bilgi sözlük ün dini bir siteye dönüştürülmesi

bir kac yazar arkada$imiz ve moderasyonla uzun zamandan beri yapilan isti$areler sonucunda alinan karar.

1- 25 ocak 2011 tarihi itibari ile sozluk icerisinde am, göt, meme, sik, porno ve benzeri ahlaka aykiri kelimeler otomatik bir program tarafindan tespit edilecek ve bu kelimelerin barindigi tum ba$liklar & entryler silinerek yerine fethullah gulen, adnan oktar, cubbeli ahmet hoca’nin hayatlari ve ba$arilari ile alakaliş random haberler eklenecek.

2- ataturk ve laiklik kelimeleri tespit edilecek ve bu kelimeleri iceren ba$liklar & entryler silinerek yerlerine akp’nin dunu bugunu ve icraatlari haberleri random $ekilde eklenecek.

3- uyelik formuna okul olarak imam hatip $arti kounlacak ve din bolumu eklenerek islam haricinde hicbir dine bagli ki$i sozluge alinmayacak. $u anda da sozluk icerisinde islam harici dine mensup ki$iler siteden uzakla$tirilacak.

4- 3. kural ile alakali modersyonla yapilan goru$melerde sipsi’nin sozluk icerisinde muhafaza edilmesi oy cogunlugu ile karara baglanmi$ durumda.

5- sozlugun ust sag caprazinda bulunan turk bayragi ve ataturk resmi kaldirilacak, yerine suudi arabistan ve iran bayraklarindan esinilen yeni bir motif yerle$tirilecek.

6- her entrynin sonuna "kedi canini senin" ozdeyi$i default olarak yerle$tirilecek.

7- entrylerin altinda yer alan nicklerin ba$inda, uyelerin cinsiyetlerine gore "aziz karde$imiz" & "sevgili bacimiz" $eklinde ibareler yer alacak.

8- ramazan aylarinda sozluge eri$im sahur ile iftar arasinda kisitlanacak, iftardan sahura kadar sozluk hizmete yeniden acilacak.

9- uyelik formuna "oy vereceginiz parti?" $eklinde bir hane eklenecek, akp harici partilere oy verecek olan munafiklar zinhar sozluge alinmayacak.

10- login tablosunda imanin ve islamin $artlari, abdest ve namaz ile alakali bilgiler yazilacak, bu bilgilerin altina "tum bunlari okudum" $eklinde bir ifade yer alacak ve ifadenin yanindaki kutu i$aretlenmedigi surece sozluge giri$ mumkun olmayacak.

11- sozluge giri$ site arkasindan gelen tekbir sesleri ile saglanacak, tekbir seslerinden hemen sonra izzet altinme$e’nin sesinden dinleyeceginiz ezana muteakip olarak entryler yazilabilecek.
bu dönüşüm gereği bundan sonra kimler var a tıkladığınızda yazarların nickleri arasında 45 cm lik boşluk göreceksiniz. şaşırmayın sakın!
standartlarimizdan birisi de entrylerin "bismillah" ile ba$lamasi ve "allah yar ve yardimcimiz olsun" cumlesi ile bitirilmesidir. boylelikle turkiye’nin gelecek gunlerine daha hazir olabilecegiz.
az önce bu başlığa yazdığım cevap silinmiş. anladığım kadarıyla bunun tek sebebi abdestsiz olmamdı. hemen gidip abdest alıp geldim. buda silinirse, bide boy abdesti alıp öyle denerim.
#986436

er kişiler ve hatun kişiler saati ayrıldığı için sanırım entrysi silinen yazarlarımız saate dikkat etmeden entry girmektedirler.

misal bu 00.00 dan 23.59 a kadar kadın bilgiç saatidir.

kalan 1 dakikayı erkekler tepe tepe kullanabilir.

namaz vakitlerinde üyelere online olma zorunluluğu da getirilsin, cemaat olarak namaz kılarız.
atıyorum, 5 sefer üst üste kaçıranı afaroz edelim olmadı.
böyle uygulamalarla yeşillendirilebilir diye düşündüm, nacizane.
sözlükte zinayı nasıl mı tespit edicez? herhangi bir kullanıcıya yeşillenmek üzere miydiniz? "mesaj zinası" olarak sevgili indy hepinizin tepesine binecektir korkmayın.

cezamız da genel ritüellerden aşağı kalmıyor. e-recm. nasıl mı olacak?

sözlüğe bolddu bkzdı bir sürü eklenti getiren indy, yine bu eklentilerin yanına recm eklentisi yerleştirecek ve zinayı yapan kişinin nickini de o boşluğa yazarak ona günahının bedelini ödetmemize yol açacaktır.

hem bu yasakçı uygulama sözlükte kalma hazzını artıracak hem de günahkar ve şeytani mesajlarla hanımceğizlerin iffetiyle oynamayacaktır entry sahipleri.


hadi cümleten dinimiz amin!
sözlük anayasasının referandumla değiştirilmesiyle başlamış hareket. sözlük için yapılan çalışmalarda "bilgi ara" diye bi şey eklendi sözlüğe. bu şimdilik her entryi bulup getiriyo fakat yavaş yavaş sadece dini içerikli entryleri önümüze koycak. mesela ben "haydar" yazıcam o bana "rekat" kelimesini bulucak.

sonra independence çılgın projesini açıklıycak. daha sonra 10.000 bilgiç dikicek karşımıza ve arap sözlükleri ile ortaklıklar yaparak siteyi arap bilgiçler dolduracak. v.s. v.s. vesarie.
son uygulama olarak sistem her gun kuran’dan random olarak ayetler duzenleyip uyelerin houston mesaj arabirimlerine yollayacak.
0 /