andrew brunson

bugün 4. kez hakim karsisina cikti. savci adli takipin kaldirilmasi ve 10 sene hapis cezasi talebinde bulundu. eger savcinin istegi olursa brunson uzerindeki adli takip kalkar ve rahip elini kolunu sallaya sallaya evine doner. dolarin yukselmesi yahut düşmesi bir tek adama bagli bu ulkede, ekonomimizin durumunu düşünün.
Papaz , rahip ,aile babası diye Amerika basınında yer bulan amerika birleşik devletleri ajanıdır. TÜRKİYE metin topuzun konuşturmayı başardıktan sonra amerikanın türkiye yapılanmasının perdelerini aralamış ajanların bir kısmı pkklı teröristlerle beraber öldürülmüş. Bir kısmı takip ediliyor bu papazı diğerlerinden ayıran şey fetöcü şahıslarla görüşürken yakalanmış olmasıdır. Aslında öyle birşey olmadığını söyleselerde sn. Bahçelinin sözü netti ; " papaz almak isteyen papaz vermeye hazır olmalıdır."
trump'in hukuk kisvesine siginip fethullah gulen'i bize iade etmemesi sebebi ile bu adami elimizde pazarlik payi olarak tuttugumuz o kadar acik ki.

ancak siyaset boyle aleni olmaz, sahsim adina ben olsam boyle bir sey yapmazdim.

misal bizim elimizde trump'a karsi yegane koz rahip brunson var. oysa trump'in elinde bize karsi oynayabilecegi siyasetinden askeriyesine, ekonomisinden kilina yunune o kadar cok sey varki, biz zaten sahaya 28-0 maglup giriyoruz. misal trump brunson'u verin dedi, erdogan i ih olmaz dedi, dolar ayni saat 6,5tl oldu. biz dolarin degerini amerikan topraklarinda etkileyebilir miyiz peki?

elbette hayir.

bence yanlis bir siyaset. hakli ama yanlis.
fetö ve pk baglantilari oldugu iddiasi ile gozlatina alinan ve cezaevine gonderilen, ardindan da saglik sorunlari sebebi ile cezasi ev hapsine cevrilen amerikali rahip. turk amerikan iliskilerini cikmaza sokan adamdir kendisi ayni zamanda.