bilgi sözlük fotoğraf ekleme özelliği

kapalı durumda olan entrylere resim ekleme özelliği bugün aktif edildi.

nasıl kullanılır ?
web de gördüğünüz resimin url bilgisi kopyalanır.
daha sonra sözlük yazı editöründen img tuşuna basılır, açılan pencerede url bilgisi yapıştırılır.


ve tamam butonuna tıklanır.

entry kayıt edildikten sonra resim görünecektir.
sözlük ahalisine hayırlı uğurlu olsun.
su anda sadece son 3 saattir eklenen fotograflar gosterilmektedir(eger img tagi kullanildiysa fotograf linki paylasirken), aksama dogru hizliresim, prntscrn ve benzeri aktif olan fotograf yayinlama sitelerine yuklenen 2004 senesinden bu yana sozlukte var olan tum fotograflar gosterilecektir. fotograflarin uzantilari, jpeg, jpg, png ve gif olacaktir. ozellikle gifler cok eglenceli olacaktir eminim.

edit: fotograflar direkt olarak fotograf yukleme sitesinden sozluk sunucusuna download edilecegi icin, zamanla fotograf yukleme sitesinden fotograflar silinse dahi sozluk sunucusunda barinacak ve zaman asimina ugramayacaktir.
yorumlarımız ne kadar ciddiye alınır bilmiyorum ama beğenmediğim özelliktir.

bence eski hamam eski tas devam edilmeli.
simdi yeni bir sey daha var bu konu ile alakali;

text areanin uzerinde bulunan butonlari en saginda kirmizi renkli bir fotograf makinesi iconu goruyorsunuzdur su anda, onun yardimi ile cep telefonunuzdaki yahut bilgisayarinizdaki fotograflari da yukleyebileceksiniz. boylelikle harici bir siteye fotograf yukleme zorunlulugunuz kalmayacak. cok rica ediyorum 5800 x 17000 pixel ebdainda 73gb boyutunda fotograflar yuklemeyiniz. gerci 15mb den buyuk fotograf yukleme imkaniniz da yok, bir de ne ebatta olursa olsun sistem o ebadi kendine gore duzenleyip o sekilde browserdan gosterecektir.

not: +18 fotograflar paylasiminin cok yasak oldugunu, paylasmaya calisan kisinin sozlukten es zamanli ve süresiz olarak uzaklastirilacagini, ardindan beddualar okunacagini soylememe gerek olmadigini umud ediyorum.
canımız sıkıldıkça kendimize iş çıkarıyoruz, gif resim yükleme ve başka site üzerinden gif resim ekleme zamazingosunu ekledik.