beyaz saray

yeri gelince amerika ile ilgili, yeri gelince dunya ile ilgili muhim kararlarin alindigi bazen de puro malzemeli oral sex sansasyonlarina kari$an buyukce gorkemli mekan.
" amerika turklerindir " adli kitapta ulkuculerin eline gecen ve kirmizi beyaza boyatilarak adi " kirmizi - beyaz saray " olarak degistirilen buyukce yapi.
bir zamanlar clinton’in haremi olan,dunyanin en az insan haklarina saygi gosteren ulkenin baskanlik binasidir..
ingilizce derslerinde "hocam ama bu beyaz ev manasina gelmiyormu? "diye kafamizi duvarlara vurmamiza sebep olan mimari yapi.
kendilerinden şöyle bir açıklama gelmiştir, taksim gezi parkı protestoları ve hükümetin aldığı tutum konusunda; "ifade özgürlüğü haklarını kullanan bireyleri cezalandırma yönündeki herhangi bir girişimden ve herhangi bir tarafın şiddeti provoke etmeye yönelik çabalarından kaygılıyız. bugünkü olayların, durumun diyalog yoluyla çözüme kavuşturulması ihtiyacını pekiştirdiğine inanıyoruz. daha önce de söylediğimiz gibi türkiye’nin uzun süreli istikrarı, güvenliği ve refahını en iyi garanti altına almanın yolunun, ifade, toplanma ve dernek kurma gibi temel özgürlükleri ve özgür ve bağımsız bir medyayı onaylamaktan geçtiğine inanıyoruz. türkiye’nin abd ’nin yakın dostu ve müttefiki ve türk yetkililerin bu temel özgürlükleri onaylayacağını umuyoruz".