beykoz'da su kuyusundan kurtarılan yavru köpek

basligi ilk okuyanda su sekilde bir tepki olusabilir;

"ee nolmus ki?"

oyle degil iste.

minicik bir kopek, 70 metre uzunlugunda ve cok dar bir alanda bulunan sondaj kuyusuna dusuyor tam 11 gun once. kuyu inanilmaz dar, dolayisi ile inan giremiyor icine. ve hala insanlik onuru tasiyan, canliya deger veren, onlari olume terk etmeyen bir grup insan kuyunun uzerine kamp kurarak yavru kopegi kurtarma calismalarina basliyorlar. once yavru kopegi gunler boyu besliyorlar, ihtiyaclarini karsiliyorlar ve bir yandan da kamera ile kopegi izliyorlar;ancak kuyu cok dar, ellerinden yavruyu kurtarabilmek icin de cok bir sey gelmiyor. mumkun oldugunca hayatta tutmaya calisiyorlar. afad, itfaiye falan ciddi bir mesai harciyorlar bu can icin, hepsinden allah razi olsun.

11. gunun sonunda devreye Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi FRC Robotik Takımı giriyor ve bu liselilerin urettigi robot kollar yardimi ile mutlu sona en nihayeti ulasiliyor;toplumumuzda hakaret olarak dahi kullanilan bir kelimenin sahibi bir canliyi hayatta tutabilmek ve onu kurtarabilmek icin onlarca insan seferber oluyor, hem de 10 gunden fazla bir sure. sonra turkiye'yi, bu insanlari her seye ragmen neden seviyorsun?

e iste bu sebeplerden. hala yuregi aydinlik, gonlu ruhu aydinlik olan insanlar sebebiyle. yoksa erdogan'a yildirim'a hasta oldugumuzdan falan degil, bu ulkenin bu toplumun apaydinlik guzeller guzeli insanlari sebebi ile.

daha fazla soze hacet yok. karanlik gunumuzu isil isil eden musmutlu bir haber.
Düzeltme yapmak adına söylüyorum köpeği liseliler değil ttk kurtarmıştır. Her kurum birbiri ardına enerjisinin son damlasina kadar çabalamış, bu sürede liseliler robot kolla deneme yapmış fakat sistem zayıf geldiği için başarılı olamamış ve anladığım kadarıyla köpeği epey yukarı çekip geri düşürmüşler son olarak altın vuruşu ttk kuyu bey uykudayken yapmıştır. Devamında nedense tüm övgü ve teşekkür liselilere gitmiştir ve bu gizli kahramanlar kimsenin umrunda olmamıştır. Orada liselilerin yaptıkları yaşlarının çok üzerinde çok kıymetli bir şey olmasına rağmen başındaki hocalar dahil bir Allahın kulu sistemimiz ise yaramadi köpeği kurtaran biz değiliz dememiştir. Tabi anlıyorum reklamın iyisi kötüsü olmaz. Son gün oraya gidip kuyu çıkarılanca foto çekilip piyasa yapmaya kasan bir ömür gedik gerçeği varken çocuklar en azından çabalamış diyorum. Neyse, kuyu beyi beykoz itfaiyesi sahiplenmiş ve kurtarma köpeği olarak yetistirilecekmis. Tüm türkiyenin sevgilisi oldu allah için çok da tatlı. İmkanım olsa bir dakika durmam mamaları kapıp görmeye sevmeye giderim. Kısmet artık.
Yavru köpeğin kuyuya düşmesi gibi çok üzücü bir olay üzerine o yavrunun adının kuyu olarak anılması kadar üzücü ve kaderine mahkum bir durumdur.