinde dut yemiş bülbüle döner misal.

suriye yolcu uçağının ankara ya indirilmesi olayı hakkında türkiye’nin amacı, hava sahasının, güvenli şekilde kullanılması. ulusal ve uluslararası mevzuattan doğan haklarımızı bugün de kullandık, gerekirse yarın da kullanırız şeklinde bir ilk açıklama yapmıştır.

birileri tarafından yine türkiye nin kucağına bir bomba koyuldu ve biz bu bombanın patlamasını bekliyoruz şeklinde bir açıklama da yapabilirdi aslında.
0 /