arda turan

adi : arda
soyadi:turan
forma numarasi:
oynadigi mevki: orta saha
dogum tarihi: 30.01.1987
dogum yeri: istanbul
oynadigi takimlar: galatasaray altyapi
geldigi takim: galatasaray altyapi
giris yili:
boyu: 1.76 m
kilosu: 72 kg
galatasaray’in paha bicilmez madeni olan alt yapisinin yildizlarindan ve gelecekte turk futboluna damga vuracak isimlerden yanlizca bir tanesidir.orta sahanin saginda oynar genelde ama bu gencleri a takimda hangi mevkiye koyarsaniz koyun alttan galatasaraylilik ruhuyla yetistikleri icin abilerinden daha iyi oynarlar.
galatasaray’ın mleda bolesav takimiyla yaptıgı macta klasini konusturup yeni bir tromso faciasını engelleyerek hem baskanin hem de geretsin deyim yerindeyse kıcını kurtaran oyuncu.
ben bu oyuncunun fazla abartıldıgını düsünüyordum ama adeta bu düsüncelerimi ikinci boleslav macında gotume soktu cocugun ayagında bir sey var, girdi gol attırdı helal olsun bu cocuga da bu cocugu yetistiren takıma da
wonder kid sıfatını sonuna kadar hak eden futbolcu.kendisi önceden top toplarmış saha kenarında.hakan şükür ile yanyana oynamak istermiş.be mlada boleslav maçında hayali gerçek olmuştur.onun gibi hayallerini gerçekleştiren bir diğer futbolcu:(bkz:carlos tevez)
genç yasına ragmen mükemmel futbolu ile sadece galatasaray’ın degil bütün türk taraftarının takdirini kazanan yetenek.galatasaray takımında büyük sorumlukları üstlenen ve bu zamana kadar görevini layıkıyla yerine getiren gönüllerin 10 numarası.
başlıkları teker teker yazamıycagım kadar cok vıdeoya sahip müthiş yetenek.size sadece youtube’a girin ve arda skills yazın keyfinize bakın diyorum.
gerçekten çok yetenekli bir futbolcu.bu kadar seri ve çabuk adam geçmesini bacaklarının kısa oluşuna ve bileklerinin ince olmasına bağlıyorum.
bu çocukda iyi şut atabilme ve hızlı olabilme gibi özellikler de olsaydı,kesinlikle bir real madrid’de yada barcelona’da çok rahat oynardı.gerçi yaşı daha çok genç olduğu için bu özelliklerini geliştirebilir ve ileride avrupa arenasında yerini alabilir.
süper yetenek dünyada çok az kişide vardır kolay adam geçmek bunu saha dışında nasıl adam geçemiyorlar diye düşünebilirsiniz ama saha içi çok farklı inşallah sakatlanmaz
son zamanlarda türk futbol tarihinin en büyük balonlarından birisi.iyi bir teknik direktörün idmana bile almayacağı , futbolun bir takım oyunu olduğundan bi-haber , topu bir sağa-bir sola sonra bir daha sağa çekmekten başka futbol adına hiçbir meziyeti olmayan ;
- sen aslansın , genç yeteneksin , seni kesseler acımaz
pohpohlamalarıyla galatasarayda ilk 11’e giren , ve en fazla 2 sene içinde sıradan bir 1.lig takımında oynaması muhtemel çocuk
22 kasim 2006 bordeaux galatasaray macinda attığı kafayla fenerbahcelilere gün doğurmuş futbolcudur. hemen kendisini karalama kampanyaları başlamıştır. maçı izlemedim ama arda’nın daha çocuk olduğunu unutmayalım. o yaşlarda biz neler yapmadık ki. ayrıca atılan bir kafayla ne bu çocuğun kalitesi düşer ne de yeteneklerinden bişeler kaybeder. arda gibi çocukları zaten 40 yılda bir yetiştiriyoruz harcamak bu kadar kolay olmamalı.
bordeaux maçında rakip topçuya attığı kafayla cesaret timsali olduğunu gösteren topçu,gencecik adamı bu kadar şımartırsanız kendine olsan güveninden siyah kuşak takıp çıkması an meselesi olur kanısındayım...
0 /