battlefield 1

uzun süredir mp bölümünde takılıyorum. haritalar, oyun modları gerçekten keyifli. favori silahımı henüz bulamadım, genelde sıhhıyeci sınıfında oynuyorum. tekliler daha ağır hasar veriyor.
favori silahım, fedorov avtomat siper. zannımca oyunun en iyi silahıdır.

sıhhiyeci sınıfında otomatik modda ateş eden bir tüfek olması büyük avantaj. tıpkı fedorov gibi otomatik ateş eden m1907 sl tarayıcı var olmasına rağmen ateş hızı diğer silaha göre düşük. hasar ve isabet oranı da biraz kötü...

ayrıca fedorov, hızlı oynanış yapısına gayet uygun bir silah. atıyorum 2 kişiyi ardı ardına indirdiniz. sağlığınız 15 falan kaldı, hoop yere sağlık paketi atıyorsunuz hemen canınız doluyor ve hızlı tempo kaldığı yerden devam ediyor. bu silaha el alıştıktan sonra hellriegel'den bile iyi olduğunu düşünüyorum.
turning tides ek paketiyle gelen alçıtepe haritası ve harika sountrack.

ayrıca oyunun ana müziklerinden zajdi zajdi, türk şarkıcı aliye mutlu tarafından seslendirilmiş. bunu yeni öğrenmiş olmanın hüznü üzerimdeyken sizi parça ile baş başa bırakayım.


an itibariyle giriş yapan oyunculara 25 battlepack hediyesi veren oyun. 2 kat exp etkinliği de aynı şekilde devam etmekte.
Başarısız çıkış yapan battlefield 5 sayesinde oyuncu sayısını ikiye hatta üçe katlayan oyun.

Son bir aydır, neredeyse her bölümde oyun bulmak mümkün. Ulan bunu oyun popüler olduğu zamanlarda bile başaramadılar, leş çıkarttıkları yeni oyun sayesinde eski oyun doldu. Vay amk.

Ben de bu fırsatı kaçırmadım elbette. Bütün turning tides silahlarını açtım. Doğal olarak başarımını kazandım. Bilen bilir Apocalypse silahları için kırık şişeyi elde etmek lazım. Eğer boost yapmıyorsanız bunu yapmak epey zordur. Ama apocalypse bölümleri bile o kadar dolu ki rahat bir şekilde hallettim.
Dün itibariyle dlcleri yüzde yüz bitirmiş bulunmaktayım.

ın the name of tsar : Lmg ile 2 tane uçak düşürene kadar götümden ter aktı. Bir de nagant isimli bir tabancayı açmak için revolver ile 25 öldürüş yapmak lazım, silahım kullanımı biraz zor olduğu için zamanımı aldı.

Apocalyspe : 25 kişiyi yüzerken öldürmek baya uzun sürdü. Onun dışında tabiki kırık şişeyi kazanmak zorladı. Bölümün belli lokasyonlsarında bulduğumuz şişeler ile 5 düşman öldüreceğiz ve akabinde kırık şişe açılacak. Yani ölme eşşeğim ölme. Şişeyi bulup ölmek mi dersin, şişeye giderken ölmek mi her türlü varyasyonlarda öldüm. Sadece şu kırık şişe iflağımı kuruttu.

Turning tides ve they shall not of pass dlclerinde hiç zorlanmadım. İsteyene silah atarım.