atatürk geri dönse olabilecekler

şu anki yöneticilerimizin kaç metre/saniye hızla koşabildiklerini uygulamalı olarak görmüş olurduk.
- ben geldim.
- kurtulduk. kurtarıcımız geldi.
- neden, 80 küsür sene önce kurtarmıştık sizi, yine saldırdılar mı vatanımıza?
- yok, efendim, başımızdakiler çok kötü..
-nüfusunuz kaç?
-70 milyon efendim
- böyle muazzam nüfustan başınıza geçecek ehil birisi çıkmadımı?
-çıktı efendim ama soyguncu çıktılar, bazıları darbe yedi, bazılarınıda astık.artık avrupa kızıyor diye post modern darbe yapıyoruz kansız sızısız.
-peki soyguncular ne oldu?
-eee, birşey olmadı, etrafta dolanıp demeç veriyorlar hala..
-ben geldiğim yere geri dönüyorum.
onun biraktigi yerin, hala gerisinde oldugumuzu gorup, bin kere daha kahrindan olecegini, dusunduren; insallah su anda, bizi bir yerlerden seyretmiyordur, dualari ederek onun affina siginmayi gerektiren, donmesin de bu durumumuzu gormesin, diyebilecegimiz baslik.
atatürk’ te gelse chp bu gidişle deniz baykaldan kurtulamayacak galiba. ama zaten atam bu düzeni ve gidişatı gördükten sonra bu sefer kahrından yeniden ölürdü heralde.
sanırım hala ilerlememizi bir kurtarıcıya bağlamış olmamıza üzülürdü. çünkü kurduğu ülkenin insanlarının hala masallardaki peri bekleyen insanlar gibi kahraman,kurtarıcı beklemesini,kendi akıllarını kullanmayıp kaderciliğe sığınmalarını sanırım kaldıramazdı.
bu nedir ya......gerisini soyleyemeyecegim. gelse de gorse de... iyi o zaman boyle bir ihtimali dusunuyorsak niye toparlanmiyoruz. soylenip soylenip durmanin kime ne yarari var. herkes baksin isine gucune, calisalim, kalkinalim, ilerleyelim. korkmayalim boyle sanal hurafeler kurup da, daha cok calisip, daha ileriye gidelim. en azindan ruhu, huzur bulsun buyuk onderin.
atatürk’ün geri dönmesine gerek yoktur.

eğer onun fikirlerini, görüşlerini her gün her an ve her saniye aklınızda tutuyorsanız, onun ideallerini eyleme dönüştürebilirseniz, bu kâfidir...
olaki kurtarıcıya yada bir büyük devrime ihtiyacınız olursa,size karşı görevimi yapamamış sayarım diyebilecek kadar devrimci bir insanın kemiklerini mezarında sızlatmak için onun geri dönmesini düşünmek veya onun gibi birisinin gelmesini beklemek kadar ağır bir şey olamaz heralde.(bkz:bursa nutku) -mustafa kemal atatürk-
yokluğunda atam izindeyiz diyen adamların hepsinin götünün tutuşmasına sebep olabilecek durumdur.
0 /