anonymous

dunyanin pek cok ulkesinde uyeleri bulunan bir hacker grubu. son olarak da turkiye’dfe ki resmi internet sitelerine kar$i bo$ durmayacaklarini ilan ettiler. sebep ise 22 agustos 2011 tarihinde yururluge girecek olan internet sansuru. bilgiye payla$imin sinilandirilmasina bozulmu$lar. afferim cocuklara.
operation turkey isimli operasyonlari kocaman bir balon cikti "eger $u ana kadar gorduklerimiz ise tum yapacaklari". hernagi bir siteyi eri$ime kapatabilmek icin 100 bilemedin 500 ki$inin kollektif bir cali$ma icerisine girmesi fazlasi ile yeterdi. anonymous’un yapacagi eger bu kadarsa bo$a gozumuzde buyutmu$uz kendilerini biz.
secimlerin sonlanmasinin ardindan bugun yeni bir atak gercekle$tirdiler ancak bu seferki sanirim ddos’tan farkli bir $ey, zira tib tarafindan ip adresleri banlanan sitelere dahi bir sure eri$im mumkun olabilmi$. ben de yeni okudum geli$meleri gerci, birebir $ahit olmadim.
william shakespeare’in oyunlarının başkası tarafından yazıldığı hurafesini konu alan bir film. filmin yönetmeni; sanat tartışmaktır gibi bi laf etmiş ve bu da tartışılmalıdır demiş.

gündem yaratmak, gişe de ne derece işler görücez bakalım.
israil’in gazze’ye 4 gundur bomba yagdirmasi sebebi ile yeni hedef olarak israil’in devlete ait olan web sitelerini hedef alan grup. dunden beri yogun saldirilar duzenliyorlar israil devlet sitelerine.
türkiye’deki üyelerinin twitter hesabı anonsturkey’den yapılan açıklamada, "doğruları yazan medya kuruluşlarına ceza verdiniz. şimdi de anonymous sizi cezalandırdı" diyerek, radyo televizyon üst kurulu’nun internet sitesini hack’lediğini duyurmuşlar. gerçi ben şu an denedim ve girdim.

http://www.radikal.com.tr/turkiye/anonymous_rtuku_hackledi-1137333
0 /