beylikdüzü

önümüzdeki yıllarda adını daha çok duyacağımız özellikle bizimkent emlak konutlarıyla çağdaş bir yaşam merkezi haline gelen semt. sessizlik ve şehirden uzak bir ortam isteyenler için ideal bir yerdir. tek sorunu ulaşımdır. hele kış aylarında daha bi çekilmez hale gelir.
edirne’ye giderken hemen solda yer alan istanbul beldesi! buraya polis değil jandarma bakar... kimi yerlerinin planlı projeli gelişmesine rağmen pek çok bölgesi gecekondu cennetine dönmüş durumda. aynı zamanda zırt-pırt giden elektrik ve suyuyla da insanı çileden çıkartır.
sessiz sakin ye$illikler icerisinde bir yerle$im birimi.ancak bir de $oylle bir $ey var ki belediye ba$kani hem akp’li hem de erzurum’lu.bu sebeple koskoca beylikduzu icerisinde bar namina bir $ey yok.alkollu bir $eyler icebilmek icin en yakin yer buyukcekmece ya da avcilar.
köprüleri enteresan bir yer. senede bir haber olan köprüleri var.
biri köprünün ayağına bomba koymuştu mesela.
bir tır da yine aynı köprünün ayağına çarpıp şerit değiştirmişti.

bugün de damperli kamyonun teki damperini havada unutup köprüye çarpmış. köprü inmiş aşağı. üstünde yürüyen bir adam varmış. o da inmiş. iyiymiş ama. kimseye bir şey olmamış.


(bkz:memleketimden insan manzaraları)
istanbul’un yeni ilçelerinden.

22 mart 2008 tarihli ve 26824 sayılı resmî gazetede yayınlanan "büyükşehir belediyesi sınırları içerisinde ilçe kurulması ve bazı kanunlarda değişiklik yapılması hakkındaki kanun" çerçevesinde ise ilçeye dönüştü.

bir de dip not:

1990’lı yılı başlarında 2500 olan nüfusu, 2008 yılı itibariyle 130 bin civarıdır artık!
istanbul diyip kandırıyolar. sanki istanbul görmedik. ne kadar gelişirse gelişsin, adapazarı ne kadar istanbulsa burası da o kadar istanbuldur hacı.

hacı? hacı!dedim ben? ne dedim? he dedim. billa. korkuyorum anne. insan kendini asimile eder mi.
yıllardır ikamet ettiğim yer. sürekli bir curcuna var burada. bitmek tükenmek bilmeyen inşaat çalışmaları, her geçen gün çoğalan alışveriş merkezleri, gitgide artan kalabalıklığı artık bana gına getirdi.
en son gecen sene gitmi$tim buraya, bugun greyfurt’u ziyarete gittik de arkada$, nasil guzelle$tirmi$ler bu semti var ya, aklin cikar. her yer cicek, her yer park bahce. helal olsun belediye ba$kani her kimse, muhte$em cali$mi$ adam.
ekremistlerin şu sıralar fink attığı ilçe. ekrem gelecekse gelsinde bir durulsun ortalık. iu saat oldu hala korna sesi dinliyoruz.

millet bıktı seçimlerden. bende bıktım.