aref ghafouri

#984890

o gösteriyi benim bulunduğum bir ortamda yapsa koşarak uzaklaşırdım kendisinden. yaptıklarını izleyince insanın aklı kafatasından uçup gidiyor.

ama masanın diğer tarafında acun ılıcalı gibi reyting için yapmayacağı şey olmayan bir adam olunca olayları çok da güvenerek izleyemiyoruz malesef.
’her şey mantıkla açıklanamaz’ önermesini doğruluyor kendisi.ayrıca pek de şirin.
19051919 numarasinin sirrini biraz cozunce buluyor insan ama onemli olmak numarasinin sirrini bulmak degil, o numarayi kimseye caktirmadan yapabilmek. nihayetinde insanlari havada ucurmak da bir numaradan ibaret ama agzimiz acik ayran budalasi gibi izliyoruz ne oldugunu anlamadan. anlayinca i$in buyusu kaciyor tabi.

hurriyet gazetesi bu numaranin sirrini ilk kendi cozmu$ gibi ziplami$ uluorta yere, isterlerse numaranin cok daha once cozuldugune dair pek cok link verebilirim kendilerine. kaldi ki eminim onlar da o kaynaklardan okuyarak anlami$lardir neyin ne oldugunu.

i$te numarayi ilk biz cozduk minvalindeki video;

http://webtv.hurriyet.com.tr/3/12763/16728672/1/iste-herkesi-sok-eden-gencin-2-sirri.aspx
bu haftaki peformansı inanılmazdı.gerçekten ağzım açık izledim.’yok daha neler’ dedirtiyor bu adam.
oha be arkada$im ya. boyle bir $ey yok. ne sihirbazlar ne ilizyonistler izledik ama bu cocuk bamba$kaymi$ ya. bu haftaki gosterisi resmen dudak ucuklatacak cinsten. cok cok tebrik ediyorum kendisini, yetenek sizsiniz türkiye’nin tarti$masiz birincisi kendisi olacaktir.
en çok neye üzülüyorum biliyor musunuz; internette bu adamın sırlarını açığa çıkardığını söyleyen, yaptığı numaraların püf noktalarını bulup videolar çeken aptallar var ya, işte onlara çok üzülüyorum ben.
bak birisi daha vazife edinmi$ son yaptigi gosteriyi aciklamak icin, bir de u$enmemi$ videosunu hazirlami$. muhtemelen $u dakikalarda peygamberlik inmi$tir bu iyi niyetli vatanda$a.

aha video burada;

http://tinyurl.com/6cy987p

yazarin notu: ar$imet bulmadan once de su her $eyi kaldiriyordu, ar$imet suya kaldir demi$ degil suyun kaldirma kuvvetinin olu$masi icin. aref’in numaralarinin sirlarini bulabilmek adina kafa yorulacagi yerde daha iyisi icin caba gosterin. su orada duruyor zaten, kaldirma kuvveti de bulunmu$, kaldirma kuvvetini bu adam nasil buldu diye kafa yormaktansa sen de git suyun indirme kuvvetini bul hadi.
ve son olarak aref’in yaptigi numaranin daha onceden david copperfield tarafindan yapilmi$ oldugunu ogrendik. bu i$lere bu kadar emek harcayanlar ergenekon’u bu kadar sorgulami$ olsalardi $u anda iceride ne bir komutan yatiyor olurdu ne de bir gazeteci.

neyse, video $urada;

http://tinyurl.com/6etyt6f
şimdi bu adam illüzyon yapıyor, harika da yapıyor ağzımızı açık bırakıyor ve vay arkadaş dedirtiyor. lakin biz türkler o kadar acaibiz ki herifin gerçekten böyle sihirli özel biri olduğunu düşünüyoruz. herifin soğukkanlılığının sunumunun altında neler aramıyoruz ki? oysaki işine gücüne baksak, illüzyonun tadını çıkarsak, sahnesi bittikten sonra saçma sapan görseller hazırlayıp "sırrı çözüldü" demesek... biraz insan olsak sahi? çok mu? sonuçta bu bir gösteri bunun bilincinde olarak zevk alarak izlemek harikayken neden zorlaştırıyoruz herşeyi...
millet olarak korkularımız vardır bizim... yarım yamalak öğrendiğimiz ya da aslında bir türlü öğrenemediğimiz "islam" anlayışının getirdiği korkular... doğrusunu öğrenememekten kaynaklanan korkular. işte bu korkuların kurbanı olmuş ilizyonisttir kendisi.

ilizyonun aslında ne olduğunu bilmeyince... aklımızı zorlayan her gösteriyi "keramet - istidraç" çizgisinde değerlendirince, işte o korkular depreşiyor... ve sonrası malum!
aref ghafouri ve ibrahim tatlıses;


"aref: ibrahim bey gözlerinizi kapatın ve bir sayı tutun.
ibo: tuttum.
aref: lütfen ibrahim bey foro diye bir sayı yok."
bu gece de yikti gecti ortaligi showuyla. in$allah yine birileri cikip "ip vardi aa orda ip vardi" demez.

ps: bugun yaptigi gosteriden cok etkilendim desem yalan olur, belki de daha yuksek bir beklentim vardi, belki de gosterinin yarisindan bile gec actim tv’yi, o sebeple. youtube’a du$unce videosu payla$irim buradan.
ailecek sıçtık efenim.hem korktuk hemde şaşırdık.bu haftaki performansı çok güzeldi.ev halkından ve türkiye’den ’kesin birinci’ nidaları yükselmekte.
finaldeki gösterisini şimdi izledim.

çok etkilenmedim doğrusu. işin içerisine videolar falan girince illüzyonun etkileyiciliği azalıyor bana kalırsa. ayrıca bir çok numarası diğerlerine göre daha basitti evet. bir önceki gösterileri çok daha iyiydi.
bildigin harcanmi$tir, turk insaninin yeniliklere ne kadar kapali oldugunu gun gibi ortaya koymu$tur. once her yerde poh pohla adami, finale gelince de sil at, yerine sefa doğanay’i sec. yazik oldu, yemin ederim cok yazik oldu.

#996413
sürekli şov programlarında görünmesini anlayamıyorum? öyle sefa doğanay gibi ’ amcanlara pipini göster ’ pratikliğinde şeyler sergilemiyor ki kendisi. çekilsin köşesine çalışsın bir süre, sonra adam gibi gösteriler yapsın. gösterilerine başladığı zaman çıksın o programlara. zira sahnede olmadığı zaman hiç bir esprisi yok bu adamın.
0 /