arakan

hindistan ve çin'e komşu olan ülke. müslüman bir ülke ve budistler tarafindan bu insanlar sırf müslüman olduklari icin sistematik bir sekilde iskencelerle öldürülüyor, dünya da buna sessiz kaliyor. zaten müslümanlardan ezelden ebede nefret eden avrupa ile bati neden ses cikartsin ki, deil mi? isin garibi müslüman ülkeler de bu katliamlara sessiz.
Ben bu arakan haberlerine şüphe ile yaklasiyorum. Sanki 'yeni osmanli' medyasinin goygoyu gibi geliyor. Servis edilen katliam fotolari ya sahte,film setlerinden çalinti veya başka katliamlardan çalma. Tarafsiz yabanci basinda bile hiç haber olmuyor. Unisef, greenpeace,sınır tanimayan doktorlar vs vs bile gundem yapmiyor. Bu işte de bir müslüman magduriyet duyari iç politika goygoyu var sanki..
Osmanlı goygoyuna inanmadığım katliam.
Çünkü arakanda ki müslümanların önemli bir kısmı çinde ki zulüm ve baskıdan kaçan veya sürgün edilen müslümanlar ( Türkistan türkleri ) yunnan bölgesinden gelenlerde çoğunlukta.
osmanlıcılar rabiaları ve kıç kadar ülke ile baş edemeyen, kendi liderlerini öldüren milletlere daha çok önem verirler. ( libya, ırak, sırada suriye )
Birkez ağızlarına Doğu Türkistan' ı orda ki zulmü ağzına almamışlardır. Namaz yasak, oruç yasak, 2. çocuk yasak, yiyorsa hacca git.
Bu yazdıklarımla bana belki ırkçı diyebilirsiniz. Ama şu var ki bu dünyada olan her güzelliği nasıl ki insanlar aileleri kardeşleri için isterse ben de ırkım için istiyorum varsın ırkçı olalım.
sadece türk medyasında gündem olmasının nedeni ortaya çıktı. her yıl kurban bayramı öncesi sahte fotoğraflarla böyle bir goygoy yürüten yandaşlar, aracı dernekler aracılığıyla trilyonlarca kurban bağışını arakan goygoyu ile topluyor. kurban bayramının 3. gününden itibaren seneye yine bayramda alevlendirilmek üzere son buluyor bu sahte goygoylar.