avengers infinity war

yeni fragmanı yayınlanmış marvel filmi. 24 saatte 230 milyon izlenmeye ulaşarak rekor kırmış...yıllardır bu filmin altyapısı içi uğraştılar. karşılığını fazlasıyla alacaklarını düşünüyorum.
fragmani ile aklimi basimdan alan film. 2018 in mayisina kadar bekle işin yoksa. yalniz fragmanda dikkatimi ceken bir sey oldu. spider man'in killari diklesti boyle, orumcek hisleri devreye girdi ama ayni anda otobusteki herkes disari bakmaya kostu. ya otobusteki herkesde orumcek hissi var hepsinin killlari falan diklesti, ya da spider man'in orumcek hisleri is yavaslatma eylemi yapmis.
yahu dc de aynı konseptle film yaptı,justice league... süper kahramanlar abi ablalarının toplanıp mevzuya gitmesi falan. Ama yok abicim, o soundtrack giriyor ya fragmanda,kafada bütün soru işaretleri gidiyor,bu arada benim de tüyler bir dikleşti izlerken, lan yoksa???
beklediğimize değdi. şüphesiz en iyi ve en ''ciddi'' marvel filmi olmuş. spoiler yemeden önce izlenmesi lazım.

sadece ilk filmde ölenlerin listesi: Loki, Bucky Barnes, Black Panther, Groot, Scarlet Witch, Falcon, Mantis, Drax, Quill, Doctor Strange, Spider-Man, Maria Hill, ve Nick Fury.
Unutmuştum filmin varlığını, şimdi entryi okuyunca hatırladım. İnternete düşmüş ama sinema çekimi. Bu filmi sinema çekimi izlemek filme hakaretten ote bir şey olacaktır, bu yuzden ya sinemaya gidilecek yahut 1080 px sürüm beklenecek. 800 senedir sinemaya gitmediğim için bekleyeceğim herhalde.

Edit: bu arada not düşmek lazım, film Part1 ve part2 olarak değişik zamanlarda iki bölüm olarak vizyona girecek. İlk bolumu vizyona girdi.
internete de kaliteli sürümü düşen film. aklina gelen tum marvel karakterlerini barindiriyor neredeyse, son derece guzel bir film ama sonu hüsranla bitiyor, bu kadar spoiler fazla bile. muhakkak izlenmeli.
14 ağustos'da blu ray kutulu sürümü satışa sunulacak. üstelik bu sürümde bir çok kesilmiş sahneler olacakmış. yaklaşık 30 dakika filme ek süre eklenmiş.

ancak kötü haber şu ki, marvel tüm filmlerinde olduğu gibi ülkemizde satışa sunulan blu ray sürümlerinde türkçe dil desteği sağlamıyor. madem öyle sinemada niye altyazı-dublaj desteği veriyorsun amk. o kadar para vermeye razısın ama filmde dil desteği yok. şaka gibi.